1. Ana Sayfa
 2. Dizi
 3. Benedict Cumberbatch Sherlock’un 5. Sezonu Hakkında Konuştu

Benedict Cumberbatch Sherlock’un 5. Sezonu Hakkında Konuştu

Benedict Cumberbatch Sherlock'un 5. Sezonu Hakkında Konuştu - Sinema Hanedanı

Benedict Cumberbatch, Sherlock dizisinin 5. Sezon çekimlerinin bir şekilde başlayacağını ama bunun pek de yakın bir tarihte olmayacağını bildirdi. Marvel Sinematik Evreni‘nde Doctor Strange karakterine hayat verip özellikle şu dönemde Doctor Strange in the Multiverse of Madness filminin çekimleri ile ilgilendiği için oyuncu çok meşgul olduğunu ve Sherlock‘un 5. Sezonunun çekimlerine bir süre ara vereceğini söyledi.

Arthur Conan Doyle‘ın Sherlock Holmes‘ünü Mark Gatiss ve Steven Moffat yönetmekte aynı zamanda Benedict Cumberbatch ile Martin Freeman‘da dizinin başrollerini üstleniyor. Ek olarak Marvel Sinematik Evreni içerisinde oldukça önemli bir yeri olan Doctor Strange karakterini de Benedict üstleniyor. Fakat bu 2 yapım kıyaslandığında oyuncunun tanınmasının en büyük sebebi Marvel değil BBC‘nin Sherlock rolü oluyor. Dolayısıyla oyuncu, Doctor Strange in the Multiverse of Madness filminden hemen sonra tahminimizce eğer başka planları yok ise Sherlock‘un 5. Sezonu ile ilgilenmeye başlayacaktır.

Benedict Cumberbatch Sherlock'un 5. Sezonu Hakkında Konuştu - Sinema Hanedanı

Dizinin muazzam popülaritesine rağmen devamının olup olmayacağı sorularına pek fazla yanıt alamıyorduk. Cumberbatch kısa süre önce Collider ile yeni filmi The Courier‘i tartışırken Sherlock‘un beşinci sezon alma olasılığı soruldu. Cumberbatch‘de izleyicileri artık daha fazla bekletmemek adına dizinin çekimlerinin başlayacağını ama bunun pek de yakın bir tarihte olmayacağını belirtti:

“Aslında bu soruyu sormanız gereken en sonuncu kişi benim. Çünkü şu anda Martin gibi çok fazla proje hazırlıyorum. Hepsine yetişmek te bir hayli zor. Ama kim bilir? Belki bir gün doğru bir senaryo geldiğinde belki dizi yerine bir film üzerinden devam ederiz. Ama neyse, bu şuan için gerçekleşecek gibi değil.”

Benedict Cumberbatch Sherlock'un 5. Sezonu Hakkında Konuştu - Sinema Hanedanı

Sherlock‘la ilgili tüm büyük isimlerin oldukça meşgul olduğunu söylemek doğru olur. Moffat kısa süre önce yeni bir Amazon şovu olan The Devil’s Hour‘a yeşil ışık yaktı ve Gatiss‘in Mission: Impossible 7 ve 8’de yer aldığı açıklandı. Ayrıca, hem Freeman hem de Cumberbatch‘in Marvel Sinematik Evreni‘ne bağlılıkları var. Freeman‘ın Black Panther 2 için geri dönmesi bekleniyor ve Cumberbatch, Doctor Strange in the Multiverse of Madness filminin ortasında.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak, bir Sherlock 5. sezonunun ne zaman mümkün olacağını söylemek zor. Cumberbatch’in dediği gibi, asla asla dememek iyidir, ama çok fazla umutlanmamak da en iyisi olabilir.

Yorum Yap
Yazı Kaynakları
Screenrant

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (6)

 1. 7 ay önce

  Keşke çekilse. Gelmiş geçmiş en iyi sherlock ve Watson bence

 2. 6 ay önce

  Umarım yeni sezon gelir

 3. güzide
  5 ay önce

  Gel vefasiz gel vicdansız…

 4. 5 ay önce

  devamı gelse aynı kalitede devam eder mi bilmem ama sherlock bir efsanedir

 5. 5 ay önce

  Bekleniyor…. :)

 6. 5 ay önce

  Yılan hikâyesine döndü bekliyoruz senelerdir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir