1. Ana Sayfa
  2. Liste
  3. Taskmaster Kimdir? | Black Widow Filminin Kötüsü

Taskmaster Kimdir? | Black Widow Filminin Kötüsü

Taskmaster Kimdir? | Black Widow Filminin Kötüsü - Sinema Hanedanı

Merhabalar ben Yüksel. Umarım hepiniz iyisinizdir, bugünkü yazımızda Black Widow filminin ana kötüsü Taskmaster hakkında konuşacağız

Bildiğiniz gibi filmimiz normal şartlarda 1 Mayıs’da vizyona girecekti fakat salgın dolayısıyla Kasım ayına ertelendi. Yıllardır beklenen filmde, muhtemelen Scarlett Johansson’ı son kez Black Widow olarak izleyeceğiz. Filmin ana kötüsü Taskmaster olacak. Peki, kim bu adam?

17 Soruluk DEV Marvel Testi

Taskmaster Kimdir?

Taskmaster Kimdir? | Black Widow Filminin Kötüsü - Sinema Hanedanı

Gerçek ismi Tony Masters olan karakter, ilk olarak Mayıs 1980’de Avengers çizgi roman serisinin 195. sayısında okurlarla buluştu. Tony gördüğü hareketleri başarıyla taklit edebilme yeteneği ile doğdu yani karakterimizin üstün bir görsel hafızası var. Bu taklit veya kopyalama, artık nasıl derseniz, konusuna şöyle bir parantez açmak gerek, karakterimiz karşısındaki insanı bütünüyle kopyalamıyor kendi gücünün sınırları içinde kopyalayabiliyor.

Bu duruma örnek olarak şunu verebiliriz, Karakter, küçükken havuza dalış yapan birini görüyor ve bunu taklit ediyor, kendisi de aynı şekilde başarılı bir atlayış yapıyor fakat sadece dalış kısmını gözlemleyebildiği ve yüzme bilmediği için su altında ve sonrasında yüzme sıkıntısı çekiyor.

Karakterimize ilerleyen dönemlerde süper asker serumunun Nazi versiyonu enjekte ediliyor, geliştirilen görsel hafızası ve refleksleri sayesinde bir süper güç haline geliyor. Geliştirme sayesinde kendisi dövüştüğü insanların dövüş stilini birebir kopyalayabiliyor.

Zamanında Avengers‘ın başına da bela olmuş bu karakterin zaten doğuştan sahip olduğu görsel hafıza, süper asker serumu sayesinde, müthiş bir seviyeye ulaşıyor ve rakibinin bir sonraki hamlesini ön görme noktasına kadar gelebiliyor. Filmin fragmanlarında da Hawkeye, Black Panther ve Kaptan Amerika esintileri görmüştük.

Taskmaster Kimdir? | Black Widow Filminin Kötüsü - Sinema Hanedanı

Kendisi başaralı bir paralı asker olarak görev yapıyor ayrıca bahsettiğim yetenekleri sebebiyle Black Widow fragmanında da gördüğümüz gibi askerlere eğitim veriyor. Karakteri, kötü olarak Loki, Ultron veya Thanos ile karşılaştıramayız ama Black Widow filmi için çok uygun bir isim olduğu söylenilebilir.

Bu arada bahsettiğimiz dövüş stilini kopyalama konusunda kafanızda soru işareti kalmasın, serum sonrası da en başta söylediğim gibi karakter bütün gördüğü hareketleri kendi sınırları içerisinde gerçekleştirebiliyor. Yani Doctor Strange ‘i görüp büyü yapmaya başlamıyor veya Hulk‘ı görünce dağı taşı yarmıyor.

Ayrıca karakterin bir dezavantajı var, zamanla hafızası çok dolduğu için yeni elde ettiği bilgileri eskilerinin üzerine yazmak zorunda kalıyor. Bu yüzden de çocukluğu, ailesi, geçmişi ve geçmiş rakipleri konusunda bildiklerini unutuyor. Fakat hatırlatıcı bir etkenle karşılaştığı zaman bu bilgileri geri edinebiliyor. Ek bir bilgi olarak, Taskmaster‘ın Deadpool ile karşılaştığı da oldu fakat Deadpool‘un karışık ve tahmin edilmesi zor hareketleri sebebiyle kendisi büyük zorluk yaşamıştı. Bunu da öyle araya sıkıştıralım.

Taskmaster Kimdir? | Black Widow Filminin Kötüsü - Sinema Hanedanı

Karakter çizgi romanlarda hem kötü hem de anti-kahraman olarak yer aldı. Kaptan Amerika ve Iron Man dahil Avengers üyeleriyle dövüşüp kazandığı oldu. Civil War zamanı Iron Man‘in tarafındaki çaylaklarla eğitim verdiği de oldu. Anlayacağınız, kendisi için sadece cüzdanına bakıyor diyebiliriz.

Bence film öncesi, karakteri tanımak için bu bilgiler yeterli olacaktır. Elbette internette daha ayrıntılı ve daha farklı şeyler bulabilirsiniz. Filmde karakteri kimin canlandıracağı resmi olarak belli değil. Fakat karakteri kimin canlandırdığı ile ilgili hatırlarsanız çok büyük bir teori ortaya sunmuştuk, o yazıya da tam olarak buradan ulaşabilirsiniz.

Bu virüs muhabbeti daha da uzamazsa Natasha Romanoff’ın son macerasında bütün bilinmeyenleri öğrenmeyi umuyorum.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Adım Yüksel. 1998 doğumluyum, Eskişehir’de İletişim Tasarım ve Yönetimi bölümünde okuyorum. İnsanlarla bir şeyler paylaşmayı, öğretmek için öğrenmeyi seviyorum. Paylaşımlarımı da vakit geçirirken keyif aldığım filmler, diziler, oyunlar ve çizgi romanlar ile alakalı yapmak beni memnun ediyor.

Yorum Yap