İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Liste
 3. Kore Dizileri: Bulunabilecek En İyi 10 Kore Dizisi
Trendlerdeki Yazı

Kore Dizileri: Bulunabilecek En İyi 10 Kore Dizisi

Hadi itiraf edelim. Farklılık olsun diye Kore Dizilerini izlemeyi hepimiz seviyoruz. Bu listede siz Kore yapımlarını seven okuyucularımız için kesinlikle izlemeniz gereken Kore dizilerini listeledik.

Bulunabilecek En İyi 10 Kore Dizisi - Sinema Hanedanı

Günümüz dizilerinden sıkılıp kendini farklı yapımların arasına atmak isteyen herkesin aklına Kore Dizileri gelebilir. Bugün bu farklılığı yaşamak isteyen okuyucularımız için 10 tane pek fazla bilinmeyen yapımı derledik. İllaki aralarından birisini seversiniz. Ayrıca en iyi Kore Filmleri listemize da bakmayı unutmayın. Karşınızda; Kore Dizileri: Bulunabilecek En İyi 10 Kore Dizisi:

En İyi Kore Filmleri

Descendants of the Sun

Bulunabilecek En İyi 10 Kore Dizisi - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 8,3 (8,1k)
 • Tür: Aksiyon, Komedi, Drama

Kore Dizileri: Bulunabilecek En İyi 10 Kore Dizisi listemize başlayalım… Bu aşk hikayesi, hayat kurtaran sağlık ekibine liderlik eden bir kadının ve gizli görevleri yerine getiren özel kuvvetler biriminin kaptanı etrafında dönüyor. Eylem, savaş halindeki hayali bir ülke olan Uruk’ta geçiyor. Her ikisi de her gün yaşam ve ölüm durumlarıyla uğraşıyorlar. Öyleyse birbirlerinin kalplerini kırma riskini alacaklar mı yoksa almayacaklar mı?

My Love From Another Star

Bulunabilecek En İyi 10 Kore Dizisi - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 8,3 (8,6k)
 • Tür: Komedi, Drama, Fantastik

My Love From Another Star (You Who Came from the Stars), süper güçlere sahip asırlık bir uzaylının hikayesini anlatıyor. Yeryüzünde hapsolmuş ve üniversite profesörü olarak çalışıyor. Tek düşünebildiği eve nasıl dönüleceğidir, ancak popüler bir aktrisle tanıştığı zaman tüm fikrini değiştirir.

The Heirs

Bulunabilecek En İyi 10 Kore Dizisi - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 7,5 (7.2k)
 • Tür: Komedi, Drama, Romantik

The Heirs talihsiz aşıkların hikayesini anlatıyor. Başroller arasındaki romantizmin keyfine varacaksınız. Kim Tan, Empire Group‘un zengin varisidir. Okula gitmek için ABD’ne geliyor. Amerika’da yaşarken daha iyi bir yaşam umuduyla kız kardeşiyle birlikte ülkeye gelen Go Eun Sang ile tanışır. Tan, kızla hayatının en düşük anında tanışır. Kalbi onun için kırılır ve onu Kore’deki evine götürmeye karar verir. Ama şaşırtıcı bir şekilde, Eun Sang‘ın annesi, Tan‘ın evinde bir hizmetçidir. Ve ileride daha da fazla sürpriz var…

Kill Me Heal Me

Bulunabilecek En İyi 10 Kore Dizisi - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 8,3 (3,6k)
 • Tür: Komedi, Drama, Romantik

Kill Me, Heal Me, hafıza kayıpları ve çoklu kişilik bozukluğundan muzdarip bir adamı konu alan komedi draması. Sorunlar, çocukluğundaki travmatik bir deneyimden kaynaklanıyordu. Üçüncü nesil bir milyarderin kişiliği yedi farklı kimliğe dağılır. Gizlice, hastalığının tedavisinde birinci sınıf bir psikiyatri öğrencisinden yardım ister. Sonunda kız, kişiliğinden birine aşık olur.

Love in the Moonlight

Bulunabilecek En İyi 10 Kore Dizisi - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 7,9 (1.9k)
 • Tür: Komedi, Drama, Romantik

Love in the Moonlight harika bir gençlik tarihi dramasıdır. Hadım kılığına girmiş bir kıza derinden aşık olan prensin hikayesini anlatır. Hikaye bize, gizli ilişkilerini korumak ve tahta yönelik tehditlerin üstesinden gelmek için karşılaştıkları bir çok zorluğu anlatıyor. İlk yarı esas olarak romantizme odaklanıyor. Çift arasındaki büyük dinamikle çok fazla eğlence var. İkinci yarı esas olarak siyasete odaklanıyor.

Prison Playbook

Bulunabilecek En İyi 10 Kore Dizisi - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 8,4 (1,5k)
 • Tür: Komedi, Drama

Prison Playbook bir hapishanede geçiyor ve hapis cezasına çarptırılan bir beyzbol oyuncusunun hikayesini anlatıyor. Geçmişten geri dönüşleri göreceğiniz gibi, onun ve diğer bazı karakterlerin neden bu şekilde “bitirildiğini” anlayacaksınız. Birçok karakterin kişisel hikayeleri kesinlikle çok güzel! Ancak bunun bir suç / hukuk dramasından çok komedi  yapımı olduğunu unutmayın.

Goblin

Bulunabilecek En İyi 10 Kore Dizisi - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 8,6 (11k)
 • Tür: Fantastik, Komedi, Drama

Goblin , günümüz goblinini, ruhların koruyucusunu konu alan fantastik bir dramdır. Lanetli ölümsüz, hayatına son vermek için bir insan gelinine ihtiyacı var. Ancak goblin gelinini bulduğunda hayatının bitmesini istemediğini anlar.

Pinocchio

Bulunabilecek En İyi 10 Kore Dizisi - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 8,1 (4,8k)
 • Tür: Romantik, Drama

Pinocchio , soğukkanlı bir muhabir tarafından feci şekilde haksızlığa uğrayan adamın hikayesini anlatıyor. Adamın tek düşünebildiği intikam. Ama aniden düşmanının kızına karşı hisler geliştirir. Kızın “Pinokyo Sendromu” var, bu da her yalan söylediğinde hıçkırdığı anlamına geliyor. Bu yüzden her zaman doğruyu söylemek zorunda. Dramayı izleyin ve geçmişteki haksızlıkların intikamı hakkında daha fazla bilgi edinin.

The Lady in Dignity

Bulunabilecek En İyi 10 Kore Dizisi - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 8,1 (4,8k)
 • Tür: Romantik, Drama

Mükemmel oyunculuk, diyalog ve komedi oyunlarıyla yoğun, hızlı tempolu olgun bir drama arıyorsanız, bu diziyi denemelisiniz. The Lady in Dignity, zengin bir ailenin hayatına odaklanır. Zengin kayınpederinden dolayı lüks bir hayat yaşayan zarif kadın Woo Ah-Jin‘in rahat hayatı, zengin adama yeni bakıcının gelmesiyle yavaş yavaş paramparça olur. Yeni bakıcı Park Bok-Ja fakir bir kadın. Ailenin evine kasten bir amaç ile girmiştir. Amacı, ailenin bir parçası olmak ve tüm hayatı boyunca olduğu alt sınıftan kendini çıkarmaktır.

Strong Woman Do Bong-Soon

Bulunabilecek En İyi 10 Kore Dizisi - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 8,2 (6,6k)
 • Tür: Komedi, Suç, Drama

Kore Dizileri: Bulunabilecek En İyi 10 Kore Dizisi listemizin son yapımına gelmiş bulunmaktayız. Dışarıdan bakıldığında, Do Bong Soon küçük ve kırılgan görünüyor, ama aslında ailesinin kadın üyelerinden kendisine aktarılan süper gücü olan bir kadın. Garip olarak görülmekten korktuğu için bunu gizli tutmak istiyor. Bir gün, bir oyun şirketinin CEO’su Ahn Min Hyuk güçlerine tanık olur. Adam ondan etkilenir ve ilgisini çeker. Yakında hayatı için bir tehditle karşılaşır, bu yüzden kızı koruması olarak işe almaya karar verir.


Kore Dizileri: Bulunabilecek En İyi 10 Kore Dizisi listemizin burada sonuna geliyoruz. En beğendiğiniz Kore dizilerini yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2006 yılında Antalya'da doğdu. Sinema hayatının büyük bir parçası, Geleceğe dair en büyük planı ise Yönetmen olabilmek.

Yorum Yap

Yorumlar (4)

 1. güzide
  5 ay önce

  Kore dizilerini izleyince bağımlı oluyorum ve bırakamıyorum. Bu yüzden hiç başlamamayı tercih ediyorum… Ama ablam Kore dizisi delisi hemen ona linki gönderiyoruum 😂

 2. 5 ay önce

  Kore dizisi bağımlısı olan ben :)

 3. 4 ay önce

  Crash Landing On You da güzel bir dizidir.🖤

 4. Kore dizilerinin babası my mister kesinlikle bu listede olmalıydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir