İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Tom Cruise’un Uzayda Çekilecek Filminin Yönetmeni Açıklandı

Tom Cruise’un Uzayda Çekilecek Filminin Yönetmeni Açıklandı

Tom Cruise’un Uzayda Çekilecek Filminin Yönetmeni Açıklandı - Sinema Hanedanı

Tom Cruise’un uzayda çekilecek filmin başrolü olması çok konuşulmuştu. Aksiyon filmlerinin vazgeçilmezi ve yaşlanmayan ismi Tom Cruise’un başrol olduğunun kesinleşmesinden sonra filmin yönetmeni de açıklandı.

Age of Tomorrow (Yarının Sınırında) filminin yönetmeni Doug Liman uzayda çekilen ilk filmin yönetmeni olacak. Doug Liman’ın 2020 yılında Tom Holland ve Daisy Ridley’in başrolünü paylaştığı Chaos Walking adında bir filmi vizyona girecekken korona virüs salgını yüzünden ertelenmişti. Aslında film daha erken vizyona girecekti fakat filmin ilk halinin çok kötü olduğu açıklandı ve filmin vizyon tarihi uzatılarak ek çekimler yapıldı.

Ayrıca kendisi Fox’un X Men evreni için bir Gambit filmi çekecekti fakat bu film 3 yıl boyunca 4 defa vizyon tarihi ertelenen New Mutants filminden bile daha şanssız. Yıllardır proje aşamasında kalan film Disney’in Fox’u almasıyla ve artık X Men evreninin son bulmasıyla hiç çekilemeyecek ama Gambit karakterini Marvel Sinematik Evreninde izleyebiliriz belki.

Tom Cruise’un Uzayda Çekilecek Filminin Yönetmeni Açıklandı - Sinema Hanedanı

Uzayda çekilecek film Tom Cruise ve Doug Liman’ın beraber ilk çalışması değil. Age of Tomorrow ve Barry Seal: Kaçakçı filmlerinde beraber çalışmışlardı. Barry Seal: Kaçakçı filmini izlemedim fakat Age of Tomorrow güzel filmdi. Ayrıca Doug Liman başrollerinde Brad Pitt ve Angelina Jolie’nin oynadığı Mr. and Mrs. Smith filmini de yönetmişti. Doug Liman genelde aksiyonu bol ve aksiyonuyla öne çıkan filmler izletiyor.

Tom Cruise henüz diğer projelerini bitirmiş değil. 23 Aralık’ta Top Gun: Maverick adında bir Tom Cruise filmi çıkacakken aynı zamanda Cruise hala yönetmen Christopher McQuarrie ile birlikte Mission Impossible 7 üzerinde çalışıyor.

Uzayda çekilecek filmin konusu henüz bilinmiyor fakat açıklanan oyuncunun da yönetmenin de henüz devam eden projelerinin bulunması bize daha fazla beklememiz gerektiğini söylüyor. Son olarak kesinleşmiş bir bilgi olmamakla beraber senaryoyu Doug Liman’ın Tom Cruise ile birlikte kaleme alacağı söyleniyor.

2020 ilklerin yaşandığı bir yıl oluyor. Yakın zamanda en azından senaryo hakkında bazı bilgilerin açıklanacağını düşünüyorum fakat hazırlık sürecinin uzun süreceği bir film olacak. Aksiyon filmlerini sevdiğimiz fakat artık Fast and Furious’tan sıkıldığımız bu dönemde umarım uzayda çekilen ilk film başlığı altında ezilen bir senaryo izlemeyiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Bu film hakkında çok heyecanlıyım ama Yönetmenin açıklanması biraz hevesimi kırdı doğrusu çünkü filmlerini sürekli erteleyiyor ve böyle büyük bir proje için çok daha iyi bir Yönetmen beklemiştim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir