İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi
  3. The Umbrella Academy Geri Dönüyor

The Umbrella Academy Geri Dönüyor

The Umbrella Academy Geri Dönüyor - Sinema Hanedanı

İlk sezonu ben dahil çok sevilen The Umbrella Academy uzun bir aradan sonra 2. sezonuyla aramıza geri dönüyor.

The Umbrella Academy aynı isimli çizgi romandan uyarlanmış bir Netflix dizisi. İlk sezonu çok heyecanlandıran bir şekilde bitmişti ve Netflix 2. sezonun 31 Temmuz 2020’de geleceğinin haberini verdi.

İlk sezonun 15 Şubat 2019 tarihinde yayınlandığını düşünürsek gerçekten üzerinden uzun zaman geçmiş. Netflix’in Instagram hesabından yayınladığı fotoğraflarda oyuncularımızı aynı yaşta görüyoruz. İlk sezonun son sahnesinde çocuk hallerini görmüş ve onların yok olmasıyla sezona veda etmiştik. Bunun üzerine zamanda değişiklikler olduğunu ve geçmiş zamanı izleyeceğimizi düşünmüştüm fakat anlaşılan yanılmışım.

The Umbrella Academy Geri Dönüyor - Sinema Hanedanı

Bu sezonda yeni karakterlerle de tanışacağımız söylenmişti zaten bu yüzden yeni yüzlere hazırlıklı olmalıyız. Belki de daha fazla geçmişe dönük sahne izleriz. İlk sezonda geçmişe dönük sahneler bana göre çok azdı ve o zamanları izlemeyi çok isterim. Özellikle Seven’ın çocukken nasıl dışlandığı, küçük Klaus’un gücüyle başa çıkmasını (Babasının ona işkence niteliğinde eğitim verdiğini biliyoruz), Five’ın yok olmasının aileyi nasıl değiştirdiğini çok merak ediyorum. Ayrıca 2. sezon 1960’lı yıllarda geçecek.

Vanya’nın güçlerini öğrendikten sonra onu nasıl kontrol edeceğini öğrenmesi gerekiyor. Fotoğraflardan birinde de Vanya’yı gözlerini kapatmış ve içindeki güce odaklanmış bir şekilde görüyoruz. (Bu Star Wars yazısı mı acaba?)

The Umbrella Academy Geri Dönüyor - Sinema Hanedanı

İlk sezonda Klaus güçlerini üst seviyeye çıkararak ölen kardeşleri Ben’i kısmen geri getirmişti. Dikkat etmemiş olabilirsiniz fakat hepsinin el ele tutuştukları sahnede Klaus’un küçüklüğünün yanında Ben’in küçüklüğü de var. Yani yeni sezonda Ben’i de daha yakından tanıyabiliriz. Kesin olarak geri geleceğini düşünmüyorum fakat Klaus’un onunla iletişim kurduğu veya son sahnede yaptığı gibi dünyaya çağırdığı sahneler izleyebiliriz. Bu arada Klaus en sevdiğim karakter asla değişemez.

Diziyi ilk çıktığı vakit izlemiştim ve gerçekten hatırlamadığımı fark ettim. En kısa zamanda ilk sezonu tekrardan izlemem gerekecek. Yakın zamanlarda da 2. sezon fragmanlarının yayınlanacağını düşünüyorum. 2. sezonun çekimleri Corona Virüs salgınına rağmen devam etmişti ve umarım ki aldıkları riske değecek bir sezon izleriz. Çoğunu unutmuş olsam bile son bölüm olan Beyaz Keman bölümü ve o muhteşem sahne her zaman aklımda kalacaktır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap