İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. DC
  3. Gelecek DC Filmleri

Gelecek DC Filmleri

Gelecek DC Filmleri - Sinema Hanedanı

DC sinema evreni şu ana kadar çıkan filmleriyle tartışmalara sebep olsa da aynı evrende yeni filmler çıkartmaya devam ediyor. Man of Steel’in beğenilen karanlık ve ciddi havası sonrasında Batman V Superman’de yavaş ve kopuk bir hikaye akışıyla birleşince DC eleştirileri yanlış anlayarak daha eğlenceli filmler yapmaya çalışmış fakat olmamıştı. Yeni filmlere baktığımızda da aklımızda soru işaretleri beliriyor. Güzel DC filmleri olsa da genel olarak evrene baktığımızda bazı karışıklıklar var. Bu yüzden yeni gelecek DC filmlerine ve DCEU’nun geleceğine bir bakalım. İşte karşınızda Gelecek DC Filmleri:

Wonder Woman 1984

Gelecek DC Filmleri - Sinema Hanedanı

Wonder Woman filmi ve oyuncusu Gal Gadot’la beraber çok sevilmişti. Şimdiyse 2. filmiyle geri dönecek. Aynı zamanda ilk filmde veda ettiğimiz Steve Trevor’ın da döndüğünü görüyoruz. Bu film Justice League kurulmadan önce geçtiği için normal hikaye akışını değiştirecek bir olay olacağını düşünmüyorum. Ayrıca Steve Trevor’ın geri dönmesine gerek yoktu sanki.

Suicide Squad 2

Gelecek DC Filmleri - Sinema Hanedanı

Suicide Squad filmi DC’nin tartışmalı filmlerindendi. Çekimler sırasında DC karanlık havasını değiştirmeye karar verdi ve film sonrasında çok değiştirildi. Bu filmde, ilk filmin yönetmeni David Ayer yerine Guardians of the Galaxy filmlerinin yönetmeni James Gunn getirildi. James Gunn gerçekten güzel bir Suicide Squad filmi çıkarabilecek birisi fakat önceki filmlerinin yükünü de taşımak zorunda. İlk filmi beğenmeyen biri olarak bu filmden umutluyum.

The Batman

Gelecek DC Filmleri - Sinema Hanedanı

Twilight vampirini Batman yapan Matt Reeves’in bir bildiği olduğunu düşünüyor ya da umuyorum. DCEU’daki Batman’i Ben Affleck oynuyordu hatta bu evrendeki Batman filmlerinin yönetmeni de o olacaktı. Fakat sonrasında işler planlandığı gibi gitmedi ve Ben Affleck önce yönetmenliği sonra da Batman rolünü tamamen bıraktı. Şimdiyse yeni bir Batman’i izleyeceğiz fakat bu Batman başka bir evrende. Zaten Nolan’ın bağımsız bir Batman üçlemesi efsanesi varken tekrardan bağımsız bir Batman üçlemesi tekrara düşmek oldu, yani Spider Man filmlerinin kaderini paylaşıyor. Robert Pattinson’a karşı olan meraklarımızı da fragman ile giderdik zaten.

Black Adam

Gelecek DC Filmleri - Sinema Hanedanı

DC’nin yeni filmlerinden biri de Shazam’ın kötülerinden Black Adam filmi. Black Adam karakterini Dwayne Johnson canlandıracak. Sinemada izlediğimiz Shazam filminin de DCEU’dan başka bir evrende geçtiğini düşünürsek bu film de Shazam’ın olduğu evrende olacaktır yani yeni bir bağımsız film. Villian filmi yapmak bence zor bir iş çünkü kötü birini başka bir kötüyle karşılaştırmak ve seyircinin onun kazanmasını istemesini sağlamak zorundasınız. Bu durumda ya karşımızdaki gerçekten aşırı kötü olmalı ya da onun kaybetmesinden bir çıkarımız olmalı. Venom filmi tadında bir şeyler izleyeceğimizi düşünüyorum.

The Flash

Gelecek DC Filmleri - Sinema Hanedanı

Birçok kez yönetmeni ve senaryosu değişen Flash filminde sıra. Film, ilk başta 2 bölümden oluşması planlanan Justice League filminden sonra çıkacaktı. Fakat bu 2 plan da değişti ve Justice League tek parttan oluşurken Flash filmi hala belirsiz. DC, Flash filminin çıkacağını söylerken DCEU’da Flash’ı canlandıran Ezra Miller’ın bir hayranını boğduğu video çıkınca film tekrar düşünüldü. Zaten The Flash dizisinde oynayan Grant Gustin’in oynamasını isteyen hayranlar Ezra Miller’ın haberleriyle DC’ye daha çok yüklendiler.

Shazam 2

Gelecek DC Filmleri - Sinema Hanedanı

İlk Shazam filmi çok eğlenceli bir filmdi ve DCEU’da geçmiyordu. Filmin son sahnesinde Superman kostümlü birini görmüştük fakat o Superman’in Henry Cavill olmadığı açıklanmıştı. Shazam’ın düşmanlarından Black Adam’ın filminden sonra Shazam’ı 2. filmiyle tekrar izleyeceğiz. Rolünü çok iyi oynayan Zachary Levi’yi de tekrar aynı rolde göreceğiz.

Aquaman 2

Gelecek DC Filmleri - Sinema Hanedanı

Jason Momoa’nın oynadığı Aquaman’in 2. filminin de çekimleri başlamıştı. Amber Heard’ün Johnny Depp ile mahkemeleri yüzünden Amber Heard’ün DC’den kovulduğu haberleri geldi bu yüzden 2. filmde onu göremeyebiliriz. DC bu konuda ne yapacak bilmiyoruz fakat yakın zamanda Amber Heard yerine Emilia Clarke’ın Mera rolünü üsteleneceği de söylendi. Eğer bu bir söylentiden ibaretse Mera’nın ölümünü ya da Mera’nın dahil olmayacağı bir olayı izleyebiliriz. Çizgi romanlarda ve DC animasyon evreninde Mera, Aquaman ve Wonder Woman’ı birlikte görünce Wonder Woman’la kavga etmiş ve bunun sonucunda Mera ölmüştü. Mera’nın ölümüyle Atlantis ve Themyscira arasında savaş çıkmıştı. Bunun olma ihtimali var ama henüz altyapısı kurulmadı.

Sizlerin en çok beklediği DC filmi hangisi? Yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutma!

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap