1. Ana Sayfa
  2. Dizi
  3. Atiye 2. Sezon Teorisi | Atiye Hamile Olabilir!

Atiye 2. Sezon Teorisi | Atiye Hamile Olabilir!

Atiye 2. Sezon Teorisi | Atiye Hamile Olabilir! - Sinema Hanedanı

Bildiğiniz gibi Netflix‘in bize göre en iyi Türk dizisi Atiye 2. Sezonu ile 10 Eylül de karşımıza çıkacak. Başlığı okuduğunuzda nerenizden uyduruyorsunuz, neyin hamilesi diye söylediğinizi hissediyorum fakat şunu bildirmek istiyorum; dizi daha çıkmadığı için bu yazıda bahsedeceğimiz her şey sadece fragmanın şekillendirdiği teorilerdir.

İlgili Yazı: Atiye 3. Sezon Teorisi

Fragmanın çıktığı gün sadece ilk 10 saniyesinden şöyle bir replik duyduk; “Buraya niye Göbeklitepe diyorsunuz? – Göbekli bir kadının göbeğine benzetirlermiş.” Bu repliği daha ilk duyduğumda dedim ki Atiye hamile olabilir mi? Fragmanın sonrasında da “Bütün kadınlar için, toprağın rahmiyle buluştuğunda…” diye bir replik daha karşımıza çıkıyor. Aslında tam olarak ne anlama geldiğini bildiğimi söyleyemem fakat “toprağın rahmiyle buluşmak” öyle basit bir söz olduğunu zannetmiyorum.

Atiye 2. Sezon Teorisi | Atiye Hamile Olabilir! - Sinema Hanedanı

Atiye tahmin ettiğimiz gibi şuan paralel bir evrende ve bu evrende Göbeklitepe yok. Fragmanın sonlarında Atiye için yıldızlı kadın dendiği söyleniyor ve araya Atiye‘nin Erhan ile ilişkisini de kattığınızda ortaya şu şekilde bir teori çıkıyor:

Atiye bulunduğu bu paralel evrende kadınların doğum yapamaması sorununu bir şekilde ortadan kaldıracak. Daha sonrasında da onu bir kurtarıcı olarak görecekler. Göbeklitepe, Erhan tarafından bulunacak ve isim olarak da Atiye‘den dolayı Göbeklitepe konulacak. Hatta biraz daha abartıp 1. sezonda gördüğümüz yıldızlı kızın Atiye‘nin bu hamileliğinden doğan çocuk olduğunu düşünsek?

Atiye 2. Sezon Teorisi | Atiye Hamile Olabilir! - Sinema Hanedanı

Belki biraz uçuk bir teori olabilir, karışık da anlatmış olabilirim fakat 2 gündür aklımda Atiye‘nin hamile olması düşüncesi var çünkü bu durum dizinin devam ettirilmesi açısından da faydalı olacak bir seviye de. Sizlerin düşüncelerini çok merak ediyorum, yorumlar kısmında bizlere belirtirseniz çok sevinirim.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. zeka fışkırıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir