İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Liste
 3. Harry Potter Tarzında Film Önerileri

Harry Potter Tarzında Film Önerileri

J.K Rowling tarafından oluşturulan Harry Potter evreni şu anda her ne kadar son bulmuş gözükse de ona benzeyen başla filmleri izleyerek nefsimizi köreltebiliriz. 5 Film 1 Bonus ile listemize başlayalım...

Harry Potter Tarzında Film Önerileri - Sinema Hanedanı

Potterhead olsun ya da olmasın fark etmez Harry Potter filmleri çoğumuzda farklı bir tat bırakmıştır. Harry Potter kadar olmasa da o güzel tadı size tekrardan hatırlatacak filmleri bu listede bulabilirsiniz. Hadi başlayalım…

Harry Potter Evrenine Ne Kadar Hakimsin? | Test Bilinmeyen Harry Potter Filmleri

Fantastic Beasts and Where to Find Them

Harry Potter Tarzında Film Önerileri - Sinema Hanedanı

3 film olması beklenirken 5 filme çıkarılan fakat sadece ilk 2 filmini izleyebildiğimiz seri, tamamlanmasa da bu listede bulunuyor. Harry Potter dünyasında geçse de birçok tartışmaya sebep oldu. Özellikle 2. filmiyle hayranları hayal kırıklığına uğratan serinin devamının daha iyi olacağını umuyoruz fakat emin değiliz. Yine de olduğu evren ve karakterleriyle bize o tadı yaşatmaya devam ediyor. 3. filmin çekimleri pandemi dönemi yüzünden ertelenmişti fakat geçtiğimiz günlerde tekrardan başladı.

Fragmana Işınlan

The Chronicles of Narnia

Harry Potter Tarzında Film Önerileri - Sinema Hanedanı

2005 yapımı Aslan, Cadı ve Dolap, 2008 yapımı Prens Kaspiyan ve 2010 yapımı Şafak Yıldızı Yolculuğu filmlerinin olduğu Narnia serisi de seveceğinizi düşündüğümüz evrenlerden. Kitap uyarlaması olması, evreninin özellikleri ve karakterlerle kurduğumuz bağların benzerliğiyle Harry Potter’ın hissini bize farklı bir şekilde de olsa yine de yaşatıyor.

Fragmana Işınlan

Lord of the Rings

Harry Potter Tarzında Film Önerileri - Sinema Hanedanı

Büyük ihtimalle izlediğiniz fakat mükemmel filmleri ve hikayesiyle tekrardan izlemek isteyeceğinizi seriyi hatırlatalım istedik. Bana göre Harry Potter’dan daha ayakları yere basan bir evren olmakla birlikte size aynı heyecanı yaşatacak filmler izletiyor. Ayrıca oyunculuk izlemeyi seven, mesela Sirius’u kaybettiğimiz sahnede Daniel’ın çığlıklarının susturulmasına rağmen Helena Bonhem Carter’ı, Emma Watson’ı ve bizi (Ben ağlamıştım) ağlatan sahne gibi, bu seride de bol bol duygulanacaklar.

Fragmana Işınlan

Hobbit

Harry Potter Tarzında Film Önerileri - Sinema Hanedanı

Lord of the Rings serisinin Fantastik Canavarlar serisinde sıra. Hobbit serisi, özellikle de Lord of the Rings gibi bir seriyi izledikten sonra bana göre tam bir hayal kırıklığı fakat yine de o evrene ait. Lord of the Rings serisini izleyen ya da kitaplarını okuyan kişiler kötü de olsa Hobbit serisinin An Unexpected Journey (Beklenmedik Yolculuk), The Desolation of Smaug (Smaug’un Viranesi) ve Battle of the Five Armies (Beş Ordunun Savaşı) izlemişlerdir. Ben size Hobbit serisini izlemek yerine kitabını okumanızı öneriyorum fakat seçim sizin.

Fragmana Işınlan

The Sorcerer’s Apprentice

Harry Potter Tarzında Film Önerileri - Sinema Hanedanı

Jon Turteltaub’ın yönetmenliğini yaptığı 2010 yapımı Sihirbazın Çırağı filmi size Harry Potter dünyasını tekrardan yaşatmaya en yakın film olacaktır. Harry Potter dünyasının bize sunduğu değişik büyüleri bu filmde de bulacaksınız.

Fragmana Işınlan

Bonus: Sihirbazlık Okulunda Bir Türk

Harry Potter Tarzında Film Önerileri - Sinema Hanedanı

Erdi Dikmen tarafından yönetmenliği yapılan 2015 yapımı bu filmi gördüğünüzde suratınızda oluşan ifadeyi tahmin edebiliyorum. Sihirbazlık Okulunda Bir Türk filmi her ne kadar Harry Potter‘ın suyunu çıkartan, kalitesini isminden bile belli eden bir yapım olsa da maalesef listeye eklenmesi gerekiyor. Bir elinize Türk sinemasına müzikleri dışında hiçbir katkısı olmayan komedi yapımlarını, diğer elinize de Hogwarts‘ı alıp bir film yapmak istediğinizde böyle bir yapım çıkıyor karşımıza.

Fragmana Işınlan

Ne kadar film önersek de Harry Potter’ın yeri her zaman ayrı olacak sanırım. Ben seriyi tekrardan izlemeye gidiyorum😊

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (3)

 1. 7 ay önce

  Yüzüklerin efendisi bana göre harry potterdan daha iyi bir seridir

 2. güzide
  5 ay önce

  Narnia Günlükleri harika bir film serisi değil miydi ya? Çok zevk alarak izlemiştim ve insanlar bu filmden habersiz. İlginç 🤔

 3. 5 ay önce

  Elinize sağlık güzel bir yazı olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir