İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Marvel
  3. Doctor Strange 2’nin Yeni Yönetmeni Açıklandı!

Doctor Strange 2’nin Yeni Yönetmeni Açıklandı!

Doctor Strange 2'nin Yeni Yönetmeni Açıklandı! - Sinema Hanedanı

Marvel Cinematic Universe, Avengers Endgame sonrası yeni evrenini kurmaya hazırlanıyor. Çoklu evrenler de artık MCU’nun bir parçası olacak.

Çoklu evren lafını ilk defa Doctor Strange filminde duyduk ve o zamandan beri Doctor Strange’in ikinci filmini heyecanla bekliyoruz. D23 etkinliğinde açıklanan 4. Faz filmlerinin arasında Doctor Strange 2’nin yer alması bizi yeterince heyecanlandırırken adının Multiverse Of Madness olması, Elizabeth Olsen’ın da Wanda Maximoff rolüyle bu filmde yer alması ve MCU’daki ilk korku filmi olacağının duyurulmasıyla çıkacağı tarihe resmen gün saymaya başladık. Kevin Feige’nin dediğine göre Aralık 2020 tarihinde Disney+’ta yayınlanacak WandaVision dizisinin finalinde öyle bir şey olacak ki Doctor Strange duruma müdahale etmek zorunda kalacak. Çizgi roman okurları bu açıklamalar sonrası House Of M hikayesini göreceğimiz hakkında teoriler ortaya atmaya başladı. Çıkan haberlerden bir tanesi de Nightmare adlı düşmanı göreceğimiz ve Nightmare’in Wanda’yı delirterek Scarlet Witch’e dönüşmesini sağlayacağıydı. İlk filmde gördüğümüz Mordo’yu da bu sefer düşman olarak görme ihtimalimiz var sonuçta bu bir Doctor Strange filmi. İmdb’de yayınlanan açıklama da Mordo’yu tekrar göreceğimizi söylüyor.

Doctor Strange 2'nin Yeni Yönetmeni Açıklandı! - Sinema Hanedanı

Bu filmin MCU için önemli olacağını hep konuşuyorduk ve tüm Avengers filmlerinin vizyona girdiği mayıs ayında vizyona girecek olması da bize bunu gösteriyordu. Biz bu haberlerle coşup her şey mükemmel diye düşünürken Doctor Strange’in ilk filmini yöneten Scott Derrickson stüdyoyla anlaşamadığı için Doctor Strange’in 2. film yönetmenliğini bıraktığını açıkladı. Bir süre yönetmensiz kalan filmin yeni yönetmeni hakkında birçok haber yapıldı ve bir sürü isim öne sürüldü. Geçtiğimiz günlerde Tobey Maguire’in oynadığı ilk Spider Man üçlemesini yöneten Sam Raimi’nin, Doctor Strange 2 Multiverse Of Madness filmini yöneteceği haberleri basına düşmeye başladı.

Resmi açıklama Sam Raimi’den geldi ve bu haberleri doğruladı.

Sam Raimi’yi tekrar bir süper kahraman filminde görmek güzel olacak ayrıca kendisi korku, gerilim filmlerinde de çalışmış biri. Korona virüs yüzünden çekimleri ve vizyon tarihi ertelenen film 5 Mayıs 2021 yerine 25 Mart 2022 olan filmi iple çekiyor ve Sam Raimi’nin bizim için neler planladığını merak ediyoruz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap