İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. David Ayer Yapımı Suicide Squad Gelecek mi?

David Ayer Yapımı Suicide Squad Gelecek mi?

David Ayer Yapımı Suicide Squad Gelecek mi? - Sinema Hanedanı

Warner Bros. büyük ihtimalle hayranların yoğun talebi sonrası Zack Snyder’ın tekrardan kurgulayacağı Justice League’i, 4 saat süren bir mini dizi şeklinde yayınlayacağını açıklamıştı. Bu konu hakkındaki yazımı okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Warner Bros.’un Snyder’e yaptığı baskı sonucu filmi çok değiştirilmişti. Fakat Snyder yalnız değil. Suicide Squad filminin yönetmeni David Ayer de stüdyonun baskısıyla filmini tamamlamaya çalışmıştı. Test izleyicileri filmin eğlenceli versiyonuna daha olumlu tepkiler verince David Ayer filmde önemli değişiklikler yapmak zorunda kaldı. Ayer, Joker’i filmin kötüsü yapmamak gibi kendi hataları olduğunu kabul etse de stüdyonun kendisine fazlaca baskı yaptığını da söylemişti.

Fakat Zack Snyder kendisinden sonra getirilen Joss Whedon’dan sonra bile kendi versiyonunu çıkarıyor ve David Ayer de kendi filmi için bunu istiyor. Twitter’da Snyder fazlasıyla gündem olduktan ve dikkate alındıklarını öğrendikten sonra artık Ayer için de kampanyalar başlatıldı.

David Ayer Yapımı Suicide Squad Gelecek mi? - Sinema Hanedanı

Suicide Squad filminin çekimlerinde birçok problem yaşansa da en başta bu şekilde değildi. İlk fragman yayınlandığında karanlık bir tonda ilerliyordu. Jared Leto’nun Joker’inin görünüşü (ben dahil) çoğu kişi tarafından beğenilmese de fragmanın sonundaki yaptığı hareket ve tavırları beğenilmişti. Harley Queen’i Margot Robbie’nin oynaması da heyecan vericiydi. Joker filmin kötüsü olmasa bile onu bolca göreceğimizi düşünüyorduk. Jared Leto da Joker rolünü çok ciddiye alıyordu. Will Smith’in Deadshot’ı da gayet iyiydi.

Fakat işler istenildiği gibi gitmedi. Warner Bros. daha eğlenceli ve hafif tondaki filmlerin daha çok sevileceğini düşünerek yeni kararlar aldı. Ayer’e senaryoyu yazması için sadece 6 hafta verildi ve bu çok kısa bir süre. Sonrasında yeni fragmanlarla karşılaştık. Yeni çıkan her fragman daha eğlenceli ve daha renkliydi.

David Ayer Yapımı Suicide Squad Gelecek mi? - Sinema Hanedanı

Filmi izlediğimizde de çok karakter olduğu ve onları tanımaya fırsat bulamadığımız için en başında yazılarla karakterleri tanıdık. Joker’in neredeyse her sahnesi silinmişti. Sonradan eklendiği çok belli olan sahneler vardı. (Evet, bar sahnesinden bahsediyorum) Fragmanda gördüğümüz sahneler de kesilmişti. Çekilen sahnelerin ve filmin süresine baktığımızda ise yaklaşık 1 saatlik kısmın silindiğini gördük.

Zack Snyder’in Justice League’i başarılı olursa Warner Bros. bize David Ayer yapımı bir Suicide Squad izletebilir. Fakat ben Snyder’in Justice League’inin çok başarılı olacağını düşünmüyorum. İzleyeceğim çünkü merak ediyorum fakat ortada zaten bir film var ve daha ne eklenebilir ya da eklenen şeyler ne olabilir ki filmi çok güzel yapsın diye düşünüyorum. Snyder ve Ayer yapımı filmlerin tekrardan kurgulanması hakkında görüşlerinizi yorumlara yazarsanız sevinirim.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Suicide Squad’ın oyuncuları çok başarılı oyuncular eminim ki ikinci senaryoyu görseler oynayacaklarını düşünmüyorum Snyder Cut bence başarılı olur diye düşünüyorum yani en azından bütün bir film Superman’e geri getirmeye çalışıp daha sonra da Superman’le dövüşmelerinden daha iyi bir film olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir