1. Ana Sayfa
  2. Disney
  3. Iron Man Geri Dönecek mi?

Iron Man Geri Dönecek mi?

Iron Man Geri Dönecek mi - Sinema Hanedanı

Iron Man Geri Dönecek mi? Sorusu, 2019 yılında Avengers: Endgame ile namı değer Tony Stark‘ı kaybettiğimiz dönemden beri hala hepimizin merak ettiği sorulardan birisidir. Robert Downey JR. Her ne kadar karaktere artık hayat vermeyeceğini söylese de, bizler artık Iron Man defterini kapatmak ve Iron Man‘in geri gelse bile bunun nasıl olacağını detaylı bir şekilde anlatmak adına bu metini hazırladık. Keyifli okumalar…

1Iron Man Geride Bir Simülasyon Bırakmış Olabilir

Iron Man Geri Dönecek mi? - Sinema Hanedanı

Iron Man aslına bakarsanız ilerleyen filmlerde bir robot ya da simülasyon olarak geri dönebilir. Tony, Avengers: Endgame de “ölme” ihtimalini tahmin ettiği için Papper ve kızı Morgan‘a özel hazırladığı bir robot ya da simülasyon yapmış olabilir. Düşünsenize, beynini bir simülasyona aktarmış ve tıpkı Jarvis gibi bir Tony görebiriz. Hele ki Tony‘nin büyük bir deha olduğunu da hatırlarsak, bu seçeneğe olumlu bakabiliriz aslında.

2Ruh Taşı Sayesinde Geri Dönebilir

Iron Man Geri Dönecek mi - Sinema Hanedanı

Hatırlarsanız, Avengers: Endgame den sonra filmden çıkarılmış bir sahne yayınlanmıştı. Bu sahnede, Iron Man‘in kızı Morgan “sanırız” ruh taşı aracılığıyla babasını ziyaret ediyor. Ve onunla ne kadar gurur duyduğunu söylüyor. Kim bilir, belki bir gün Morgan kendini yalnız hisseder ve babasını getirmeye çalışır. Yanında da Peter Parker‘ı görürüz. Neden olmasın ki?

3Ya Thanos Geri Dönerse?

Iron Man Geri Dönecek mi - Sinema Hanedanı

Thanos evrendeki insanların yarısını “Snap” ile ortadan kaldırdı, Hulk evrendeki kaybolan insanların hepsini “Blip” ile geri getirdi. Yani aslında sonsuzluk taşlarını kullandığımızda toz olan ya da belki ölen insanları geri getirebiliyoruz. Peki bir gün delinin birisi ortaya çıksa ve Thanos‘u geri getirmek için tüm taşları toplayıp kullansa ve Thanos ile birlikte “belki” Iron Man de gelse? İmkansıza yakın bir ihtimal gibi gözükebilir fakat şahsen ben bir gün Thanos‘un tekrar geri döneceğine inanıyorum. Ve şayet geri gelirse Disney belki Iron Man‘in de gelmesi gerektiğini düşünebilir.

4Flashback Olarak Görebiliriz

Iron Man Geri Dönecek mi - Sinema Hanedanı

Avengers: Endgame filminde Disney biz izleyicilere belki de ileride çok işimize yarayacak bir bilgi vermiş olabilir. Size kısaca şöyle açıklayalım: Hatırlarsanız Avengers: Endgame‘de kahramanlarımız geçmişe gitmişti ve gidilen dönemlerden bazı sahneler izlemiştik. Mesela, The Avengers filminden sonraki “bir nevi” arka plan sahnelerini sadece Avengers: Endgame‘de görebildik. Hem de farklı bir perspektiften. Belki ileriki dönemlerde Tony‘nin de bu şekilde bazı “eski” ama bilmediğimiz sahnelerini görebiliriz. Bence tatlı olurdu.

5Gönderme Yapılabilir

Iron Man Geri Dönecek mi? - Sinema Hanedanı

Belki de Iron Man asla MCU’nun ileriki dönemlerinde gözükmez ve sadece laf arasında gönderme yapılabilir. Mesela bunun bir örneği Spider-Man: Far From Home filminde Mysterio aracılığıyla gerçekleştirmiştik.

6Belki de Asla Geri Gelmez!

Iron Man Geri Dönecek mi - Sinema Hanedanı

Tony Stark belki de asla geri gelmez. Bir sahnede gözükmez, ismi geçmez ve biz şuan sadece bu teorileri kurduğumuz an ile kalırız. Bunları hiçbir şekilde bilemeyiz. Yapabileceğimiz tek şey eğer Iron Man geri gelir ise Disney‘in onu en uygun şekilde getirmesi için sabır ile beklemek olur.

Sizlerin de aklında Iron Man‘in geri gelebilme ihtimalinin olduğu bir senaryo varsa bunu yorumlar kısmında bizimle birlikte paylaşabilirsiniz. Mantık çerçevesinde olanları belki yazıya ekleyebiliriz…

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 8 ay önce

    Güzel bir teori yazısı olmuş elinize sağlık

  2. 6 ay önce

    Güzel bir teori olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir