Trend

AMC Tiyatroları Amazon Tarafından Satın Alınabilir

Sinema salonlarının geleceği Korona virus dolayısıyla ciddi şekilde etkilendi ve dünya genelinde sinemalar son iki ay içinde kapatıldı. Seçilmiş birkaç salonu açılmaya başlıyor. Cinemark, Regal ve AMC gibi büyük zincirler kapalı kalıyor ve ikincil şirketler finansal sıkıntıları nedeniyle olası iflaslar ile karşı karşıya kalıyor. Böyle bir durumun içerisindeyken de Amazon‘un AMC tiyatrolarını potansiyel olarak alabileceği söylentileri gündemi sallamaya başladı.

Variety‘e göre, iş dünyası katılımcıları Amazon ve AMC arasında bir satın alma anlaşması düzenliyor ve AMC‘nin hisse senedi bu söylentilere dayanarak %45 arttı. Olası bir satın alma, endüstride sismik bir değişim oluşturacak ve akış başlıklarının internete girmeden önce tiyatrolarda daha büyük bir varlığa sahip olmasını sağlayacaktır.

AMC Tiyatroları Amazon Tarafından Satın Alınabilir - Sinema Hanedanı

Diğer taraftan, bazıları bu anlaşmanın sonunda dağılacağından endişe ediyor. Analist Eric Wood, AMC‘nin sıkıntılı hisse senedi fiyatı nedeniyle anlaşmanın gerçekleşme olasılığının düşük olduğunu ve büyük olasılıkla tiyatroların karlarını en üst düzeye çıkarmak için operasyonel olduğunda beklemeyi tercih ettiğini söyledi.

Korona virus, tiyatro deneyimini ve arkasındaki işi sonsuza dek değiştirecek. Amazon ve Disney gibi şirket devleri büyük olasılıkla sektördeki iddialarını bahis etme konusunda da büyük oyunlar yapacak. Peki sizler Amazon gibi büyük bir firmanın sinema zincirine sahip olmasını ister miydiniz?

-DİSCORD SUNUCUMUZA KATIL-
Kaynak
Screengeek

Umut Can Yürekli

2002 yılında Ankara'da doğdu. Üniversitede İletişim Tasarım ve Yönetimi okumak için hazırlık yapıyor. Yazarlık, Sinema, Müzik ve Kitap; hayatının yöneticileri

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu