1. Ana Sayfa
  2. Test
  3. Iron Man Karakterini Ne Kadar Tanıyorsun?

Iron Man Karakterini Ne Kadar Tanıyorsun?

Iron Man

[forminator_quiz id=”2705″]

</div>[forminator_quiz id=”2705″]
[forminator_quiz id=”2705″]Marvel filmlerinden ve çizgi romanları sayesinde tanıdığımız Iron Man hakkındaki bilgilerine ne kadar güveniyorsun? Eğer karaktere hakim olduğunu düşünüyorsan bu test tam olarak sana göre. BAŞARILAR

Iron Man Karakterini Ne Kadar Tanıyorsun?

Dahi mucit Tony Stark, babasının zamansız ölümünden sonra babası Howard Stark‘ın silah işine devam etti ve onu daha da yüksek lere taşıdı. Abd ordusu için yeni bir füze göstermek için Afganistan’da iken, Stark‘ın konvoyu On Yüzük olarak bilinen bir terörist grup tarafından ateş altına alındı ve o ağır yaralandı. Grup tarafından esir alınan Stark, kalbinin yanındaki şarapnel parçasının neredeyse hayatına mal olduğunu öğrenmek için karargahlarında uyandı, ancak stark‘ın göğsüne güçlü bir elektromıknatıs yerleştiren bilim adamı ve diğer mahkum Ho Yinsen’in hızlı hareketi onu geçici olarak uzatır.

Onlara yeni bir silah yapmalarını talep ettikten sonra onu kaçıranları oyalayan Stark, mıknatısı babası Arc Reaktörü tarafından tasarlanan bir cihazın minyatür versiyonu olan RT ile değiştirdi. Dahası, o ve Yinsen onlara kaçabilecekleri araçları sağlayacak kaba bir zırh yarattılar. Yinsen, Tony’nin terörist esirleriyle savaşmak için yeterli zamanı sağlamak için kendini feda etmesine rağmen, dava planlandığı gibi işe yaradı.

Arkadaşı Yarbay James Rhodes’un yardımıyla mucit eve döndü ve stark endüstrileri silah işinden ayrıldığını açıkladı. Kişisel asistanı Pepper Potts ani rotadeğişikliğini destekledi, ancak babasının eski arkadaşı ve iş ortağı Obadiah Stane, aceleci bir karar olarak gördüğü şeye şiddetle karşı çıktı.

Stark zırhı düzene sokmak için laboratuarında fazla mesai yaptı ve bitirdiğinde yeni bir kişilik ortaya çıktı: Demir Adam. Stane’nin Stark‘ın silahlarını yasadışı olarak On Yüzük’e sattığını öğrendikten sonra Afganistan’a dönmek ve grubun onları kullanmasını engellemek için zırhı kullandı. Daha sonra, Stane’nin onu öldürmesi için On Yüzük’e para verdiğini ve tüm şirketi çalmak için Stark‘ın arkasından çalıştığını öğrendi. Yaşlı adam daha sonra zorla Tony göğsünden RT aldı ve ölmek için eski arkadaşının oğlu bıraktı. Ama Potts Stark‘A orijinal arnavut kaldırımlı RT’sini göğsüne sokması için yardım etti ve Iron Man tekrar uçtu.

Stane kendini devasa bir zırhla tanıttı ve Stark ve Potts Stane’nin güç kaynağını aşırı yükleyene ve Stane bu sırada ölene kadar bir savaş başladı. Kendine her zamankinden daha fazla güvenen Stark, kavgadan kısa bir süre sonra bir basın toplantısı düzenledi ve düşüncesizce dünyaya onun gerçekten Demir Adam olduğunu duyurdu.

Demir Adam teknolojisinin özünde Ark Reaktörü yatıyor. Howard Stark tarafından tasarlanan, ancak artırılmış ve Tony Stark tarafından güçlendirilmiş, Reaktör inanılmaz çıkış ile temiz, yönetilebilir enerji kaynağı sağlar, bir çoğu şey adapte edilebilir. İlk başta büyük bir ekipman parçası olan genç Stark, teknolojiyi insan kalbi büyüklüğündeki “RT”ye küçülttü ve zırhına güç sağlamak için büyük bir kullanıma saldı.

Iron Man‘in zırhı, gelişmiş mukavemet, kapalı hava sistemleri, veri girişi, iletişim, uçuş, savunma sistemleri ve füzeler, lazerler ve sözde “itici” teknolojisi gibi saldırı silahları da dahil olmak üzere kullanıcıiçin tam bir çalışma ortamı sağladı. Stark zırh tasarımlarındaki ilerlemesinde asla durmaz ve bir zamanlar her biri özel bir kullanımla birden fazla versiyon yaratmıştır. Zırh aynı zamanda ilk enkarnasyondan bu yana daha hafif ve daha esnek hale geldi ve Stark’ın saniyeler içinde “giyinip” harekete geçmeye hazır olmasını sağladı.

Stark‘ın son giysisi zorba Thanos ile yapılan savaşta yok edildi, ancak kullanımda uçuş için maksimum itiş gücü, yeni saldırı silahları ve anında uygulamaya izin veren nanoteknoloji için spor yapıldı.

İron Man

Tony Stark‘ın düşmanlarının çoğu, demir adam için daha da zor mücadeleler için, ona kişisel bir şekilde bağlı insanlar olarak kendilerini ortaya çıkarmak için gölgeler dışarı çıktı.

Obadiah Stane, Stark‘ı ve etrafındaki hemen hemen herkesi, eski arkadaşının işi olan Stark Industries’i görmek için verdiği sestonuyla kandırır. Bu arzu bencil arayışlara ve Howard Stark‘ın oğlunun Stane’nin amaçlarına hayatta kalmaktan daha iyi hizmet edeceği inancına yol açar. Kendi zekası ve bilimsel hürmeliği ona devasa “Demir Monger” giysisini inşa etmek için bir araç sağlar, ama kibri onun yenilgisine ve ölümüne yol açar.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (5)

  1. 4/9 😞 Elinize sağlık çok güzel bir test olmuş

  2. Marvel ve Dcnin ortak hikayesi ne merak ettim.

  3. 7 ay önce

    8/9 bence gayet yeterli

  4. 6 ay önce

    6/9 :(

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir