İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Quicksilver, WandaVision Dizisinde Olacak mı?

Quicksilver, WandaVision Dizisinde Olacak mı?

Quicksilver, WandaVision Dizisinde Olacak mı? - Sinema Hanedanı

Fox’un kurduğu X Men evreninin başarısı tartışılsa bile eminim ki herkesin Hugh Jackman’ın Wolverine’inden sonra en sevdiği karakter Evan Peters’ın canlandırdığı Quicksilver’dır. Bu evrende Quicksilver’ı bir mutant ve Magneto’nun oğlu olarak izledik.

Fakat MCU’da Pietro ve Wanda Maximoff karşımıza ailelerini kaybettikten sonra Avengers’a düşman olmuş ve Hydra tarafından Zihin Taşı sayesinde güçler edinmiş ikizler olarak karşımıza çıktı. Fox’un evreninde muhteşem sahneleriyle beraber aramızda olmaya devam ederken maalesef MCU’da kendisini çok fazla tanıyamadan kaybettik.

Wanda’nın çizgi romanlardaki gibi akli dengesini yitirdiği bir hikayeyi görmek bize sürpriz olmayacak fakat bu yolda atılan adımlardan en önemlileri ikizi Pietro ve sevgilisi Vision’ın ölümüydü. Teorilere ve çıkan kısa fragmanlara bakarsak WandaVision dizisinde Wanda’nın Vision’ın hayatta olduğu ve ikiz çocuk doğurduğu bir hayal dünyası ya da farklı bir gerçeklik izleyeceğiz.

Quicksilver, WandaVision Dizisinde Olacak mı? - Sinema Hanedanı

Kevin Feige de dizinin finalinde büyük bir olay yaşanacağını ve bu şekilde Wanda’nın Doctor Strange 2: Multiverse of Madness filmine bağlanacağını açıklamıştı. Eğer dizide bu mutlu gerçekliği izlersek final Wanda’nın bazı şeylerin farkına varmasıyla bitebilir. Çizgi romanlardaki House of M öyküsünde Avengers, Wanda’nın hafızasından bu gerçek olmayan anıları silmişti fakat Wanda hatırlamış ve çocuklarını Avengers’ın öldürdüğünü düşünerek onları öldürmeye başlamıştı. Hatta “No more mutants” diyerek mutant nüfusunun çoğunun güçlerini elinden almıştı.

Bu teori çok konuşulan bir teori fakat son günlerdeki haberler biraz kafamızı karıştırdı. Disney’in Fox’u almasıyla artık X Men karakterleri de MCU’da görünmeye başlayabilecekti. Fox’un evrenindeki Quicksilver karakterini oynayan Evan Peters geçtiğimiz günlerde WandaVision dizisinin oyuncu kadrosuna katıldı. Henüz rolü bilinmese de teoriler ve söylentiler oluşmaya başladı bile.

Quicksilver, WandaVision Dizisinde Olacak mı? - Sinema Hanedanı

Evan Peters, MCU’da yeni bir karakteri de canlandırabilir fakat Kevin Feige, Fox’un evrenindeki Quicksilver’ın daha çok sevildiğini biliyor. Disney dolayısıyla da Marvel, artık Fox’a sahip olduğuna göre biz izleyicileri mutlu etmek için elinde her şey var.

Açıkçası X Men’in ya da paralel evren konularının bir Disney Plus dizisiyle MCU’ya gireceğini düşünmüyorum fakat bağlantılı olacağı Doctor Strange 2 filmi için bir altyapı hazırlayabilir. Kısa fragmanlardan anladığımız kadarıyla Wanda kendini bir çeşit televizyon programında gibi hayal ediyor. Sevgilisi Vision’ı yanında hayal ederken ikizini de unutmamıştır. Pietro’yu farklı bir evrenden getirmiş ya da farklı bir şekilde hayal etmiş olabilir.

Oyuncunun rolünü henüz bilmesek de onu tekrardan Quicksilver olarak görmek isteriz tabi. Fakat çok başka bir rol oynaması da ihtimaller arasında. Düşünceleriniz ve teorilerinizi yorumlara yazarsanız sevinirim.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Evan Peters Wanda’nın çocuklarından birisi olabilir Wanda güçlerini Zihin taşından aldığı için onun çocuklarında da bu olur ve Evan Peters’ın karakteri Quicksilver’la aynı güçlere sahip olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir