İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi
  3. İstemeden Güç Elde Eden Marvel Karakterleri

İstemeden Güç Elde Eden Marvel Karakterleri

İstemeden Güç Elde Eden Marvel Karakterleri - Sinema Hanedanı

Birçok karakteri bünyesinde barındıran Marvel Evreni‘nde karakterlerin çok farklı güçleri bulunmakta. Bu güçleri gerek dünyayı kurtarmak gerek kötü karakterleri alt etmek gerek de dünyayı ele geçirmek için kullanıyorlar. Fakat Marvel karakterleri arasında süper güçlerini istemeden elde eden karakterler de bulunmakta. Bu Marvel karakterleri hiç beklemedikleri bir anda özel güçlere sahip oldular ve birden bire hayatları çok büyük bir değişime uğradı.

İstemedikleri halde elde ettikleri ve hayatlarında olumsuzluklara sebep olan bu kahramanlara büyük sorumluluk getirdi. Gelin bu Marvel karakterleri kimler, bu güçleri nasıl kazandılar gelin birlikte inceleyelim.

Hulk

İstemeden Güç Elde Eden Marvel Karakterleri - Sinema Hanedanı

Marvel karakterleri arasında en bilinenlerin başında gelenlerden biri olan yeşil dostumuz Hulk, sinirlenip her şeyi parçalayan bir dev olmadan önce sadece Bruce Banner‘dı. Evrendeki en zeki insanlardan biri olan Bruce Banner ordu için Gama deneyleri yapıyordu. Ordu adına oldukça tehlikeli deneyler yapan Bruce ve ekibi bir gün yine iş üstündeyken.

Ekipteki deneyimsiz isimlerden biri olan Rick Jones yanlış düğmelere bastı. Bruce, Rick Jones‘un bu hamlesinin ardından hayatındaki en önemli dönüm noktasını yaşamış oldu. Bu hata sonucu büyük bir patlama yaşandı. Bruce bu patlamadan Rick’i kurtardı ancak kendisi Gama etkileri sonucu kozmik varlıkları bile yıkabilecek yeşil bir yaratık haline geldi. MCU’da da büyük rolü olan Hulk, Marvel‘ın en köklü karakterlerinden biri. Dünya’ya yayılmış bir popülerliği sahip olan devimiz bilinen en güçlü Marvel kahramanlarından biri.

Spider-Man

İstemeden Güç Elde Eden Marvel Karakterleri - Sinema Hanedanı

Marvel karakterleri arasında belki de en çok bilinen karakter olan mahallemizin sevimli dostu Spider-Man‘in geçmişi pek aydınlık sayılmaz. Lisede çok zeki ve derslerinde başarılı olan Peter Parker bir gün okul gezisi ile birlikte örümcekler üstünde incelemeler ve deneyler yapan bir şirketi gezmeye gider.

Örümceklerden biri korunduğu yerden çıkarak Peter’ı ısırır. Artık Peter bir örümceğin özelliklerine sahiptir. Amcasının ölümü ile de büyük gücün büyük sorumluluk getirdiğini anlar ve süper kahramanlığa adım atar. Marvel evreninin neredeyse her kritik olayında bulunan Spider-Man‘in yakın zamanda Spider-Man: Far From Home filmi de ülkemizde vizyona girecek.

Daredevil

İstemeden Güç Elde Eden Marvel Karakterleri - Sinema Hanedanı

Hell’s Kitchen’da hayata gözlerini açan Matthew Murdock henüz çok küçük yaşlardayken babası bir çete tarafından öldürür. Babasının intikamını almak ister ancak bunu yapacak güce sahip değildir.  Babası ölmeden önce boksördür ancak Matt’i şiddetten uzak tutmak için elinden gelen her şeyi yapar.

Bir gün kör bir vatandaş karşıdan karşıya geçerken bir araba ona çarpmanın eşiğine gelir Matt, vatandaşı kurtarmak için hemen atlar ve onu kurtarır. Ancak kaza yapan araba radyoaktif maddeler taşımaktadır Matt artık kör olmuştur ancak diğer tüm duyuları insan üstü halde çalışmaktadır. Daredevil yani Gözüpek lakabı ise o küçükken çok çalışması sebebi ile sınıf arkadaşları tarafından ona verilmiştir. Marvel karakterleri arasında oldukça özel bir yere sahip olan Daredevil‘in geçtiğimiz yıllarda Netflix tarafından oldukça beğenilen bir dizisi de yayınlanmıştı.

Sentry

İstemeden Güç Elde Eden Marvel Karakterleri - Sinema Hanedanı

Herkes tarafından bilinmese bile Sentry, Marvel karakterleri arasında en güçlü karakterlerinden biri diyebiliriz. Yine Marvel karakterleri arasında en güçlülerinden olan World War Hulk‘u bile rahatça yere seren Sentry sınırsız gücünü bilmeden içtiği bir formül sayesinde olur. Gerçek adı Robert Reynolds olan kahramanımız Fantastik Dörtlü’nün yeni yeni ortaya çıktığı bir dönemde onlara özenerek kahramanlığa başlamıştır.

İlk başlarda güçlerini çözmesi pek kolay olmaz ancak anlamaya başladıkça ufak tefek şeyler yapmaya başlar. İlk başlarda ” Superman özentisi ” olduğu söylenen Sentry kendisini çok özel kılan Void isimli düşmanı ile Marvel karakterleri arasında çok önemli bir yeri olduğunu kanıtlar. Sonralarında Marvel‘ın ana olaylarında başrolde olur. Onu sinemada veya dizilerde düzgünce görme şansına henüz ulaşamadık ancak umarız ki yakın bir zamanda onun üstüne iyi işlere imza atılacak.

Fantastic Four

İstemeden Güç Elde Eden Marvel Karakterleri - Sinema Hanedanı

Oldukça önemli bir uzay görevi için gönüllü olan 4 astronot Reed Richards, Susan Storm, Ben Grimm ve Johhny Storm büyük bir patlama ile karşı karşıya kalırlar ve her farklı farklı güçlere sahip olur. Marvel‘ın ilk süper kahraman birliği olan bu dörtlü güçlerini keşfettikten sonra kendilerine Fantastik Dörtlü der. Evrenin en zeki insanlarından olan ve patlama sonrası neredeyse sınırsız esnekliklik kazanan Reed Richards’ın liderliğinde evreni neredeyse yok edecek birçok olaydan korurlar.

Bazı dönemler onlara Hulk ve Spider-Man gibi yine kaza sonucu süper güçlere katılan kahramanlar da eklenir. Şimdiye kadar 150 milyondan fazla çizgi romanı satılan bu ekip ne yazık ki sinema dünyasında çok şanssız. Çok popüler olmasa bile 1994 yılında IMDB’den 3,9 almış bir filmi bile bulunuyor. Daha sonra ise yine rezalet olarak adlandırılan bir film serisi son olarak da 2015’de Fox tarafından yapılan ve şimdiye kadar ki en kötü süper kahraman filmlerinden biri olarak görülen bir filmi daha var. Fantastik Dörtlü, Marvel karakterleri arasında oluşturulan ilk süper kahraman birliği olması ile Marvel dünyasında apayrı bir yere sahip.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap