İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi
  3. Doctor Strange 2’nin Düşmanının Shuma-Gorath Olacağı Söyleniyor!

Doctor Strange 2’nin Düşmanının Shuma-Gorath Olacağı Söyleniyor!

2022'nin en çok beklenen korku temalı bir süper kahraman filmi olan Doctor Strange 2: Multiverse of Madness'ın kötü kahramanının Shuma-Gorath olacağı söyleniyor.

Doctor Strange 2'nin Düşmanının Shuma-Gorath Olacağı Söyleniyor - Sinema Hanedanı

Sadece ismi açıklandığında bile bizi heyecanlandıran Doctor Strange 2: Multiverse of Madness, Wandavision dizisi ile bağlantılı olmasıyla da en çok merak edilen MCU filmlerinden biri belki de en çok merak edileni olmayı başardı. Bu yüzden de film hakkında çıkan her haberi bekliyoruz. Yeni haberse filmin düşmanının kim olacağı hakkında.

Öncelikle film hakkında önceki bilgilerimizi tazeleyelim. Filmin senaristliğini Michael Waldron, yönetmenliğini ise Tobey Maguire‘ın oynadığı Spider Man filmlerinin yönetmeni Sam Raimi üstlenecek. Wanda rolüyle izlediğimiz Elizabeth Olsen, Benedict Wong, ve Chiwetel Ejiofor‘u da izleyeceğiz. Filmin düşmanının Nightmare isimli kötü olacağı hakkında söylentiler vardı. Nightmare düşmanının zihnine girerek onu manipüle eden bir karakter ve House of M hikayesinin yaşanacağını düşündüğümüz için Wanda‘ın psikolojisini etkileyebilecek mantıklı bir karakterdi.

Yeni gelen söylentilere göreyse Shuma-Gorath isimli bir karakterin olacağı yönünde. Shuma-Gorath‘ın güçleri arasında diğer birçok başarının yanı sıra enerji projeksiyonu, şekil değiştirme, ışınlanma, havaya yükselme, gerçekliği değiştirme gibi Nightmare‘e benzer güçleri var fakat Nightmare‘den çok daha güçlü.

Doctor Strange 2'nin Düşmanının Shuma-Gorath Olacağı Söyleniyor - Sinema Hanedanı

Düşmanımızın gücü ya da ismi değişmesine rağmen House of M hikayesine doğru yol alan MCU‘da yaşanacak hikayenin çok da değişeceğini düşünmüyorum. Film hem Wanda‘nın psikolojisine ve yol açtığı felaketleri hem de bunun sonuçlarıyla çoklu evrenlere odaklanacağız.

Wanda çizgi romanlarda nexus yani tüm çoklu evrenlerde tek bulunduğu için her evreni etkileyebilen bir karakterdi. MCU‘da Wanda‘nın nexus varlık olup olmadığını bilmiyoruz ama WandaVision dizisinde Kaos büyüsünü gördük ve ilk defa Scarlet Witch adını duyduk. Kaos büyüsü Doctor Strange‘e göre kontrol edilemeyecek kadar güçlü bir büyü o yüzden kontrol altına alınmalı. Sevdiklerini kaybederek aklını yitirmiş bir cadı sadece Dünya’yı değil aynı zamanda tüm çoklu evreni de tehdit edebilir.

İlk filmde önce Stephen Strange‘in arkadaşı sonra düşmanı olarak izlediğimiz Mordo karakteri de filmin sonunda farklı bir hikayeyle karşımıza çıkmıştı. Bu filmde hikayesinin devam edip etmeyeceğini ya da nasıl olacağını bilmiyoruz fakat eğer ki düşmanımız Shuma-Gorath olursa Mordo‘yu etkisi altına aldığını, büyücü ve insan sayısını azaltma isteğini Wanda‘nın sahip olduğu güçlerle gerçekleştirmek istediğini görebiliriz.

Doctor Strange 2: Multiverse of Madness filmini 25 Mart 2022 tarihinde izleyeceğiz. Film hakkındaki tahminlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Yorum Yap
Yazı Kaynakları
Screengeek

Yazar Hakkında

17 yaşında bir yazar, şair, senarist ve hayalperest. Kısacık hayatını film, dizi izleyerek geçirdi.

Yorum Yap