İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Liste
  3. Tüm Çocukların İzlemesi Gereken 7 Film

Tüm Çocukların İzlemesi Gereken 7 Film

Çocuğunuz, kardeşiniz, yeğeniniz kısacası sizden yaşça küçük dostlarımız ile izleyecek filmler arıyorsanız bu liste tam da size göre!

Her Çocuğun İzlemesi Gereken 7 Film - Sinema Hanedanı

Tüm Çocukların İzlemesi Gereken 7 Film listemize hoş geldiniz! Sinema, her yaştan ve her kesimden insanlar için birçok farklı türden filmlere sahip. Çocuklar için de hem animasyon hem de diğer türlerden bir sürü film çıkıyor. Fakat çocuklar için bir film yapmanın zorluğu, çocuklarla birlikte anne babalarının da onlarla birlikte sinemaya gelmesi çünkü hem yetişkinlere hem de çocuklara filmi sevdirmek zorunda kalıyorlar. İşte karşınızda Tüm Çocukların İzlemesi Gereken 7 Film:

Willoughby Ailesi

Her Çocuğun İzlemesi Gereken 7 Film - Sinema Hanedanı

Netflix’te de bulabileceğiniz Willoughby Ailesi, kendileriyle ilgilenmeyen bir aileye sahip 4 çocuğun anne babalarından kurtulma planları yapmasını anlatıyor. Daha gerçekçi bir şekilde başlamasına rağmen film ilerledikçe daha hayali bir filme dönüşüyor. Filmi izlediğimde çok beğenmiştim çünkü hem duygulandığım hem de güldüğüm yerler olmuştu. Çocukların bayılacağını, büyüklerin de en azından izlerken sıkılmayacağını düşünüyorum. Ayrıca Willoughby’lerin saçları çok güzel duruyor.

Rise of the Guardians

Her Çocuğun İzlemesi Gereken 7 Film - Sinema Hanedanı

Jack Frost, Paskalya Tavşanı, Diş Perisi, Rüya Perisi ve Noel Babanın bir araya gelerek çocukları korumaya çalıştığı bir film eminim ki çoğu çocuğun ilgisini çekecektir. Film, Jack Frost’un hafızasını kaybetmiş bir şekilde uyanmasıyla başlıyor. Fazla toz pembe görünmesine rağmen Jack Frost’un yaşadıkları ve filmdeki düşmanımızla birlikte diğer karakterlerin toz pembeliği dengeleniyor. İnişli çıkışlı bir tempoya sahip, bu da ilginizi üzerinde tutmasını sağlıyor. Bu filmi de Netflix’ten izleyebilirsiniz.

Lego Batman

Her Çocuğun İzlemesi Gereken 7 Film - Sinema Hanedanı

Lego, çocukların vazgeçilmez oyuncağı olmasına rağmen son zamanlarda küçükler tabletlerle büyüyor. Lego firmasının çıkardığı filmler sayesinde hem küçükler lego oyuncaklarına merak salıyor hem de büyükler eskileri hatırlıyor. Batman‘in lego filmi mi olur diye düşündüğünüzü biliyorum çünkü ben de öyle düşünmüştüm fakat bu film, diğer lego filmlerinden hatta bazı Batman filmlerinden bile çok daha iyi.

Joker‘in Batman‘in en büyük düşmanı olmak için yaptıklarını anlatan film, çok komik ve eğlenceli olması dışında içinde DC dünyasından birçok karakter de barındırmasıyla süper kahraman filmi sevenleri de mutlu edecektir. Filmdeki bazı anların sırf çocuklar için konulduğu açık olmasına rağmen verilen mesajlar ve duygusal sahneleriyle ailecek izleyebilirsiniz.

Hotel Transylvania

Her Çocuğun İzlemesi Gereken 7 Film - Sinema Hanedanı

Ülkemizde cadılar bayramı kutlanmasa bile cadılar bayramının eğlencesini hep beraber yaşayabiliriz. Otel Transilvanya, cadılar bayramı ruhunu çocuklarla birlikte yaşamak isterseniz tercih etmeniz gereken film olur. Film, Dracula‘nın işlettiği ve içinde kurt adamların, mumyaların olduğu otele gelen bir insanı anlatıyor. İçinde bulundurduğu karakterler korku içerikli olsa da film aslında bir komedi filmi. İlk filmini 2. filminden daha çok sevdiğimi kabul etmem gerekse de 2. filmi izlerken de çok eğlenmiştim. Ayrıca sonda çalan müziğin dilinize dolanacağına eminim.

Coco

Her Çocuğun İzlemesi Gereken 7 Film - Sinema Hanedanı

Bu filmi izlemiş olabilirsiniz fakat herkesin izlemesi gerektiğini düşündüğüm için listeye almak istedim. Film, ailesinin istememesine rağmen müzik tutkusunun peşinden giden ve olaylar sonucu ölüler diyarında aile büyükleriyle tanışan Meksikalı bir çocuğu anlatıyor. Filmdeki müzikler, kostümler, mekanlar, karakterler, renkler ve desenler, kısaca her şey o kadar güzel ki. Kesinlikle izlemenizi öneriyorum, filmdeki müzikleri de internetten bulabilirsiniz.

Spies In Disguise

Her Çocuğun İzlemesi Gereken 7 Film - Sinema Hanedanı

Ünlü ve işinde çok iyi bir ajanın yanlış anlaşılma sonucu her yerde aranmaya başlaması fakat kendisinin aslında kuşa dönüşmesini anlatan bu film, konusunu ilk duyduğunuzda ilginizi çekmeyebilir. Fakat izlediğim en iyi animasyon filmlerinden biridir ve kesinlikle izlemenizi öneririm. İçindeki aksiyon sahneleri, karakterimiz tam bir James Bond olması ve akıp giden senaryosuyla hem çocuklara hem de büyüklere yönelik sahneler barındırıyor. Ayrıca filmin çok komik olduğunu ve esprilere büyük yaştaki izleyicilerin de güldüğünü gördüğümü söylemem lazım.

Arthur Christmas

Her Çocuğun İzlemesi Gereken 7 Film - Sinema Hanedanı

Hediye Operasyonu, Noel Babanın oğlu ve hasta babasının, bir kıza hayali olan hediyeyi götürmek için 2 saatleri olmasını anlatıyor. Filmdeki Arthur karakterinin kazağını görmeniz bile içinizi sımsıcak yapmaya yetiyor. Tam bir yılbaşı filmi olmasına rağmen her zaman size mutluluk verecek bir film olduğu için listeye almak istedim. Filmi onlara şans dileyerek ve ekrana kitlenmiş bir şekilde izleyebilirsiniz. Ayrıca Arthur karakterini James McAvoy‘un seslendirdiğini de söylemem gerek fakat Türkçe dublajlı hali de çok güzel.


Tüm Çocukların İzlemesi Gereken 7 Film listemizi burada sonlandırıyoruz. En beğendiğiniz filmi ya da listede olmayan ama olması gereken yapımları yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın…

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 6 ay önce

    Efsane beşli ile Coco favorim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir