İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi
  3. Elizabeth Olsen Wanda’nın Yeni Gücünü Açıkladı

Elizabeth Olsen Wanda’nın Yeni Gücünü Açıkladı

MCU filmlerinden ve Wandavision dizisinden tanıdığımız Elizabeth Olsen, canlandırdığı Wanda Maximoff'un gelecek filmlerde yeni güçlere sahip olacağını söyledi.

Elizabeth Olsen Wanda'nın Yeni Gücünü Açıkladı - Sinema Hanedanı

Avengers: Endgame sonrası Disney Plus‘a gelen ve bizi heyecanlandıran dizilerden biri de WandaVision‘dı. House of M hikayesinin yaşanacağını düşündüğümüz için her şeyini teker teker kaybeden Wanda‘yı daha da yakından takip eder olduk. Bizim yaklaşık 2 yıl boyunca izlediğimiz Infinity War, Endgame ve WandaVision yapımlarındaki olaylar Wanda için sadece 1 haftada gerçekleşen şeyler. Disney Plus‘daki dizide de tamamen aynı olmasa da benzer şeyleri izledik ve hatta Wanda‘ya ilk defa Scarlet Witch denildiğini duyduk.

Wanda karakterinin oldukça önemli olduğu bugünlerde aynı zamanda Doctor Strange 2: Multiverse of Madness filminin de çekimleri yapılmakta. Çoklu evrenlerin kapısını açacak kişi akli dengesini kaybeden Wanda ya da ilk filmde Mordo olabilir diye düşünürken oyuncu Elizabeth Olsen bize yeni ipuçları verdi.

The Hollywood Reporter‘ın Awards Chatter podcast’inde konuşan Elizabeth Olsen, karakterinden bahsederken “Onun birçok eğlenceli gücü var; telekinezi, çoklu evrenler arasında seyahat gibi.” ifadelerini kullandı ve sonrasında da hatasını fark etmiş olsa bile biz bunları duyduk. Ve bu aklımıza birçok olası yeni senaryo getirirken tahminlerimizde de yanılmadığımızı kanıtlar nitelikte.

Elizabeth Olsen Wanda'nın Yeni Gücünü Açıkladı - Sinema Hanedanı

Çizgi romanlarda Wanda bir nexus yani çoklu evrenlerde tek olduğu için her evrene müdahale edebilen bir varlık. Onun boyutlar arasında seyahat edebilmesi sadece Dünya’yı ve evreni değil, bütün çoklu evren için bir tehdit olabilir. Doctor Strange 2 filminde de çoklu evrenler arasında seyahat ederken onu durdurmaya ve olayları düzeltmeye çalışan Doctor Strange‘i izleyebiliriz. Yine de filmde Mordo ve bir düşman daha (Nightmare ya da Shuma-gorath olacağını varsayıyoruz) varken kendisinden kat kat güçlü Scarlet Witch‘i durdurmak için Doctor Strange‘in yanına birkaç kişi daha gerekebilir. Çizgi romanlarda Wanda‘ya güçlerini veren Kaos büyüsünün ne kadar güçlü ve bu gücün ne kadar tehlikeli olduğunu bilerek yardımcı olmaya çalışan kişi de Doctor Strange‘di.

Bununla birlikte MCU‘nun korku temalı ilk filmiyle birlikte çoklu evrenlerle de karşılaşacağız. Bu filmin kalabalık bir film olacağını düşünüyorum fakat öyle olsa bile Marvel bunu bizden saklayacaktır. İhtimallerden biri de Spider Man‘le ilgili. Bu konu hakkında size ulaştırdığımız çok haber olsa da kesin bir şey yok ama ihtimaller yüksek.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

17 yaşında bir yazar, şair, senarist ve hayalperest. Kısacık hayatını film, dizi izleyerek geçirdi.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 5 ay önce

    Elinize sağlık güzel bir yazı olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir