1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Enola Holmes Geliyor!

Enola Holmes Geliyor!

Enola Holmes Geliyor! - Sinema Hanedanı

Netflix, Millie Bobby Brown’ın oynacağı ve Sherlock’un kardeşine odaklanacak bir Enola Holmes filmi yapacak. Filmi Emmy ödüllü Fleabag yönetmeni Harry Bradbeer yönetecek. Netflix, küresel haklarını Lionsgate‘ten Enola Holmes‘ü devraldı.

Projenin açıklanmasından bir yıl sonra Millie Bobby Brown, Enola Holmes rolünü aldı. Sonrasında ise Man of Steel filminde Superman olarak tanıdığımız Henry Cavill, abi Sherlock Holmes rolüyle kadroya eklendi. Film başlangıçta Lionsgate’te kurulurken, stüdyo küresel haklarını Netflix‘e verdi. Senaryo’yu, Harry Potter and Cursed Child’tan (Harry Potter ve Lanetli Çocuk’tan) tanıdığımız Tony Thor ve HBO’nun His Dark Materials (Onun Karanlık Materyalleri) senaryo yazarı Jack Thorne yazacak. Ayrıca Nancy Spinger’in, 1880’lerde İngiltere’de kendi gizemlerini çözen Sherlock ve Mycroft’un asi genç kız kardeşi Enola ve onun maceralarını anlatan Edgar ödüllü kitabına dayanacak.

Enola Holmes filminin sinopsisi (kısa anlatımı) şu şekilde:

Enola Holmes Geliyor! - Sinema Hanedanı

Edgar adayı kitap serisine dayanarak Enola Holmes, Sherlock ve Mycroft Holmes‘un asi genç kız kardeşi Enola‘nın hikayesini anlatıyor. Annesi 16. doğum gününde gizemli bir şekilde kaybolduğunda, Enola ağabeylerinden yardım ister. Ama ağabeylerinin vakayı çözmekle ilgilenmediklerini fark eden Enola, 1880’lerin akıllı, becerikli ve korkusuz bir kadının yapabileceği tek şeyi yapıyor… onu bulmak için Londra’ya kaçıyor. Yol boyunca unutulmaz karakterlerle tanışan Enola, siyasi tarihin akışını değiştirebilecek bir komplonun ortasında kalır. Enola Holmes, dünyanın en büyük dedektifi olarak parlak ailesine yeni ve dinamik bir kadın katıyor.

Ayrıca filmde Helena Bonham Carter, Sam Claflin, Fiona Shaw, Frances de la Tour, Louis Partridge, Burn Gorman, Susan Wokoma, ve Adeel Akhtar gibi ağır İngiliz aksanlı oyuncular da bulunuyor. Sam Claflin’i Mycroft Holmes olarak göreceğiz. Helena Bonhem Carter ise üç dâhinin annesi Eudoria Holmes karakterini canlandıracak. Diğer karakterler hakkında çok bilgi yok.

Enola Holmes Geliyor! - Sinema Hanedanı

Netflix, Korona virüs yüzünden filmin çekimlerinin erteleneceği ya da yayın tarihinin değişip değişmeyeceği hakkında henüz bir açıklama yapmadı. Ama Stranger Things sayesinde ünlenen Netflix’in gözbebeği Millie Bobby Brown’u en yakın zamanda Enola Holmes olmak üzere birçok Netflix yapımında göreceğiz gibi duruyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 6 ay önce

    Enolanın oyuncusunun geleceği çok parlak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir