İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi
  3. Harry Potter Dizisi Hakkında Bilinenler

Harry Potter Dizisi Hakkında Bilinenler

Çoğumuzun bildiği ve o evrende olmak istediği, J. K. Rowling'in zihninden içimize işlemiş olan büyücü dünyası dizi olarak geri dönüyor! Biz de siz okuyucularımız için bu dizi hakkında olabildiğince bilgi aktarmaya çalıştık.

Harry Potter Dizisi Hakkında Bilinenler - Sinema Hanedanı

Kitaplarıyla tanıdığımız ve Harry Potter filmleriyle sevdiğimiz seri, Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? serisiyle devam etmişti. Fakat bu serinin 2 filmi de seyircileri tatmin edememişti. 2. filmin kopukluğu ve zaman hatalarından (Minerva McGonagall’ın olması gibi) sonra 3. filmin ne anlatabileceği konuşuluyordu.

Fakat biz Potterhead‘leri sevindirecek yeni bir haber geldi. The Hollywood Reporter‘ın yaptığı habere göre HBO Max ve Warner Bros. yeni bir Harry Potter dizisi için çalışmalara başladı. Hem çalışma süreci hem de haber çok yeni olduğu için dizinin hangi zamanda geçeceği, ne anlatacağı ya da kimin yazıp yöneteceğine dair bir bilgi henüz yok. J.K. Rowling bu dünyanın yaratıcısı olsa da Fantastik Canavarlar serisinde gördüğümüz üzere senarist olarak çok da başarılı değil, umarım sadece hikayesi için olaya dahil olur.

The Hollywood Reporter‘ın haberinden sonra HBO Max ve Warner Bros. tarafından yapılan açıklamalarda bu diziyle ilgili herhangi bir çalışma olmadığı söylendi. Biz hayranlar kafamızda senaryo kurmaya bile başlamışken  bu üzücü bir haber fakat henüz bizim bilmemizi istemedikleri için de olma ihtimali var.

HBO Max’de Bulunan En İyi Diziler | Liste

Harry Potter Dizisinin Konusu

Harry Potter Dizisi Hakkında Bilinenler - Sinema Hanedanı

Devam eden Fantastik Canavarlar serisini de düşünürsek dizinin çok yakın bir tarihi anlatacağını düşünmüyorum. Haberi duyan hayranların çoğu Harry Potter doğmadan önce Voldemort‘un yükselişini anlatan bir dizinin olacağını düşünüyor ya da istiyor. Fakat benim birkaç fikrim daha var.

Son 2 filmde izlediğimiz Ölüm Yadigarlarının hikayesini izleyebiliriz. Bunu düşüncemin birkaç sebebi var; son filmde Johhny Depp‘in çizimini yaptığı kısa animasyonun çok sevilmesi, J.K. Rowling‘in Dumbledore‘un hikayedeki Death (Ölüm) olduğu teorisini beğendiğini açıklaması, hem zaman çizgisini bozmayacak hem de karakterlerin temsilleriyle eski serilere de bağlanabilecek olması.

Çapulcular hepimizin ölümlerine üzüldüğü karakterler oldular. Onların dönemini, arkadaşlıklarını hatta Snape‘e yaptıklarını izleyerek karakterlerin geçmişlerini daha çok öğrenme imkanımız olabilir. Böylece diğer seriye de derinlik kazandırılmış olur. Umarım bu sefer Lily‘nin gözlerini doğru seçerler.

Harry Potter Dizisi Hakkında Bilinenler - Sinema Hanedanı

Ölüm Yadigarları yerine serinin farklı bir filmiyle bağlantı kurmak isterlerse Zümrüdüanka Yoldaşlığının kuruluşunu, gelişimin ve yıkılışını anlatabilirler. Eğer böyle bir film izlersek Peter‘ın ihanetini, Sirius‘un Azkaban‘a girmesini, Neville‘in ailesine yapılan ve akli dengelerini kaybetmelerine sebep olan işkenceleri görme imkanımız var.

Geçmişe gitmemize de gerek yok, altın üçlünün gelecekte yaptıklarına dair bir dizi de izlemek isterdik fakat bunun ihtimalinin çok düşük olduğunu düşünüyorum. Çünkü Cursed Child‘ın bile filmi çekilmedi. (Çekilmesin de zaten orası ayrı konu)

Hogwarts hayallerimizi süsleyen okul olsa da büyücülük dünyasında birçok okul var. Seriye ve Hogwarts‘a yapılan göndermelerle birlikte farklı bir okulu izleyebiliriz. Böylece seriyi derinleştirmek yerine evreni genişletebilirler.

Amazon Prime, Lord of the Rings dizisi için rekor bir bütçe ayırmışken HBO Max‘in de elindeki bu hazineyi kullanması gerekiyor. Siz hangi konuyu izlemek isterdiniz ya da başka hangi konuları anlatabilirler yazmayı unutmayın.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

17 yaşında bir yazar, şair, senarist ve hayalperest. Kısacık hayatını film, dizi izleyerek geçirdi.

Yorum Yap