İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Marvel
  3. Carnage Kimdir? | Venom’un Oğlu

Carnage Kimdir? | Venom’un Oğlu

Venom'un Oğlu | Carnage Kimdir? - Sinema Hanedanı

İlk yazımda Venom‘un 2. filminde bulunacak olan Carnage‘dan bahsedeceğiz. Bildiğiniz gibi Venom: Let There Be Carnage filmi normal şartlarda önümüzdeki sonbaharda vizyona girecekti fakat corona virüs pandemisi sebebiyle film 25 Haziran 2021’e ertelendi. En sevdiğim Marvel kahramanlarından biri olan Spiderman‘in etrafında gelişen olaylarda bulunan Carnage, Örümcek Adam dünyasının en ünlü ve acımasız kötülerinden biri; artan ünü sayesinde kendine özel hikayeler de yazıldı.

Karakter ilk olarak Şubat 1992’de Amazing Spider-Man‘in 359. sayısında küçük bir görünüş gerçekleştirmişti, ardından da 361. sayıda tam olarak karşımıza çıktı. Peki, simbiyotun konağı kimdi ve oraya nasıl bulaşmıştı?

17 Soruluk DEV Marvel Testi

Venom'un Oğlu | Carnage Kimdir? - Sinema Hanedanı

Simbiyotun taşıyıcısı olan Cletus Kasady, çocukluk döneminden Venom‘la tanıştığı zamana kadar korkutucu bir hayat yaşamıştı. Cletus çocukken, büyük annesini merdivenlerden aşağı iterek öldürmüş ve büyük annesinin köpeği Fifi‘ye işkence etmişti. Bununla kalmayan Kasady, babası annesini haklı sebeplerden öldürdükten sonra babasını mahkemede savunma zahmetine girmemiş ve yetim kalmıştı.

Bu olaylar sonrası kendisi bir yetimhaneye yerleştirilmişti. Cletus‘un anti sosyal davranışları onu, diğer yetimlere ve çalışanlara hedef haline getirmişti. Yaşadığı kötü olayların intikamını, disiplin yetkililerini öldürerek almış; kendisinin çıkma teklifini reddeden kızı otobüsün önüne itmiş ardından da yetimhaneyi yakıp yıkmıştı.

Nasıl bir çocukluk değil mi? Sadece bu kadarını okuması bile ürpertici.

Venom'un Oğlu | Carnage Kimdir? - Sinema Hanedanı

Normal olarak yaşadığı tüm bu olaylar onu zaman içerisinde tanınmış bir seri katile çevirdi. Onlarca cinayetin ardından Ryker‘s Island‘da yüksek güvenlikli bir hapishanede tutulmaya başlandı ve burada Venom olarak bildiğimiz simbiyotun eski konağı Eddie Brock ile aynı hücreyi paylaştı.

Bildiğiniz gibi dünya dışı bir varlık olan simbiyot, kişinin içerisindeki duyguları çok yoğun bir şekilde yaşamasına sebep oluyor. Bunu Spider-Man 3 filmindeki hem Peter Parker hem de Eddie Brock sahneleri ile net bir şekilde görmüştük.

İkili hücrede geçirdikleri süre içerisinde birbirlerinden nefret etmeye başladı. Cletus‘un Eddie‘yi öldüreceği sırada Venom simbiyotu hücreye girdi ve Eddie ile birleşti fakat söylenilenlere göre Venom hamileydi ve kargaşa sırasında doğum gerçekleştirdi, doğan simbiyot ise Kasady ile birleşti ve bildiğimiz Carnage‘i meydana getirdi. Tabii ki bu birleşme başka hikayelerde ve evrenlerde farklı anlatılıyor olabilir, altını çizmekte yarar var.

Venom'un Oğlu | Carnage Kimdir? - Sinema Hanedanı

VENOM’UN OĞLU CARNAGE! Oğlu diyorum ama simbiyotların bir cinsiyeti yok. Simbiyotun az önce bahsettiğim özelliğinden dolayı Cletus‘un içindeki vahşi duygular, birleşme sonrası korkunç bir şekilde ortaya çıktı ve kıyıma başladı.

Araya sıkıştırmak istediğim bir durum var. Venom simbiyotu, konağı ile vücudunu paylaşıyor yani aralıklarla konağın kendi vücudunu kullanmasına izin veriyor fakat Carnage‘ın bir işgalci olduğunu söylemek mümkün. Kendisi konağının dışarı çıkmasına pek izin vermiyor ama filmde aktörü gösterme isteğinden dolayı Carnage‘in Venom gibi kullanılacağını düşünüyorum.

Biraz da Carnage‘ın güçlerinden bahsedelim. Kendisinin özellikler bakımından Venom‘dan çok da farklı olmadığını söyleyebiliriz. Karakter süper insan gücüne, dayanıklılığına, reflekslerine, hızına ve iyileşme özelliğine sahip.

Venom'un Oğlu | Carnage Kimdir? - Sinema Hanedanı

Kendisinin şekil değiştirme ve parça ekleme diyebileceğimiz, savaşlarda fazlasıyla işine yarayan güzel bir özelliği var. Bu özellik sayesinde vücudunun herhangi bir bölümünden uzantılar çıkarabiliyor veya silahlar oluşturabiliyor. Ek olarak Carnage, beyin solucanları olarak adlandırılan kurtçuklar sayesinde diğer canlılar ile bağ kurup onları köleleştirebiliyor. Elbette Carnage fazlasıyla komplike bir yaratık.

Bence ilk başta Carnage‘i tanımak için bu bilgiler yeterli olacaktır, karakterin yaratılışı, Venom‘a da kahraman olma yolunda güzel bir fırsat yaratmıştı. Karakterin ikinci filmde kullanılacak olması beni fazlasıyla sevindiriyor, zaten +18 yaş sınırlamasıyla vizyona girecek filmde bolca kan ve vahşet görmeyi bekliyorum. Eğer Spider Man‘i de filmde görürsek, tadından yenmez.

Carnage‘ı Woody Harrelson canlandıracak, filmde yaklaştıkça karakterin daha da derinlerine iner farklı yazılar hazırlamaya çalışırım fakat şimdilik bahsedeceklerim bu kadar. Sizlerin de eklemek veya düzeltmek istediği şeyler olursa yorumlar kısmına bekliyorum.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Adım Yüksel. 1998 doğumluyum, Eskişehir’de İletişim Tasarım ve Yönetimi bölümünde okuyorum. İnsanlarla bir şeyler paylaşmayı, öğretmek için öğrenmeyi seviyorum. Paylaşımlarımı da vakit geçirirken keyif aldığım filmler, diziler, oyunlar ve çizgi romanlar ile alakalı yapmak beni memnun ediyor.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Öncelikle yeni yazar arkadaşa hayırlı olsun. 2. Filmde abartı olmayacak şekilde Carnage’ın geçmişini flashback sahneleri ile ufak ufak gösterip bu anlarda travmatik bir şekilde sinirlerek büyük yıkımlar yaptıkları sahneler görmek isterim karakter hakkında oldukça detaylı bir yazı olmuş elinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir