1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Netflix’in Yeni Türk Dizisi: Bir Başkadır

Netflix’in Yeni Türk Dizisi: Bir Başkadır

Netflix'in Yeni Türk Dizisi: Bir Başkadır - Sinema Hanedanı

NetflixHakan: Muhafız, Atiye, Aşk 101, Rise of Empires: Ottoman ve Yarına Tek Bilet yapımlarından sonra Türk yapımlarının gelmeye devam edeceğini açıklamıştı. Açıklanan bir sürü yeni yapım arasından Fatma, 50 M2 gibileri daha ön plana çıkmasına rağmen 2021’e kadar beklemek zorunda kalacağız. Fakat yeni gelen Türk yapımı Bir Başkadır, çok yakında Netflix’te olacak.

Oyuncular arasında Öykü Karayel, Fatih Artman, Funda Eryiğit, Alican Yücesoy, Tülin Özen, Defne Kayalar, Bilge Önal ve Settar Tanrıöğen gibi sevdiğimiz oyuncular bulunuyor. Özellikle de uzun zamandır göremediğimiz Öykü Karayel tekrardan geri dönecek.

Netflix'in Yeni Türk Dizisi: Bir Başkadır - Sinema Hanedanı

Bir Başkadır’ın senaristliğini ve yönetmenliğini Berkun Oya üstleniyor. 2017 yılında çıkan Masum dizisinin de senaristliğini üstlenmiş olan Berkun Oya bizi heyecanlandıran bir isim. Ayrıca dizinin 8 bölüm olacak şekilde planlandığı da açıklandı.

12 Kasım 2020’de Netflix’e gelecek Bir Başkadır’ın fragmanı da bugün çıktı. Konusu hakkında fazla bilgi olmamasına rağmen fragmanda izlediklerimiz bize bir kadın karakterin gelişim sürecini anlatacağı yönünde ipuçları veriyor.

Fragman bir psikoloğun odasında başlıyor. Öykü Karayel’in karakteri büyük ihtimalle evli ve çocuk sahibi bir kadın fakat psikoloğa gelmesini sağlayan bir olay olacak. Fragmanın ilerleyen dakikalarında da eşini oynayan Fatih Artman’ın sinirli bir şekilde “O kadın seni değiştirdi” dediğini duyuyoruz.

Netflix'in Yeni Türk Dizisi: Bir Başkadır - Sinema Hanedanı

Fragmanda Nesrin Cavadzade, Tülin Özen ve Funda Eryiğit’i görmemize rağmen hikayenin neresinde olduklarını ben anlayamadım. Özellikle de Funda Eryiğit’in karakteri sanki başka bir yapıma ait olmasına rağmen araya karışmış gibi fragmana giriyor. Onu hüzünlü bir şekilde camdan bakarken ve dövülürken görüyoruz.

Marvel Filmleri İzleme Sırası

Psikolog olarak karşımıza çıkacak Defne Kayalar ise ilk sahnede gayet sakin olmasına rağmen fragmanı ikinci kez bölüyor ve ağlayarak “Yaşamadığım duyguları yaşıyor gibi davranmaktan yoruldum” diyor. Farklı bölümlerde farklı karakterlere odaklanarak ilerleyebiliriz, 8 bölüm olması da bunu yapmaları için yeterli bir süre.

Netflix'in Yeni Türk Dizisi: Bir Başkadır - Sinema Hanedanı

Hakkında bilgi bulamadığım bir yapımın fragmanında daha çok detay görmek isterdim fakat diğer Türk yapımlarının fragmanlarından iyi olduğunu da söylemeliyim. Dizi, IMDb’nin sitesinde gerilim kategorisinde yer alıyor. Fragmanda daha çok dram havası olmasına rağmen nasıl bir gerilim dizisi izleyeceğimizi bilmiyorum.

Bir Başkadır dizisi 12 Kasım 2020’de Netflix’e geldiğinde izleyeceğim çünkü gerilim türünde bir Türk dizisini merak ediyorum.

Bir Başkadır Fragmanı

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Bilimkurgu ve sinema aşığı olan 19 yaşında bir genç. Nefes alıyor, su içiyor, yemek yiyor, kitap okuyor, şarkı yazıyor, senaryo yazıyor ha bir de Sinema Hanedanı'nı yönetiyor. Her şeyi nasıl yetiştirdiğini sormayın çünkü kendisinin bile haberi yok.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. umutcan_avatar
    3 ay önce

    değişik bı şekilde hoşuma gitti artık izlemeyi düşünüyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir