Ekranı Genişlet

Benzer Videolar

  1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. Scoob Film İncelemesi
Trendlerdeki Yazı

Scoob Film İncelemesi

Scoob filmi korona virüs salgınından dolayı sinemalar kapatıldığı için vizyona girememişti. Fragmanlar bittikten sonra ise filmin ilk 5 dakikası yayınlanmıştı ve eleştirmenlerden haberler gelmeye başlamıştı. Şimdiyse film internete düştü ve hemen izledik. Filmden bahsedeceğim fakat izleme zevkinizi kaçıracak bir spoiler bulunmuyor.

Filmin başlangıcını filmden daha çok sevdiğimi söyleyebilirim. Shaggy ile Scooby’nin tanışmaları çok tatlıydı. Shaggy gerçekten çok tatlı bir çocuk olmuş. İkisinin arkadaşlığını nerede izlersek izleyelim hep çok güzel zaten.

Filmin müzikleri benim çok hoşuma gitti. Biraz 90’lar şarkılarına benzettim ve çoğu sevdiğim şarkı da o dönemlerde çıkan şarkılar. Müzikleri de güzel kullanmışlar sadece bir yer dışında. Ben herhangi bir filmde klip izlemeyi sevmiyorum. Çok kısa bir klip farkındayım ama özellikle bu filmin, çizgi filmi izlemeyen kişiler için olduğunu düşünürsek en önemli yerler kliple birkaç saniyede gösterilmiş.

Scoob Film İncelemesi - Sinema Hanedanı

Filmin hitap ettiği kitle konusunda biraz kafam karışık. Küçük yaştaki izleyicilere göre çok fazla şaka var, o yüzden o şakalara gülmedim. Fakat Netflix’le ilgili bir şaka da var ve bu anlaşıldığı üzere küçük yaştakiler için değil. Bazı yerlerde küçük yaştakilere bazı yerlerde de daha büyüklere hitap ettiğini düşündüm.

Aynı şekilde hem çizgi filmi izleyenlere hem de izlemeyenlere kendini sevdirmek için uğraşıyor. Sürekli kendini açıklıyor. Çizgi filmdeki bazı yerlere gönderme yapmış. Bu aslında normal fakat ilk defa bu filmi izleyen biri, çok önemli ve neyin neden olduğunu anlaması gereken yerleri kaçırabilir.

Üç Kardeş Hikayesi | Büyük Harry Potter Teorisi

Animasyon filmi olmanın getirdiği her kolaylığı kullanmışlar. Karakterlerin tepkileri, hareketleri, olayları çözme şekilleri, özellikle Scooby ve Shaggy. Bu film için kısaca tam bir animasyon filmi diyebilirim. Sizi heyecanlandıran, üzen, güldüren anları bir filmde bulabiliyorsunuz. Eleştirmenler filmin “yeterince komik” olduğunu söylemişlerdi ve haklılar.

Scoob Film İncelemesi - Sinema Hanedanı

Sadece Fred, Daphne ve Velma’yı biraz daha görmek isterdim. Sonuçta onlar yıllardır tuhaf olayları çözüyorlar ve bu işte uzmanlar, o yüzden biraz daha onlarla vakit geçirsek fena olmazdı. Düşmanımız da bence gayet iyiydi.

Ben filmi beğendim, 1 buçuk saatimin boşa gittiğini düşünmüyorum. Fakat hem çizgi filmi izleyen hem de ilk defa bu filmi izleyenlerin bazı yerleri görmezden gelerek izlerlerse daha çok eğleneceğini düşünüyorum. Daha küçük yaşta olsaydım çok güleceğime de eminim.

Scooby-Dooby-Do!

Yazar Hakkında

2002 yılında Ankara'da doğdu. Üniversitede İletişim Tasarım ve Yönetimi okumak için hazırlık yapıyor. Yazarlık, Sinema, Müzik ve Kitap; hayatının yöneticileri.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. umutcan_avatar

    Filmi daha izlemedim en yakın zamanda izlemek istediğim bir film

  2. umutcan_avatar

    Yazı için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir