İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Liste
 3. Netflix Filmleri – En İyi 10 Netflix Filmi
Trendlerdeki Yazı

Netflix Filmleri – En İyi 10 Netflix Filmi

Çoğunlukla orijinal dizileri ile gündeme gelen Netflix'in bu sefer "EN" filmlerini sizler için listeledik...

Tüm Zamanların En İyi Netflix Filmleri - Sinema Hanedanı

Netflix Filmleri listemizde sizlere En İyi Netflix Filmlerini bir araya getiriyoruz. Netflix, sevilen yapımları iptal etmesi ya da fazla fakat kötü içerik çıkarttığı yönünde birçok eleştiri almasına rağmen bize, çok güzel ve kaliteli filmler de izletti. Özellikle de pandemi sürecinde hepimiz daha fazla film izledik ve Netflix’in derinlerinde çok güzel filmlerin de olduğu gördük. Sizin için en güzel Netflix orijinal filmlerini bu listede topladık. İşte karşınızda En İyi Netflix Filmleri:

En İyi Netflix Dizileri

Project Power

Netflix Filmleri - En İyi 7 Netflix Filmi - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 6,0 (+60k)
 • Yönetmen: Henry Joost, Ariel Schulman
 • Oyuncular: Jamie Foxx, Joseph Gordon-Levitt, Dominique Fishback

En iyi Netflix Filmleri listemize başlıyoruz. Netflix‘in en kaliteli orijinal yapımlarından birisi de Project Power. IMDb için pek değerli olmasa da oldukça izlenesi bir yapısı olan filmimiz, insanlara birbirinden farklı özel güçler veren hapları konu ediniyor. Peki bu haplar kötü insanların ellerine geçerse? Ya da bu haplar nasıl yapılıyor? derseniz, sizi Netflix‘e alalım…

Project Power İncelemesi

Roma

Netflix Filmleri - En İyi 7 Netflix Filmi - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 7,7 (+130k)
 • Yönetmen: Alfonso Cuarón
 • Oyuncular: Yalitza Aparicio, Marin de Tavira, Diego Cortina Autrey

Cleodegaria “Cleo” Gutiérrez, 1970’li yıllarda Meksikalı orta sınıf bir ailenin evindeki 2 yatılı hizmetçiden biri olarak çalışmaktadır. Bu orta sınıf Meksikalı aile; Sofia, eşi Antonio, 4 çocukları ve Antonio’nun annesinden oluşmaktadır. Antonio, Sofia ile iyi anlaşamadığı için evden ayrılırken; Cleo da Fermin adındaki birine aşık olmuş ve bu ilişki de kötü bir şekilde bitmiştir. Birbirinden çok farklı hayatlara sahip bu 2 kadın aynı kalp kırıklığıyla başa çıkmaya çalışırken bir anda birbirlerinin tek destekçisi olmuşlardır.

Uncut Gems

Netflix Filmleri - En İyi 7 Netflix Filmi - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 7,4 (+200k)
 • Yönetmen: Benny Safdie, Josh Safdie
 • Oyuncular: Adam Sandler, Julia Fox, Idina Menzel

Konusu ve özellikle Adam Sandler‘ın üstün oyunculuk performansı ile Altın Küre ve Emmy ödüllerine aday gösterilen bir filmdir Uncut Gems. Hakkında söylenilebilecek her ne kadar çok şey olsa da özünde, kuyumcu dükkanı sahibi Howard Ratner’ın dükkanının bir gün soyulması ile yaşadığı karmaşıklıkları konu ediniyor.

Annihilation

Netflix Filmleri - En İyi 7 Netflix Filmi - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 6,8 (+270k)
 • Yönetmen: Alex Garland
 • Oyuncular: Natalie Portman, Jennifer Jason Leigh, Tessa Thompson

Area X adındaki bir bölge anormal faaliyetlerin tespit edilmesiyle birlikte hükümet tarafından karantinaya alınmış ve dünyadan saklanmıştır. Bölgede hiçbir insan izine rastlanmamış ve araştırma yapmak için belli aralıklarla keşif grupları gönderilmeye başlanmıştır. Giden ilk grup burasının cennet gibi doğal bir güzelliğe sahip olduğunu söylemiş fakat kısa süre sonra kanserden hepsi ölmüştür. Gönderilen diğer keşif grupları da aynı şekilde başka etkiler göstermiş fakat kansere yakalanıp vefat etmiştir. Area X bölgesine giren 12. Keşif grubuysa üyelerinin birbirlerinden sakladıkları sırlarla birlikte daha da ilginç şeyler keşfedeceklerdir.

Marriage Story

Netflix Filmleri - En İyi 7 Netflix Filmi - Sinema Hanedanı

 

 • IMDb: 8,0 (+230k)
 • Yönetmen: Noah Baumbach
 • Oyuncular: Adam Driver, Scarlett Johansson

Yönetmen olan Charlie ve oyuncu eşi Nicole, evliliklerinin daha fazla süremeyeceğini düşünerek ayrılmaya karar vermiş ve boşanma davası açmışlardır. Fakat boşanma sürecinde ikisi de çocuklarının velayetini almak istedikleri için süreç daha uzun ve karmaşık bir hal alır. İkisinin de kendi hayatları için düşündüğü planlar, çocuklarını bırakmak istememesi ve yılla içinde içlerinde biriktirdikleri kırgınlık ve kızgınlıklar boşanma sürecinde ortaya çıkmaya başlar.

Beasts of No Nation

Netflix Filmleri - En İyi 7 Netflix Filmi - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 7,7 (+70k)
 • Yönetmen: Cary Joji Fukunaga
 • Oyuncular: Abraham Attah, Emmanuel Affadzi, Ricky Adelayitor

Agu, Batı Afrika’da yaşayan küçük bir çocuktur fakat ülkesi iç savaşa girmiştir. Küçük yaşına rağmen bir grup askerle birlikte Agu da mücadelede asker olmaya zorlanmıştır. Korkusuna rağmen komutanı ve bir sürü asker arasında yaşamaya başlar. İç savaş sadece Agu’nun çocukluğunu elinden almakla kalmayıp onu, savaşın kanlı yüzüyle ve zorluklarıyla da baş etmek zorunda bırakmıştır.

Bird Box

Netflix Filmleri - En İyi 7 Netflix Filmi - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 6,6 (+290k)
 • Yönetmen: Susanne Bier
 • Oyuncular: Sandra Bullock, Trevante Rhodes, John Malkovich

Bird Box filminde insanlık, görünmeyen bir varlık tarafından saldırı altındadır. Bu varlık ona bakmaya çalışan gözleri intihar etmeye zorluyor. Bir kadın ve iki çocuğu hem insanlıktan hem de varlıktan kaçmaya, güvenli bölgeye gitmeye çalışmaktadır.

Cargo

Netflix Filmleri - En İyi 7 Netflix Filmi - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 6,3 (+39k)
 • Yönetmen: Ben Howling, Yolanda Ramke
 • Oyuncular: Simone Landers, Martin Freeman, Marlee Jane McPherson-Dobbins

Büyük bir salgın sonucunda insanlık tehlikeye girmeye başlamıştır. Ailesiyle mutlu bir hayatı olan Andy, karısının zombiye dönüşmesinden hemen sonra çocukları ile birlikte 48 saat sürecek olan bir maceraya girmiştir. Bu 48 saat içerisinde çocuklarını eğer güvenli bölgeye götüremez ise kendisi de zombi olacaktır…

Private Life

Netflix Filmleri - En İyi 7 Netflix Filmi - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 7,2 (+15k)
 • Yönetmen: Tamara Jenkins
 • Oyuncular: Kathryn Hahn, Paul Giamatti, Gabrielle Reid

En İyi Netflix Filmleri listemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Umutsuzca çocuk sahibi olmak isteyen orta yaşlı çift Rachel ve Richard, Richard’ın hastalığı yüzünden bir türlü çocuk sahibi olamamaktadır. Çocuk sahibi olmak için her yolu deneyen çift maalesef başarılı olamaz ve son çare olarak yumurta nakli ile çocuk sahibi olmayı kabul ederler. Yumurta nakli için de Sadie adında 25 yaşında bir kız, donörleri olmayı kabul eder.

Kağıttan Hayatlar

Netflix Filmleri - En İyi 7 Netflix Filmi - Sinema Hanedanı

 • IMDb: 6,7 (+9,5k)
 • Yönetmen: Can Ulkay
 • Oyuncular: Çagatay Ulusoy, Emir Ali Dogrul, Ersin Arıcı

Geçimini kağıt toplayarak sağlayan Mehmet’in yolu bir gün Ali adlı bir çocuk ile kesişir. Mehmet bu noktadan sonra Ali ile birlikte girdiği yolculukta hayatının öylesine değişeceğinden habersizdir…

Kağıttan Hayatlar İncelemesi

Bu yapımlar dahil ya da harici sizin en çok beğendiğiniz Netflix filmi nedir? Yorumlara alalım…

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (4)

 1. 6 ay önce

  Elinize sağlık güzel bir yazı olmuş

 2. güzide
  5 ay önce

  İzlenmeyenler listeye eklendiii. Teşekkürler 👌

 3. 5 ay önce

  Aralarından sadece Marriage Story filmini izledim o yüzden diğerlerini izleme sırasına almaktan başka çare yok sanırım :) Marriage Story filmi de benim algıma göre çok durağan bir filmdi ( yer yer hareketlenmelerin dışında ) ve sanki oyuncuların bulundukları konumda siz varmışsınız gibi gerçeklik barındırıyordu içinde .

 4. 5 ay önce

  Güzel bir yazı olmuş elinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir