İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi
  3. İNANILMAZ Marvel Teorisi! “I Have Telepathy” Mevzusunu Hatırladınız mı?

İNANILMAZ Marvel Teorisi! “I Have Telepathy” Mevzusunu Hatırladınız mı?

2019 yılında Avengers: Endgame ile birlikte "I Have Telepathy" mevzusu gündem olmuştu. Bu günlerde bu olay her ne kadar konuşulmasa da bu olay hakkında ürettiğimiz bir teoriyi sizlerle paylaşmak istedik.

İNANILMAZ Marvel TeorisiI Have Telepathy Mevzusunu Hatırladınız mı - Sinema Hanedanı

Eveet, bugün gerçekten de inanılmaz bir Marvel teorisi ile karşınızdayım. Hatırlarsanız bundan yaklaşık 2 yıl önce Avengers: Endgame vizyona girdiğinde filmde Thor ve Captain Marvel arasında gerçekleşen bir sahnenin arka planında sanki bir kadın “I Have Telepathy” gibi bir şeyler mırıldanıyor idi. İşte bugün bu olayın her ne kadar şu anda üstü örtülmüş olsa da bunu konuşacağız!

Şimdi öncelikle sizlere Avengers: Endgame‘den sonra yaşanan olayları kısaca bir özet geçmek istiyorum. Spider-Man: Far From Home filmi ile birlikte kendini toparlamaya çalışan bir evren, Peter Parker‘ın Iron Man‘in ölümünden den sonra yaşadığı dram ve hepsinden de önemlisi artık dünyada Kree’lerin yavaş yavaş gözükmeye başladığını görüyoruz. Bu bilgiler cepte.

Biraz daha hızlı bir şekilde ileriye gittiğimizde WandaVision dizisine geliyoruz. Zaten yaratmış olduğum bu teorinin ana bağlam noktası da burası. Hatırlarsanız Wanda kendi dizisi ile birlikte artık çizgi romanların korkulan karakteri Scarlet Witch olarak anılmıştı. Bu karakter gerçekliği değiştirmek, bozmak ve yeniden yaratması ile tanılıyor. Ve hepsinden de öte kendisi “belki de” evrenin en güçlü “telepatı”. Şimdi derin bir nefes alın ve az önce şans eseri bir şekilde “I Have Telepathy” videosuna denk geldikten sonra aklıma gelen teoriyi bir okuyun.

İNANILMAZ Marvel TeorisiI Have Telepathy Mevzusunu Hatırladınız mı - Sinema Hanedanı

Wanda Maximoff, WandaVision dizisini bitirdiğimiz noktadan sonra yalnız bir şekilde tıpkı çizgi romanlardaki gibi çıldırmanın eşiğine gelmiştir. Çocukları ortalıkta yoktur, tek aşkı Vision resmen iki defa ölmüştür, hiç bilmediği bir gücü keşfetmeye çalışıyordur derken artık tepesinin çatı atar ve Vision‘ı geri getirmek için gerçekliği bozma kararı alır ve hatta bozar da. Geçmişe gidip tüm bu Thanos olaylarını çözebilmeleri için Avengers‘a yardım eder, ana gerçeklikteki Avengers ekibine mesajlar bırakmaya çalışır “I Have Telepathy”, ya da belki daha köklü bir çözüm üretmek için farklı bir boyuta geçiş yapar ve hepsinden de uçuk bir teori olarak belki de tüm Thanos olayları aslında Wanda‘nın zihninde gerçekleşmiştir?

Wanda Maximoff Kimdir? | Liste

Fazlasıyla uçuk bir teori olduğunun farkındayım fakat Marvel‘ın bazı yapımlarına ufak tefek dokunuşlar yaparak ileriki yapımlarına göndermeler yapmasını sevdiğini biliyoruz. Hele ki bu yapımlar Kevin Feige gibi büyük bir ismin elinden çıkıyor ise bu teoriyi bir kenara atmak yerine oturup bir düşünmek lazım. Aslında şöyle bir durum daha var ki o arka planda ki “I Have Telepathy” diyen sese yoğunlaştığınızda sesi sanki Elizabeth Olsen söylüyormuş gibi hissediyorum ben. Lütfen şu sahneye biraz odaklanın ve sese kulak verin…


Tüm bu senaryoyu bir anda aklıma getirmem biraz garip bir durum ama gerçekten de böylesine bir olayın yaşanması, Marvel‘ın kozmik olaylara bir anda giriş yapması acayip derecede eğlenceli ve keyifli olmaz mıydı? Teori hakkındaki tüm düşüncelerinizi yorumlara bekliyorum.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap