İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Liste
  3. Black Widow Kimdir? | En Yetenekli Kadın Ajan

Black Widow Kimdir? | En Yetenekli Kadın Ajan

Black Widow Kimdir - Sinema Hanedanı

Black Widow adını üstlenen birden fazla kişi olmasına rağmen, sinema evreni ve güzeller güzeli oyuncusu Scarlett Johansson sayesinde Natalia Alianovna “Natasha” Romanoff, içlerinden en ünlüsü. Endgame filminde ölümüyle hepimizi yasa boğan Natasha’nın kim olduğuna bakalım.

17 Soruluk DEV Marvel Testi

Black Widow Kimdir?

Black Widow Kimdir? - Sinema Hanedanı

Natasha Romanoff, Stan Lee tarafından Nisan 1964’te yaratılmış ve ilk kez Tales of Suspense #52‘de görünmüştür. Katıldığı Red Room programında zihninden bazı anıları silindiği, değiştirildiği ya da hiç var olmayan anılar eklendiği için geçmişi hakkında çok bilgi yoktur. Natasha, 1928 yılında Stalingrad’da doğmuştur.

Soyadı yüzünden kendisinin son Çarlık ile bağlantısı olduğu düşünülmüştür ve bu, Natasha’nın küçük yaşta kaçırılarak 28 yetim kızla beraber Red Room organizasyonuna katılmasına sebep olmuştur. Natasha ile ilgili en eski bilgilerden bir tanesi, yanan bir binada ailesini kaybettiğidir.

Annesi, bebek olan Natasha’yı camdan atarak hayatını kurtarmıştır. Ivan Petrovich Bezukhov isimli eski bir Sovyet askeri Natasha’yı bulur ve büyütür. Hanüz çocukken Çarlık soyuyla bağlantısı yüzünden Naziler tarafından kaçırılmıştır. Bu hikayede onu kurtaran isimler Wolverine, Captain America ve Ivan olmuştur.

Captain America Kimdir?

Red Room

Black Widow Kimdir - Sinema Hanedanı

Sovyetler Birliği, Captain America gibi süper askerleri bünyesinde barındırmak istediği için Red Room adında bir organizasyon kurmuştur. Küçük yaştaki çocuklar eğitilerek ve geliştirilerek tam bir süper asker olacaktır. Kız çocukları için Black Widow ve erkek çocuklar için Wolf Spider adında 2 proje başlattılar. Black Widow projesi daha etkili olduğu için devam etti. Burada dövüş sanatları, silah, bale gibi eğitim alan kızlar, aynı zamanda çeşitli serumlar verilerek dayanıklılıkları arttırıldı. Aldıkları ilaçlar arasında yaşlanmalarını geciktiren ve onları hep 20’lu yaşlarında gösteren bir serum da bulunmaktadır. (Bu serumdan Scarlett Johansson da almış olabilir mi acaba?)

Evlilik ve Hafıza

Black Widow Kimdir - Sinema Hanedanı

Red Room’un, Natasha’nın hayatı hakkında aldığı kararlardan biri de evliliğiydi. Sovyet test pilotu Alexei Shostakov ile evlendirildi. Fakat sonrasında Alexei’nin Captain America karşıtı Red Guardian projesine alınmasına karar verildi. Natasha’ya Alexei’nin öldüğü söylendi ve çift böylece ayrılmış oldu. Sonrasındaysa Natasha’nın Winter Soldier, Daredevil ve Hawkeye gibi isimlerle ilişkisi oldu.

Daredevil Kimdir? Winter Soldier Kimdir?

Black Widow ve Hawkeye

Black Widow Kimdir - Sinema Hanedanı

Küçüklüğünden beri Red Room organizasyonu tarafından verilen görevleri kuşku duymadan yerine getiren Natasha‘ya yeni bir görev daha verilir. Natasha, başka bir KGB ajanı olan Boris Turgenov ile birlikte, Stark Industies çalışanı Profesör Anton Vanko‘yu öldürecektir. Tony Stark‘ın kendi çalışanını koruması sonucu Natasha, Hawkeye‘yı kiralar ve ikili Tony Stark‘a karşı gelir.

Stark‘ı yenecekleri an Hawkeye, görevi hiçe sayarak Natasha‘yı kurtarmayı seçer ve böylece Natasha‘nın Hawkeye‘a karşı hisleri oluşmaya başlar. İlk defa görevini hiçe sayan Natasha, KGB tarafından Red Room‘a geri gönderilir. Hawkeye da Natasha için Avengers‘a katılır. Red Room‘daki 2. seferinden sonra tekrar Avengers‘la savaşmaya yollanan Natasha, Hawkeye sayesinde hafızasını geri kazanır ve artık bir Avenger olur.

Black Widow ve Sinema Evreni

Black Widow Kimdir - Sinema Hanedanı

MCU‘da Scarlett Johansson sayesinde ünlenen Black Widow, yakında kendi solo filmine kavuşacak. Şimdilik kendisini MCU dışında izlediğimiz tek yer animasyonlar oldu. Zaten Scarlett dışında bir aktristin oynaması düşünülemez bundan sonra.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 6 ay önce

    Scarlett Johansson black widovu çok iyi canlandırıyor bence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir