Harry Potter Tarzında Dizi Önerileri

Potterhead‘lar olarak yıllarımızı Harry Potter benzeri dizileri izleyerek geçirdik. Bugün sizler için belki çoğunuzun ismini dahi duymadığı, belkide duyduğu ama izlemediği Netflix’de hepsine ulaşabileceğiniz Harry Potter tarzında diziler önerdik. Bu dizilerden en çok beğendiklerinizi yorumlar kısmında belirterek bizlere görüşlerinizi sunabilirsiniz. Keyifli Okumalar…

LİTTLE WİTCH ACADEMİA

Harry Potter Tarzında Dizi Önerileri - Sinema Hanedanı

Bu anime, gençliğinde sihirli bir gösteri yaşadıktan sonra cadı olmayı hayal eden sıradan bir kızı konu ediniyor. Luna yaşlandığında Nova Akademisi‘ne katılır ve cadı olmak için çalışır. Akko ve arkadaşları yedi sihirli kelimeyi çözmeli ve Grand Triskellion‘un mührünü yeniden açmalıdır .

Büyülü dünyayla gerçek bir etkileşimi olmayan ancak büyüye olan sevgisini yeniden teyit eden bir kadın kahramanı takip ediyoruz. Cadı olmanın ne anlama geldiğini anlamanın yanı sıra gizli büyülü yeteneklerini geliştirmek için güçlü bir sihirli kullanıcı haline geldiğini görüyoruz. Harry gibi, Akko başlangıçta büyülü dünyada hayatta kalmak için mücadele eder, ancak etrafını çevreleyen insanların neden olduğu tüm engellerin üstesinden gelebilir. Hayalini elde etme konusundaki azmi ona imkansızı yapma yeteneği verir.

THE MAGİCİANS

Harry Potter Tarzında Dizi Önerileri - Sinema Hanedanı

Bu Syfy serisi, sihirli bir giriş sınavını geçen ve New York‘taki Brakebills Üniversitesi‘nde öğrenci olan Quentin Coldwater‘ı takip ediyor. Oradan sihir dolu bir dünyaya girer. Ancak, Beast olarak tanınan bilinmeyen bir tehlike gölgelerde gizlenir. Quentin‘in Fillory kitaplarına olan sevgisi ve büyülü dünyayı deneyimleme arzusu ona gelişmesi için araçlar sağlar. Ancak Canavarın dünyaya girmesine izin verdikten sonra, dünyayı yok etmesini durdurmak için zamana karşı yarışmalıdır.

Sihirbazlar Harry Potter‘ın dünyasına benzer büyü ve olmayan sihirli ayarlarının dengeli bir dünyasını yaratır. Antagonist, dünyayı kendi görüntüsünde kontrol etmek ve yeniden şekillendirmek istediği için Voldemort‘a çok benzeyen bir karakter. Harry Potter gibi karakterler de problemleri çözmek ve karşılaştıkları tehlikelerden kurtulmak için kitaplar kullanıyor.

FAİRY TAİL

Harry Potter Tarzında Dizi Önerileri - Sinema Hanedanı

Lucy Heartfilia’nın en büyük hayali Fairy Tail loncasına katılmaktır. Bu hayalini gerçekleştirmek için evinden ayrılıp yollara düşer. Bir gün kasabanın birinde Natsu Dragneel isimli bir genç ile karşılaşır. Ona hayalinden bahseder ve daha sonra yolları ayrılır. Ancak Lucy, birtakım adamlar tarafından kaçırılarak köle olarak satılmak istenir. Bu sırada Natsu ortaya çıkar ve Lucy’yi kurtarır. Natsu aslında bir Fairy Tail büyücüsüdür ve Lucy’yi loncaya davet eder. Lucy de teklifi kabul ederek en büyük hayalini gerçekleştirir.

Harry Potter evreni gibi, bu anime de bizi ayrı ayrı sihir okullarına maruz bırakır. Fairy Tail ayrıca bize deneyimlemek için yeni bir sihir dünyası sunuyor ve JK Rowling‘in bize Harry Potter evrenindeki diğer sihir kullanımlarını göstermesi gibi, Fairy Tail de  sihrin anime karakterlerinin günlük yaşamlarına nasıl nüfuz ettiğini gösteriyor.

MERLİN

Harry Potter Tarzında Dizi Önerileri - Sinema Hanedanı

Merlin dizisi, Kral Arthur Pendragon ve genç büyücü  Merlin arasındaki ilişkiyi konu ediniyor. Şov, her iki ana karakterin hikayesini, her biri birbirlerine saygı duyarak, bakım yapmak ve birbirlerine güvenmek için büyüdükçe geliştirir. Kahramanımız Merlin büyüyü kınayan bir dünyada hayatta kalmalıdır. Aynı zamanda Merlin, Arthur‘un şu anki kral Arthur‘un babası Uther Pendragon için layık bir halef olmasına yardımcı olmalı.

Harry Potter‘ın fantezi öğelerini seviyorsanız, bu sizin için birebir bir dizi. Sihir ve sihri olmayanların bir arada yaşayabileceği bir dünya yaratmak için kaderini yerine getirmesi gereken genç bir büyücünün yolculuğunu anlatıyor. Bu şov aynı zamanda halk ve sihir kullanıcıları arasındaki ön yargıların tehlikelerine de değiniyor ve sizi büyüye karşı ön yargının gri bir alan olduğu bir dünyaya kaptırıyor.

THE SEVEN DEADLY SİNS

Harry Potter Tarzında Dizi Önerileri - Sinema Hanedanı

Seherbazların orta çağda şövalyeler olarak nasıl görüneceğini hayal edebiliyorsanız, bu şov tam sizlik. Gelen Yedi Ölümcül Günah, ana kahramanları bir prenses olarak bilinen rezil şövalyeler bir grup Yedi ölümcül günah. İki Kutsal Şövalye, Hendrickson ve Dreyfus , Büyük Kutsal Şövalye Zaratras‘ın ölümü için Yedi Ölümcül Günah‘ı çerçeveliyor. Kraliyet ailesi rehineler haline gelir ve kahramanlar kraliyet ailesini iktidara getirmeli ve şeytanlara karşı yaklaşan savaşa hazırlamalıdır.

Bu anime serisi tam anlamında Harry Potter gibi değil, ama hala Harry Potter evreninin birçok unsuru var. Harry Potter gibi,  Yedi Ölümcül Günah‘ın perileri, şeytanları ve devleri var. Anime de Voldemort‘a çok benzeyen bir antagonist içeriyor çünkü Hendrickson iktidar isteyen ve istediği şeyi almak için kimseyi, hatta takipçilerini feda etmeye istekli bir kötü adam.

-DİSCORD SUNUCUMUZA KATIL-

Umut Can Yürekli

2002 yılında Ankara'da doğdu. Üniversitede İletişim Tasarım ve Yönetimi okumak için hazırlık yapıyor. Yazarlık, Sinema, Müzik ve Kitap; hayatının yöneticileri

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu