İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi
  3. Jason Momoa The Witcher Evrenine Geliyor

Jason Momoa The Witcher Evrenine Geliyor

Jason Momoa, The Witcher Evrenine Geliyor - Sinema Hanedanı

The Witcher, sadece kitapları ve oyunlarıyla kalmayıp aynı zamanda Netflix yapımı dizisiyle ve oyuncusu Henry Cavill’le çok seviliyor. Yakın zamanda da Netflix, The Witcher dizisinin geçmişinde geçecek bir dizi yapacağını duyurmuştu.

Yeni gelecek ve The Witcher dizisinin geçmişini anlatacak dizinin adının Blood Origin olacağı aynı zamanda da ilk Witcher’ı anlatacağı açıklanmıştı. Blood Origin dizisi hakkında ilk açıklananlar ve daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Yazımızda The Witcher dizisinde Rivyalı Geralt rolünü Henry Cavill gibi ünlü bir oyuncu oynadığı için Blood Origin dizisindeki ilk Witcher’ın da sevilen ve ünlü bir oyuncu tarafından oynanacağını düşündüğümü söylemiştim. Şimdi çıkan söylentiler de dediklerimi doğruluyor.

Jason Momoa, The Witcher Evrenine Geliyor - Sinema Hanedanı

Çok fazla bilgi olmamasına ve sadece bir söylenti olmasına rağmen Aquaman, See gibi yapımlarda izlediğimiz ve sevdiğimiz oyuncu Jason Momoa’nın Blood Origin dizisinde ilk Witcher’ı canlandıracağı söyleniyor. Bence bu güzel bir haber. Henry Cavill ilk açıklandığında da tepkiyle karşılanmıştı fakat dizide sevildi. Jason Momoa’nın da iyi bir Witcher canlandırabileceğini düşünüyorum.

Blood Origin sadece ilk Witcher’a değil aynı zamanda insanlar gelmeden önceki Elf dönemine ve Elf döneminin yıkılışına da odaklanacak. Bu yüzden dizinin sonlarına doğru büyük ve epik sahneler izleyeceğimize kesin gözüyle bakabiliriz.

Jason Momoa’nın seçilmesi ya da en azından başrol olarak düşünülmesi beni dizi hakkında da düşündürüyor. Bence Blood Origin daha kanlı ve vahşet içeren bir dizi olacak. Savaş sahneleri göreceğimiz hakkında bir şeyler söylenmişti fakat sadece epik savaş değil bol bol kan göreceğimizi de düşünüyorum. Jason Momoa gibi bir oyuncu olduğunu da düşünürsek neden olmasın, değil mi?

Jason Momoa, The Witcher Evrenine Geliyor - Sinema Hanedanı

Ayrıca The Witcher dizisinin ilk sezonunda kurulamayan karakter derinliğini kurmak için de Blood Origin yeni bir fırsat. Çünkü The Witcher kitaplarını okumamış ya da oyunlarını oynamamış biri diziyi izlediğinde alışması zor olmuştu.

Dizinin aynı anda size haber vermeden 3 farklı zaman ve mekandaki 3 kişiyi anlatması da ilk 5 bölüm boyunca izlediğimiz şeyi anlamamamıza sebep olmuştu. Fakat ilk 5 bölüme sabreden kişiler sonrasında çok güzel bölümler izlediler. The Witcher’ın sonraki sezonlarının ve Blood Origin dizisinin daha iyi olacağını düşünüyorum. Jason Momoa’yı da böyle bir işte görmek güzel olacaktır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 6 ay önce

    Elinize sağlık güzel bir yazı olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir