1. Ana Sayfa
  2. Liste
  3. Chadwick Boseman’ın Ölümü Hakkında Detaylar

Chadwick Boseman’ın Ölümü Hakkında Detaylar

Chadwick Boseman'ın Ölümü Hakkında Detaylar - Sinema Hanedanı

Marvel’da Black Panther olarak tanıdığımız aktör Chadwick Boseman hayatını kaybetti. 4 yıldır Kolon kanseriyle mücadele eden oyuncu 43 yaşında vefat etti.

Boseman’ın ilk filmi, 2013 yapımı 42 filmidir. Film, çocukluğunun büyük bir bölümünde Pennsylvania, Uniontown’da büyükanne ve büyükbabası tarafından büyütülen Davis’in 12 yaşında annesiyle New York, Elmira’da yaşamaya gitmesini ve oradaki spor hayatını anlatıyordu.

42 filminden sonra da sırasıyla Draft Day, Get On Up, Gods of Egypt filmlerinde kendisini gördük. Sonrasında da herkesin bildiği ve onu tanıdığı Black Panther rolüyle MCU’ya giriş yaptı. MCU’daki ilk görünüşü 2016 yılında Captain America: Civil War filmiyle oldu. Aradan geçen 2 yılın ardından da Black Panther filmiyle kendi solo filmine kavuştu. 2018 yılında Avengers: Infinity War ve 2019 yılındaki Avengers: Endgame filmlerinde de Black Panther rolüyle kendisini izledik.

Chadwick Boseman'ın Ölümü Hakkında Detaylar - Sinema Hanedanı

MCU’da kendi solo filmine kavuşmadan önce de Message From The King ve Marshall filmlerinde oynadı. Black Panther sayesinde adını duyurduktan sonra sevilen filmleri 21 Bridges, Da 5 Bloods ve son filmi Ma Rainey’s Black Bottom oldu.

Chadwick Boseman’ın son filmi Ma Rainey’s Black Bottom henüz vizyona girmedi fakat kendisini orada izleyeceğiz. Aynı zamanda Marvel’ın What If? isimli animasyon serisinde de kendi karakterini seslendiriyor.

Ölümünden sonra özellikle de Black Panther filminde “Benim kültürümde ölüm bir son değildir.” sözü çok fazla konuşuldu. Özellikle de siyahi haklarının korunmasında yaptığı konuşmalar ve Black Panther gibi siyahilerin fazla olduğu ve siyahi bir kahramanı anlatan bir filmi Oscar’a götürmesiyle çoğu kişiye ilham oldu. Beraber çalıştığı birçok ünlü isim onu paylaştı. MCU’da beraber rol aldığı Robert Downey Jr. ve Michael B. Jordan gibi isimler de dahil.

Chadwick Boseman'ın Ölümü Hakkında Detaylar - Sinema Hanedanı

MCU’daki en iyi sahnelerinden biri onu ilk defa Black Panther kostümüyle gördüğümüz Civil War filminde araba sahnesidir. Tüm film Bucky’den intikam almaya çalışsa da sonra onun Hydra tarafından beyninin yıkandığını öğrenmiş ve onu Wakanda’ya getirerek kardeşi Shuri sayesinde tedavi ettirmişti. Kendi solo filminde de hayran bırakan dövüş sahneleri vardı. Üstelik kendisi bu filmlerde kolon kanseriyle de mücadele ediyordu.

Söylentilere göre Marvel, Boseman’a olan saygıdan dolayı yeni bir Black Panther bulmak yerine Michael B. Jordan’ın oynadığı ve sevdiğimiz bir kötü olan Killmonger’a odaklanmak istiyor. Ben bunun olacağını çok düşünmüyorum fakat Boseman yerine yeni bir oyuncu bulmak yerine Black Panther için bir son izleyebiliriz. Özellikle de eski Avengers ekibinin yerine yeni karakterler tanıyacağımız 4. fazda Black Panther’in kendisini feda ettiği haberini bile alabiliriz.

Barış Chadwick Boseman.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 6 ay önce

    Wakanda forever

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir