İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Liste
 3. Atiye 3. Sezon Teorisi

Atiye 3. Sezon Teorisi

Netflix'in Türk yapımı sevilen dizilerinden bir diğeri de Atiye. Dizinin 3. Sezonu 17 Haziran 2021 tarihinde ekranlarda olacak. Hazır, hem fragman hem de dizi gelmeden böyle bir teoriyi sizlerle paylaşmak istedik.

Atiye 3. Sezon Teorisi - Sinema Hanedanı

Atiye 3. Sezon Teorisi. Bildiğiniz gibi 10 Eylül 2020’de Atiye‘nin 2. sezonu yayınlandı. Atiye 3. Sezon hakkında söylenene göre de, burası son sezon olacak ve final yapacağız. İnceleme yazımızı da okuyanlar bilir ki, 2. sezon içerisinde bazı hatalar yakaladık ve teoriler ürettik. Bugün hazırladığımız bu yazımızda da 3. sezon hakkında tahmin ettiğimiz en büyük teoriyi sizlerle paylaşacağız. Fakat dikkat edin çünkü bu teorinin gerçekleşme olasılığı çok yüksek. 3. Sezon hakkında spoiler barındırıyor olabiliriz. İşte karşınızda Atiye 3. Sezon Teorisi. Keyifli okumalar…

Atiye 3. Sezon İncelemesi

Atiye 3. Sezon Teorisi - Sinema Hanedanı

Gizli Örgüt Neyin Nesi?

İlk sezondan hatırlarsınız, Serdar evindeki bir televizyon aracılığıyla birileri ile iletişime geçiyordu. Bu iletişimi kimler ile sağlıyor, ne konuşuyorlar hiç bir şekilde bilmiyoruz. Fakat bildiğimiz kadarıyla bu şahısın amacı Atiye‘nin kapıdan geçmesini engellemek. Paravan olarak da Serdar‘ı kullanıyor. Serdar da Hannah‘ı.

İkinci sezonda görüyoruz ki bu şahıs Atiye‘nin kapıdan geçtiği paralel evrende de var. Ayrıca bu gizli şahıs, bizlere bu sezonda daha fazla gösteriliyor. Serdar, en sonunda kendi isteği ile Komiser Mustafa‘ya tek kişi olduğunu sandığımız bu kişinin bir örgüt olduğunu anlatıyor. Ve final sahnesinde de görüyoruz ki, Hannah aslında Serdar için değil, örgüt için çalışıyor. Aynı zamanda, Serdarın oğlu Ozan‘da (sanırız bambaşka bir boyuttan gelen versiyonu)  bu örgüt için çalışıyor. (az daha zorlasalar aile şirketleri için çalıyor olabilir bu örgüt)

Atiye 3. Sezon Teorisi - Sinema Hanedanı

Atiye 3. Sezon Teorisi

Şuan da size anlatacaklarım çok uçuk gelebilir fakat neden olmasın? diyor ve anlatmaya başlıyorum. 2. Sezonun final sahnesinde Atiye ait olduğu boyuta tekrar döndükten hemen sonra Erhan ile konuşuyorlar. Bu konuşmada Atiye, hamile olduğunu ve çocuğunu diğer dünyada doğurması gerektiğini söylüyor ve vedalaşıp diğer evrene tekrar geçiş yapıyor. Doğumunu yapıyor ve bebek gizli örgütün isteği üzerine Ozan tarafından kaçırılıyor. Peki şimdi size bu gizli örgütün başında Erhan olduğunu söylesem?

1. Sezonda Erhan‘ın yardımı ile Atiye kapıyı buluyor. 2. Sezonda kısmen Erhan, Atiye‘nin yardımı ile kapıyı bulmaya çalışıyor. Her olayda bir Erhan bağlantımız var ve biz bu Erhan gerçekten de kim bilmiyoruz. Ya 1. sezonda Atiye‘yi maceralara koşturan Erhan hiç bilmediğimiz bir paralel evrenden geliyor ise?

Atiye 3. Sezon Teorisi - Sinema Hanedanı

Biraz kafa karıştırıcı ama düşününce mantıklı bir teori değil mi sizce de? Paralel boyutta, Atiye ve kızı arasında bir durum oluyor ve Ozan‘a kızı kaçırmasını bu yüzden emretmiş olabilir. Şöyle düşünün; İki sezon boyunca Atiye‘ye elinde silah doğrultan birisini gördünüz mü? Atiye iki sezon boyunca kolayca yok edilecek bir hedef idi ama kimse onu öldürmek istemedi, sadece durdurmak istediler. Ya bunun sebebi örgütün başındaki isimin yani Erhan‘ın hala Atiye‘yi sevdiği olabilirse. Teorime göre örgütün üyeleri; Erhan, Hannah, Ozan, Cansu.

Açıkçası sizlerin de bu teori hakkında neler düşündüğünüzü merak ediyorum. Atiye dizisinin 3. Sezonuna yakın geliyor, böyle bir teorinin tutma olasılığı sizce nedir? Yorumlar kısmında belirtirseniz hepsini okumaya çalışacağım.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (9)

 1. Çok ilginç bir teori, olma olasılığı var bence. Yazı başarılı olmuş tebrik ederim. Ayrıca ikinci sezonda Atiye’nin hamile olabileceği fikrini sadece sen yazmıştın (en azından ben öyle gördüm) bu yüzden aklın senaristle aynı çalışıyor gibi geldi :D Bu yüzden Erhan da örgütün başında olabilir

  • Umut Can Yürekli
   1 sene önce

   Senarist ile aynı fikirlere mi sahibiz orasını bilemiyorum ama içimden bir ses 3. sezonda Erhan’ın bildiğimiz gibi birisi olmadığını göreceğiz gibime geliyor. Hamilelik teorisini evet sadece ben yazdım ve tuttu bu teorimin de tutacağına dair yoğun hislerim var bakalım göreceğiz :) Ayrıca yorumunuz için de çok teşekkür ederim

 2. Biraz darkın konusuna benzettim oradan baya esinlenme olmuş gibi. Karakterlerin Havva ve adem olmaları. Bir sürü paralel evren olduğu ve geçidin daha öncede kullanılmış olması. Zühre siz daha öncede birbirinizi buldunuz demişti.. Ozan bir önceki sezonda babasından intikam aldı ama ozaman baya depresif rolleri vardı. Buradada vardı bir tuhaflık ama çokta depresif rollerde ve çözmeye çalışırken görmedik. O yüzden en başından beri olayı bilip örgüte hizmet ediyor olma olasılığı çok yüksek. Evet Erhan olayların başında olabilir. Sürekli geçitten geçip ölenleri kurtarma isteği ile döngüde oluşan değişiklikleri yok etmek adına çocuğu kaçırıp insanlığın son umudunu ortadan kaldırabilir. Atiye de bu süreçte erhanın ne olduğunu anlayıp çocuğunu ona karşı koruma çabalarına girebilir. Sonucu ikisininde ölmesi gerketiği olabilir. Bir sürü teori geçiyor kafamdan. Bir an önce çözmek istiyorum. O yüzden bu dizinin verdiği hissiyat çok hoşuma gidiyor 😊

 3. 1 sene önce

  Şengül Boybaş tarafından kaleme alınan “Dünyanın Uyanışı” adlı kitaptan esinlenerek hazırlanan bir dizidir bu. Yani zaten kitabı okuduysan sonunu biliyorsun demektir . Sonu bilinen bişey hakkında teori yazmışssın komik olmuş ))

  • Umut Can Yürekli
   1 sene önce

   Açık konuşmam gerekirse daha dün D&R’dan Dünyanın Uyanışı adlı kitabı alacaktım fakat farklı bir kitap aldım. Yani şöyle, komik bulduğunuz olay tamamen benim kafamda geçiyor, bahsi geçen kitabı okumadım. Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim :)

 4. Erhan ile ilgili olan yorumun doğru olabilir ama örgüt üyelerinin söylediğin isimler olduğunu hiç sanmıyorum. Bu arada çok güzel bir yazı ellerine sağlık

 5. 7 ay önce

  Ben daha uçuğunu söyleyeyim herkes örgütün üyesi olabilir. Anne babası dahil. Atiye 2. sezon finalinde kendi cenazesine gelip bebeğim nerede diye bağırdığında bir kişiye yönelik değil herkese bağırıyor. Ve küçük bir çocuk hariç kimse dönüp bakmıyor. Muhtemelen o da Atiyenin çocuğu ve her şeyden habersiz. Birde 3. sezonda herkes 3. bir paralel evren olacağını söylüyor ama dizi senaristler daha önce belirtmişti 3. sezonda ilk evren ve ikinci evren birleşiyor, tek evren tek gerçeklik oluyor. Yine bu yüzden karakterleri iki evrenden birinde öldürdüler ki iki tane olmasın evrenler birleşince diye. Atiye de zaten 2. evrende doğmamıştı. Şimdi tek atiye varsa ve 3. bir gerçeklik yoksa atiye hem ölü hem diri nasıl oluyor diyeceksiniz. Asıl olayda bu zaten.

 6. 5 ay önce

  Güzel bir yazı olmuş elinize sağlık

 7. güzide
  5 ay önce

  Bence hiç uçuk bir olasılık değil hatta okuyunca fazlasiyla ihtimal bile verdim. Hiç bu yönden düşünmemiştim. Düşüncene sağlık 😅

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir