İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi
  3. Yeni Game Of Thrones Dizisi: House Of Dragon

Yeni Game Of Thrones Dizisi: House Of Dragon

Yeni Game Of Thrones Dizisi: House Of Dragon - Sinema Hanedanı

Tarihinin en sevilen ve sonuyla en büyük hayal kırıklıklarını yaşatan Game Of Thrones, 300 yıl öncesini anlatacak House Of Dragon dizisiyle tekrardan gündeme geldi. George R. R. Martin’in Song Of Water And Fire kitaplarından ekrana uyarlanan Game Of Thrones final yapmadan önce bir sürü spin off dizisi duyurulmuş olmasına rağmen dizi final verdikten sonra yeni bir haber çıkmamıştı.

Şimdiyse Targaryen ailesini anlatacak House Of Dragon dizisinde Viserys Targaryen (Daenerys’in abisi olan Viserys değil) rolünü Paddy Considine’in üstleneceği açıklandı. Dizinin ilk sezonunda 10 bölüm olacağı ve 2018 yılında George R. R. Martin tarafından yayınlanan Fire and Blood kitabını temel alacağı da açıklandı. Dizinin yapımcılığını her zamanki gibi George R. R. Martin, Ryan Condal ve daha önceden de Game Of Thrones bölümlerini yönetmiş Miguel Sapochnik üstenecek.

Yeni Game Of Thrones Dizisi: House Of Dragon - Sinema Hanedanı

300 yıl öncesini anlatacağı açıklandığı için 1. Viserys Targaryen’in zamanını anlatacağını düşünüyorum. 1. Viserys Targaryen tahtta 26 yıl boyunca kalmıştı ve sonrasında oğlu 2. Ageon tahta geçmişti. 1. Viserys’in ölümüyle birlikte en büyük çocuğu Prenses Rhaenyra ve en büyük oğlu 2. Aegon Targaryen arasında bir rekabet ortaya çıkmıştır. Ejderhaların Dansı olarak anılan bu olay Westeros tarihinin en büyük olaylarından biridir.

Ejderhaların Dansı sırasında birçok ejderha ölmüştür ve soyları bu şekilde tükenmeye başlamıştır. 129 yılında Viserys’in ölümünden sonra 131 yılında da taht kavgası yapan Prenses Rhaenryra ve 2. Aegon ölmüştür. 131 yılında tahta çıkan Prenses Rhaenryra’nın oğlu 3. Aegon’un saltanatlığı sırasında da son ejderha ölmüş ve soyları bu şekilde tükenmiştir.

Yeni Game Of Thrones Dizisi: House Of Dragon - Sinema Hanedanı

Bu dönem Targaryenler için karışık, iç çatışmanın çok olduğu ve bir sürü ölümün yaşandığı bir zamandır. Ayrıca neredeyse her Targaryen üyesinin bir ejderhası olduğunu düşünürsek fazlaca görsel efekt kullanmaları gerekecek. Fakat başrol olarak Viserys’in gösterilmesi, Ejderhaların Dansı’nı 2. sezonda izleme ihtimalini de bize gösteriyor.

Ben Ejderhaların Dansı zamanlarını okumayı çok sevmiştim ve izlemek için de sabırsızlanıyorum. Dizinin en erken 2022 yılında geleceğini düşünürsek Fire And Blood kitabını okumak ya da Ejderhaların Dansı olayını araştırmak için daha vaktimiz var.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 6 ay önce

    Elinize sağlık güzel bir yazı olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir