İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Liste
  3. Daimon Hellstrom Kimdir? | Şeytanın Oğlu

Daimon Hellstrom Kimdir? | Şeytanın Oğlu

Daimon Hellstrom Kimdir - Sinema Hanedanı

Daimon Hellstrom Kimdir? Sinema evreni sayesinde hepimizin belli kahramanlara alışkın olmasın rağmen Marvel’ın sahip olduğu çok farklı kahramanlar da var. Marvel’ın ana çizgi roman evreni Earth-616’da bile birden fazla Şeytan olmasına rağmen Cehenneme hükmeden biri var. Şeytan, Dünya’ya gelir ve kimliğini gizleyerek insan bir kadınla evlenir. 2 çocuk sahibi olan Şeytan’ın çocukları farklı yollardan ilerlemeye karar verir. Yakında dizisi gelmeden önce Şeytanın oğlu, Daimon Hellstrom karakterini biraz tanımayalım.

Daimon Hellstrom Kimdir?

Daimon Hellstrom Kimdir - Sinema Hanedanı

Daimon Hellstrom karakteri, Roy Thomas ve Gary Friedrich tarafından yaratılmıştır. Çizgi romanlarda ilk defa 1973 yılında Ghost Rider #1 sayısında görünmüştür. Hellstrom, Massachusetts’in kurgusal Greentown kasabasında doğdu. Babası Şeytan, annesi ise ölümlü bir insandır. Satana adında bir kız kardeşi vardır. Babaları sayesinde karanlık güçleri kullanabilen kardeşlerden Satana, bunu kabullenirken Daimon insanlığına sarıldı.

Kocasının kimliğinden haberi olmayan anneleri gerçeği öğrendikten sonra delirdi. Babalarının da cehenneme gönderilmesiyle Daimon ve Satana’nın yolları ayrıldı. Daimon, bir Cizvit yetimhanesinde büyüdü ve St. Louis Üniversitesinde antropoloji profesörü oldu. Güçlerinin farkına varmasıyla birlikte “Şeytanın Oğlu” ya da “Hellstrom” sıfatıyla özellikle de cehennemden gelen kötülerle savaşarak insanları korumaya çalıştı.

Zamanla güçlendi ve çeşitli eğitimler aldı. Şeytanın oğlu olmayı kabullense bile asla istemediğini söyledi, her zaman insan yanına tutundu. Bazen Hellstrom kimliğini bıraktı fakat babasını yenmenin bir yolunu bulduğunda hiç olmadığı kadar güçlü bir şekilde geri döndü. Daimon, babasının gerçek adını (Marduk Kurios) keşfetti ve bu bilgiyi onu öldürmek için kullandı. Babasının ölümüyle birlikte Daimon yeni “Şeytan” oldu.

İlgili Yazı: Black Widow Kimdir?

Şeytanın Oğulları

Daimon Hellstrom Kimdir - Sinema Hanedanı

Daimon insan yanına tutunarak bir yetimhanede büyüse bile, ondan birkaç yaş büyük kardeşi Satana eğitim alması için cehenneme götürülmüştü. Satana, Basilisk adı verilen güçlü bir iblis tarafından ele geçirildi. Bununla birlikte, Satana zihninin ve vücudunun tam kontrolünü elinde tutmaya devam etti ve Basilisk onu bedeninden çıkardığında emirlerini yerine getirmek zorunda kaldı. Ancak, Basilisk onu amaçlarına hizmet etmek için ne kadar çok kullanırsa, o kadar güçlendiğini ve bir gün ona karşı dönebileceğinin farkına vardı.

Satana, sürekli olarak ruhlarla beslenmeye ihtiyaç duyduğu için Dünya’ya gönderildi. Kurbanlarıyla tanışmak için sık sık fahişe kılığına girdi. Babası onu test etmeye devam etti, Satana sonunda ona hizmet etmeyi reddetti. Diğer kötü güçlerle savaşmak ve insanlar hakkında bilgi edinmek için elinden geleni yaptı. Fakat uzun hikayeler ve birçok deneme sonucu Satana hem Basilisk’ten hem de babasının hizmetinden kurtuldu. Hatta öldü ve Doctor Strange tarafından diriltildi.

Daimon Hellstrom‘un Güçleri

Daimon Hellstrom Kimdir - Sinema Hanedanı

Cehennem boyutunun hükümdarı olan Hellstrom, kendi boyutunda neredeyse sınırsız güce hükmedebilir. Doğaüstü varlıkları hissedebilir, mistik boyutlara ya da Dünya’ya dönmek için büyü kullanabilir. Şeytanın Oğlu olarak Hellstrom, göğsündeki pentagram şeklindeki doğum lekesinde fiziksel olarak kendini gösteren insan ruhunun şeytani bir karşılığı olan “Darksoul” sayesinde doğaüstü güçlere sahipti.

Darksoul, ona insanüstü güç ve ruh ateşi yansıtma yeteneği verdi. Her bir elin üç parmağını üç çatal şeklinde uzatarak, odaklayarak ve ruhunun vücudunu yutmasına izin vererek şeytani kostümünü istediği zaman sihirli bir şekilde değiştirmeyi başardı. Hatta güçleri sayesinde Atlantis’e bile gitti. Mistik ayinler, ilahiyat ve dinler konusunda da üstün bilgiye sahiptir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap