1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Black Panther 2 İle Birlikte Wolverine Gelebilir!

Black Panther 2 İle Birlikte Wolverine Gelebilir!

Black Panther 2 İle Birlikte Wolverine Gelebilir! - Sinema Hanedanı

Merhabalar ben Yüksel, umarım hepiniz iyisinizdir. Normalleşme döneminin başladığı bu günlerde sinema dünyası da yavaştan canlanmaya; yeni haberler, iddialar ortaya çıkmaya başladı. Disney‘in Fox‘u satın alması sonrası birçok yapımın geleceği, özellikle de Fox‘un elinde haklarını bulundurduğu Wolverine, Deadpool gibi popüler karakterlerin Marvel Sinematik Evreni‘ne nasıl dahil olacağı merakla beklenmeye başlanmıştı.

Wolverine‘e geçmeden önce Deadpool‘un geleceği hakkında konuştuğumuz yazıyı okumanızı öneririm. Buradan ulaşabilirsiniz.

Black Panther 2 İle Birlikte Wolverine Gelebilir! - Sinema Hanedanı

Ünlü We Got This Covered sitesinin iddiasına göre 2017 yılında Logan filmi ile veda ettiğimiz Wolverine karakteri, Black Panther 2 filmi ile Marvel Sinematik Evreni‘ne dahil olacak. Sitenin haberine göre Disney, Wolverine‘i Black Panther 2 filminin hikayesine dahil etmeyi planlıyor. Bildiğiniz gibi Weapon X projesinde Wolverine‘in iskeleti Adamantium ile kaplanmıştı. Adamantium‘un ana bileşeni de Wakanda‘da bulunan Vibranium olduğundan hikayenin bu noktada kesişmesi bekleniyor.

Çizgi roman okurlarının bileceği üzere, Adamantium maddesi Captain America‘nın kalkanını geliştiren Dr. Myron Maclain tarafından yaratılmıştı fakat Sinematik Evren’de Adamantium‘un farklı bir hikayesinin anlatılacağı hatta Black Panther‘ın kız kardeşi, aynı zamanda bir bilim insanı olan Shuri‘nin bu yok edilemez maddeyi keşfedeceği söyleniyor.

Wolverine‘in, bedenini kaplayan bu maddeyi anlamak için Wakanda biliminden yardım alacağı düşünülüyor. İddialara göre karakter Black Panther 2‘de uzun bir görünüş yapmayacak dolayısıyla da hikayeye ciddi bir etkisi olmayacak. Tabii ki tüm bu bahsettiklerimiz henüz iddia seviyesinde. Her ne şekilde olursa olsun, kısa bir süre de olsa yeni Wolverine‘i görmek biz hayranlar için fazlasıyla sevindirici olur.

Black Panther 2 İle Birlikte Wolverine Gelebilir! - Sinema Hanedanı

10 yılı aşkın bir süre Wolverine‘i canlandıran Hugh Jackman‘ın ardından karakterin yeni aktörünün kim olacağı şu an belirsiz olsa da Taron Egerton veya Keanu Reeves‘in Wolverine rolü için düşünüldüğü söyleniyor. Açıkçası ben Wolverine için genç bir aktörün seçilmesinden yanayım.

Araya sıkıştırayım, Reeves, Adam Warlock rolü için de adaylar arasında.

Bir sıkıntı olmazsa Black Panther‘ın 2. filmi Mayıs 2022’de bizlerle buluşacak. Önümüzdeki aylarda filmin konusu ve karakterleri daha da şekillenmeye başlar.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Adım Yüksel. 1998 doğumluyum, Eskişehir’de İletişim Tasarım ve Yönetimi bölümünde okuyorum. İnsanlarla bir şeyler paylaşmayı, öğretmek için öğrenmeyi seviyorum. Paylaşımlarımı da vakit geçirirken keyif aldığım filmler, diziler, oyunlar ve çizgi romanlar ile alakalı yapmak beni memnun ediyor.

Yorum Yap