İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Atiye’nin 2. Sezonundan Fragman Yayınlandı!

Atiye’nin 2. Sezonundan Fragman Yayınlandı!

Atiye'nin 2. Sezonundan Fragman Yayınlandı! - Sinema Hanedanı

Netflix’in 2. Türk dizisi Atiye’nin 2. sezonundan fragman yayınlandı. İlk sezonuyla Hakan: Muhafız’dan daha iyi olduğunu düşünsek de neden Netflix’in ısrarla fantastik temalar üzerine dizi çektiğini anlayamadığımız Atiye 2. sezonunda bize daha mistik bir hikaye sunacak gibi duruyor.

Öncelikle fragmanı izlerken aklıma ilk sezondan yayınlanan fragmanlar geldi. İlk sezonu izlerken sıkıldığım fazlaca yer olmuştu ve 2. sezon için daha umutluydum fakat aynı akışı izleyeceğiz gibi duruyor. Fragmanı izlerken de hikayenin büyük bir kısmını hatta diyalogları bile tahmin edebiliyorsunuz. Mesela Erhan’ın Atiye’ye “Sen geldiğinden beri her şey altüst oldu.” dedikten sonra Atiye’nin ona “Nereden biliyorsun hayatının altından üstünden daha iyi olmadığını?” diyeceğinden adım gibi eminim.

Atiye'nin 2. Sezonundan Fragman Yayınlandı! - Sinema Hanedanı

Büyük ihtimal sezonun başı bıraktığımız sahneyle başlayacak ve Atiye’nin olayları kavramaya çalışmasını göreceğiz. Önce babasını sonra annesini daha sonra da Erhan’ı bulacaktır. Babasıyla konuşurken “Kimse beni tanımıyor ve hatırlamıyor.” diyor fakat ben babasının da hatırlayacağını ya da yardımcı olacağını sanmıyorum.

Fragmanda daha mistik ögelere de yer verilmiş. Yeni sezonda Göbeklitepe’nin tarihinin daha fazla anlatılacağı kesin. Ayrıca fragmanda Atiye bir mesih, bir kurtarıcı gibi gösterilmiş.

Eğer Atiye’nin bir paralel evrende olduğunu düşünürsek her şeyin tam tersi şekilde değiştiğini görebiliriz. Bu sefer evlenen ve hayatına odaklanan kişi Erhan ve Göbeklitepe gizemini çözmesi için onun yanına gelen kişi Atiye. Cansu’nun da kendisini Elif olarak tanıttığını düşünürsek Cansu bu sefer Erhan’ın kardeşi olarak var.

Atiye'nin 2. Sezonundan Fragman Yayınlandı! - Sinema Hanedanı

İlk sezondaki en büyük eksikliklerden biri de düşmanımızın kim olduğunu, ne istediğini, neden istediğini anlayamamamızdı. Fragmanda da kendisini görüyoruz ve kötü biri olduğunu bize duruşuyla bile hissettiriyor fakat kendisini yine anlayamıyoruz. Atiye’nin büyükannesini de tekrardan göreceğiz. Atiye onu görünce çok şaşırıyor fakat ben o kadar da şaşırmadım.

Kısacası fragmanda beni şaşırtacak bir şey göremedim, geneli tahmin ettiğim şeylerdi. Netflix büyük ihtimal bir tane daha fragman yayınlayacaktır fakat bence daha fazla şey görmemize gerek yok. İlk sezonu için iyi şeyler düşünsem de 2. sezon için heyecanlanamadım. Atiye, 2. sezonuyla 10 Eylül’de Netflix’te olacak.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 1 sene önce

    elinize sağlık çok güzel bir yazı olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir