1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. Wonder Woman 1984 İncelemesi: Steve Nasıl Geri Döndü?

Wonder Woman 1984 İncelemesi: Steve Nasıl Geri Döndü?

Wonder Woman 1984 İncelemesi - Sinema Hanedanı

Pandemi sebebiyle iki defa ertelenerek gündeme oturan daha sonrasında da HBO Max aracılığıyla dijitale taşınan Wonder Woman 1984 filmi dün yayınlandı. Patty Jenkins‘in yazıp yönettiği bu filmi bugün sizler için izledik ve şu anda okuduğunuz bu yazıda sizlere düşüncelerimizi sunuyoruz. Fakat uyarayım bu yazıda oldukça spoiler var. Keyifli okumalar…

Wonder Woman 1984 İncelemesi

Wonder Woman 1984 İncelemesi - Sinema Hanedanı

Diana‘nın çocukluğundan bir anıya bakış attıktan hemen sonrasında da mahallemizin dost canlısı Wonder Woman‘ın şehrini suçlulardan kurtardığı bir versiyona göz atarak filmimize ilk girişimizi gerçekleştiriyoruz. Diana, çalıştığı müzede Barbara Minerva adında FBI için bir işi üstlenen Gemolog ile tanışıp beraber “komedi ürünü” bir taşın sırrını çözmeye çalışırlar.

Barbara‘nın Diana gibi olmak, Diana‘nın Steve‘in geri gelmesini istemesi ayrı bir gerçeklik oluşur ve karakterlerimiz bu “komedi ürünü” taşın aslında ne olduğunu ve hangi tanrı tarafından yaratıldığını öğrenmeye çalışmaya başlıyorlar.

Wonder Woman 1984 İncelemesi - Sinema Hanedanı

İstediğin bir dileği gerçekleştiren bu taşı yatırımcı Maxwell Lord da garip bir şekilde almak istiyordur. Çünkü her ne kadar bizim ikilimiz bu taşın amacını çözemese de bu yatırımcı taş hakkında epey bir bilgilidir. Taşı ele geçirdikten sonra da tek dilek hakkını rüya taşı olmak için kullanır.

Maxwell Lord taşın kendisi olduktan sonra dünyadaki herkese bir şekilde ulaşıp onların da bir dileğini gerçekleştirmek gibi bir amaç edinir. Diana bunu her ne kadar engellemek istese de taş Steve‘in geri gelmesini sağladığında güçlerini almıştır bu yüzden de taşın ortadan kaldırılmasını, güçlerinin gitmesini istemeyen Barbara ya karşı hiçbir şey yapamaz.

Dileğini geri alıp Steve‘i tekrar kaybettikten sonra Diana dünyayı bu dengesizlikten kurtarmak adına önce Barbara yı yener sonrasında da Maxwell Lord‘un karşısına dikilir ve tüm dünyaya seslenip dileklerini geri almasını sağlar.

Wonder Woman 1984 İyi Bir Film Mi?

Wonder Woman 1984 İncelemesi - Sinema Hanedanı

Filmi izlediğimde kafamda şöyle bir kurgu oluştu: “Filmde iyi olan tek şey müziklerdi, bu arada müzikler çok kötü” Şahsen yaklaşık 2 yıldır beklediğimiz Wonder Woman 1984 filminin bu kadar “fiyasko” olacağını hiç tahmin etmiyor ve merakla bekliyordum.

Başta Slow motion sahneleri olmak üzere Patty Jenkins‘ın yapmaya çalıştığı teknikleri pek beğendiğimi söyleyemem. Ayrıca filmi izlerken de bir Disney filmi izliyormuşçasına hava da vardı. “Bunu bütün gece yapabilirim / Wonder Woman 1984 – Bunu bütün gün yapabilirim / Marvel

Filmi pek beğendiğimi söyleyemem fakat siz yine de bir şans verin derim.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 7 ay önce

    Film gerçektende berbattı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir