1. Ana Sayfa
  2. Liste
  3. Harry Potter Tarzında Film Önerileri

Harry Potter Tarzında Film Önerileri

Harry Potter Tarzında Film Önerileri - Sinema Hanedanı

Potterhead olsun ya da olmasın fark etmez Harry Potter filmleri çoğumuzda farklı bir tat bırakmıştır. Harry Potter kadar olmasa da o güzel tadı size tekrardan hatırlatacak filmleri bu listede bulabilirsiniz. Hadi başlayalım…

Fantastik Canavarlar Nelerdir Ve Nerede Bulunurlar?

Harry Potter Tarzında Film Önerileri - Sinema Hanedanı

3 film olması beklenirken 5 filme çıkarılan fakat sadece ilk 2 filmini izleyebildiğimiz seri, tamamlanmasa da bu listede bulunuyor. Harry Potter dünyasında geçse de birçok tartışmaya sebep oldu. Özellikle 2. filmiyle hayranları hayal kırıklığına uğratan serinin devamının daha iyi olacağını umuyoruz fakat emin değiliz. Yine de olduğu evren ve karakterleriyle bize o tadı yaşatmaya devam ediyor. 3. filmin çekimleri pandemi dönemi yüzünden ertelenmişti fakat geçtiğimiz günlerde tekrardan başladı.

Narnia Günlükleri

Harry Potter Tarzında Film Önerileri - Sinema Hanedanı

2005 yapımı Aslan, Cadı ve Dolap, 2008 yapımı Prens Kaspiyan ve 2010 yapımı Şafak Yıldızı Yolculuğu filmlerinin olduğu Narnia serisi de seveceğinizi düşündüğümüz evrenlerden. Kitap uyarlaması olması, evreninin özellikleri ve karakterlerle kurduğumuz bağların benzerliğiyle Harry Potter’ın hissini bize farklı bir şekilde de olsa yine de yaşatıyor.

Yüzüklerin Efendisi

Harry Potter Tarzında Film Önerileri - Sinema Hanedanı

Büyük ihtimalle izlediğiniz fakat mükemmel filmleri ve hikayesiyle tekrardan izlemek isteyeceğinizi seriyi hatırlatalım istedik. Bana göre Harry Potter’dan daha ayakları yere basan bir evren olmakla birlikte size aynı heyecanı yaşatacak filmler izletiyor. Ayrıca oyunculuk izlemeyi seven, mesela Sirius’u kaybettiğimiz sahnede Daniel’ın çığlıklarının susturulmasına rağmen Helena Bonhem Carter’ı, Emma Watson’ı ve bizi (Ben ağlamıştım) ağlatan sahne gibi, bu seride de bol bol duygulanacaklar.

WandaVision Dizisini İzlemeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Hobbit

Harry Potter Tarzında Film Önerileri - Sinema Hanedanı

Lord of the Rings serisinin Fantastik Canavarlar serisinde sıra. Hobbit serisi, özellikle de Lord of the Rings gibi bir seriyi izledikten sonra bana göre tam bir hayal kırıklığı fakat yine de o evrene ait. Lord of the Rings serisini izleyen ya da kitaplarını okuyan kişiler kötü de olsa Hobbit serisinin An Unexpected Journey (Beklenmedik Yolculuk), The Desolation of Smaug (Smaug’un Viranesi) ve Battle of the Five Armies (Beş Ordunun Savaşı) izlemişlerdir. Ben size Hobbit serisini izlemek yerine kitabını okumanızı öneriyorum fakat seçim sizin.

Sihirbazın Çırağı

Harry Potter Tarzında Film Önerileri - Sinema Hanedanı

Jon Turteltaub’ın yönetmenliğini yaptığı 2010 yapımı Sihirbazın Çırağı filmi size Harry Potter dünyasını tekrardan yaşatmaya en yakın film olacaktır. Harry Potter dünyasının bize sunduğu değişik büyüleri bu filmde de bulacaksınız.

Sihirbazlık Okulunda Bir Türk

Harry Potter Tarzında Film Önerileri - Sinema Hanedanı

Erdi Dikmen tarafından yönetmenliği yapılan 2015 yapımı bu filmi gördüğünüzde suratınızda oluşan ifadeyi tahmin edebiliyorum. Sihirbazlık Okulunda Bir Türk filmi her ne kadar Harry Potter‘ın suyunu çıkartan, kalitesini isminden bile belli eden bir yapım olsa da maalesef listeye eklenmesi gerekiyor. Bir elinize Türk sinemasına müzikleri dışında hiçbir katkısı olmayan komedi yapımlarını, diğer elinize de Hogwarts‘ı alıp bir film yapmak istediğinizde böyle bir yapım çıkıyor karşımıza.

Ne kadar film önersek de Harry Potter’ın yeri her zaman ayrı olacak sanırım. Ben seriyi tekrardan izlemeye gidiyorum😊

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2002 yılında Ankara'da doğdu. Üniversitede İletişim Tasarım ve Yönetimi okumak için hazırlık yapıyor. Yazarlık, Sinema, Müzik ve Kitap; hayatının yöneticileri.

Yorum Yap