1. Ana Sayfa
  2. Dizi
  3. Aşk 101 2. Sezonda Neler Olabilir?

Aşk 101 2. Sezonda Neler Olabilir?

Aşk 101 2. Sezonda Neler Olabilir? - Sinema Hanedanı

Aşk 101 dizisi Netflix’e geldiğinden beri büyük bir kitleyi elinde tuttu ve çok sevildi. Benim de Aşk 101 hakkında yazdığım bir inceleme yazısı vardı. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Dizi bittiğinde aklımızda sorular ve teoriler kaldı. Kendi teorilerimizi ve internette yaygın düşünceleri bir araya toplayalım.

Sinan Öldü mü?

Aşk 101 2. Sezonda Neler Olabilir? - Sinema Hanedanı

Sinan’ın sorunları olduğu için intihar etmiş olabileceğine dair düşünceler var. Işık’ın o tabloyu görünce ağlamasını buna bağladılar. Bence Sinan ölmedi. 4 tane mektup görmemiz ve Işık’ın hazırladığı masada 5 tabak olması bu teoriyi çürütüyor. Ayrıca dizideki herkesin, ben de dahil favorisi Sinan, Netflix’in böyle bir risk alacağını düşünmüyorum.

Hapisteki Kim?

Aşk 101 2. Sezonda Neler Olabilir? - Sinema Hanedanı

Öfke problemi ve babasına söyledikleri yüzünden Kerem’in hapiste olduğu düşünülüyor. Burak Kerem’e bu iş burada bitmedi demişti. Teoriye göre Kerem ve Eda’yı sevgili gören Burak, Kerem’i dövmeye gelecek kavga sonucu Burak yaralanacak ya da ölecek Kerem de hapse girecek. Eğer bu teori gerçekse Eda’nın ailesi Eda’nın Kerem’i görmesini engellemiş ve onu başka biriyle evlendirmiş olabilir.

Fakat hapisteki yataklardan birinin üzerinde asılı bir şal dikkatimizi çekti. Bu şalın renkleri Işık’ın Sinan’a verdiği şalla aynı. Ayrıca Sinan’ın tam adı Sinan Artan ve kahve bardağının üzerinde S A harfleri var yani hapisteki kişi Sinan mı? “Savunma yapmak bir şekilde suçu kabul etmektir” diyen Sinan’ı kendini savunurken görmek ilginç olurdu.

Fate: The Winx Saga 1. Sezon İncelemesi | Kimsin Sen Bloom?

Sinan dedik Kerem dedik Osman’ı da unutmayalım. Kaçak bahis yaptığı için hapse atılmış olabileceğine dair düşünceler de var.

Eda Gerçekten Evlendi Mi?

Aşk 101 2. Sezonda Neler Olabilir? - Sinema Hanedanı

Eda’nın mektubu 3 çocuğun olduğu bir eve gelmişti fakat bir kafeyi de andırıyor gibi. Eda’nın aslında evlenmediğine orasının bir kafe olduğuna dair teoriler var. Fakat Işık neden işyerine yollasın? Işık adreslerinizi bilmiyorum o yüzden son bildiğim adreslerinize yolluyorum demişti yani eğer Eda henüz grup ayrılmadan önce taşınmadıysa orası gördüğümüz Eda’nın evi. Eda hala o evdeyse Sinan’ın evine yakın olduğu için ilk gelmesi mantıklı olabilir. Buna göre Işık diğerleri hakkında bilgiler edinmiş ve birinin çiftlikte çalıştığını birinin de hapiste olduğunu öğrenmiş olmalı.

Kapıyı Kim Çaldı?

Aşk 101 2. Sezonda Neler Olabilir? - Sinema Hanedanı

EdaKeremIşıkSinanOsman… İsimler duvara bu sırayla kazınmıştı ve bunu bize uzun süre gösterdiler. Ortada Işık’ın ismi onları toplayan kişi olarak düşünülüyor. İlk gelen Eda olduğuna göre sonra sırayla Kerem, Sinan ve Osman gelecek demektir. Başka bir düşünceye göreyse grubu toplayan kişi olarak kapıyı çalan Osman.

Çiftlikteki Mektup

Aşk 101 2. Sezonda Neler Olabilir? - Sinema Hanedanı

Çiftlikteki mektubun üzerinde Osman Demirkay yazıyor yani Osman istediği gibi zengin olamamış. Görünüşe göre bazı şeyler ters gitmiş ve Osman planlarından vazgeçecek hale gelmiş. Belki artık parayı umursamıyordur ya da çiftlikteki işe ihtiyaç duyacak bir haldedir.

DC Filmleri İzleme Sıralaması & En İyi DC Filmleri

1999 Depremi

Aşk 101 2. Sezonda Neler Olabilir? - Sinema Hanedanı

Dizi 1998 yılında geçiyor ve 1 yıl sonra 1999 depremi yaşanacak. Bu depremde birilerinin ölmüş olabileceği düşünülüyor. Adaylar arasında Burcu hoca, Kemal hoca ve Tuncay var. Ayrıca gruptaki birilerinin ailesi de ölmüş olabilir. Eda’nın ailesi ölmüş ve Eda da bunun için evlenmiş olabilir. Işık’ın ailesinin öldüğünü düşünmüyorum çünkü öyle olsaydı grubun tamamı Işık’ın yanında olur ve onu bırakmazlardı.

Sinan’ı Gelecekte Kim Oynayacak?

Aşk 101 2. Sezonda Neler Olabilir? - Sinema Hanedanı

Mert Yazıcıoğlu, Sinan karakteriyle birlikte çok sevildi ve gelecekte onu kimin oynayacağı çok merak ediliyor. Işık’ın gelecekteki halini oynayan Bade İşçil’in Mert Fırat ile bir fotoğrafı internete düşünce de sorular sorulmaya başlandı. Mert Fırat’ın Sinan’ı oynayabileceğini düşünüyorum fakat bu fotoğraf geçmişe ait olabilir. Mert Fırat ve Bade İşçil, Ufak Tefek Cinayetler dizisinde de beraber oynamıştı o yüzden fotoğrafın ne zaman çekildiği hakkında kesin konuşamıyoruz.

Belki de bunların hiçbiri çıkmaz ve Sinan’ın babası son porselenleri almak için gelmiştir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Bilimkurgu ve sinema aşığı olan 19 yaşında bir genç. Nefes alıyor, su içiyor, yemek yiyor, kitap okuyor, şarkı yazıyor, senaryo yazıyor ha bir de Sinema Hanedanı'nı yönetiyor. Her şeyi nasıl yetiştirdiğini sormayın çünkü kendisinin bile haberi yok.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. umutcan_avatar
    9 ay önce

    Elinize sağlık çok güzel bir yazı olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir