İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Venom 2’den Haber Var

Venom 2’den Haber Var

Venom 2'den haber var - Sinema Hanedanı

Venom, 2018 yılında Sony tarafından çekilmişti. İlk başta gelen eleştiriler Spider Man olmadan Venom olmaz yönündeydi. Fakat Sony bize Tom Hardy’nin Eddie Brock rolünde olduğu bir Venom filmi izletti. Film genel olarak beğenilse de birçok eleştiriye de maruz kaldı.

Venom filminin jenerik sonrası sahnesinde Eddie Brock, Cletus Kasady’i hapiste ziyaret ediyordu. Cletus Kasady, Carnage adındaki symbiyotla birleşerek tam bir kaos yaratıyordu. Hatta çizgi romanlarda Venom ve Spider Man’in, Carnage’ı durdurmak için beraber çalıştığı zamanlar bile oldu. Carnage’ın gelmesiyle hayranlar 2. Film için daha da heyecanlandılar. Cletus Kasady “Dışarı çıktığım da katliam (Carnage) olacak” demişti. Beklediğimiz haber ise dün geldi.

Korona virüs yüzünden 2 Ekim 2020’ye ertelenen film tekrar 25 Haziran 2021’e ertelendi. Tom Hardy ve Sony resmi hesaplarından yeni bir logo yayınladı ve filmin adının Venom 2: Let There Be Carnage (Venom 2: Katliam Başlasın) olduğunu açıklandı. Ardından Tom Hardy, İnstagram hesabından Venom’un Spider Man’i ortadan ikiye ayırdığı bir resmi paylaştı ve hemen sildi. Venom 2 haberlerini bekleyen hayranlar bunu gördüler ve acaba Spider Man filmde olacak mı soruları başladı. Kısa süre önce Google, Venom 2 filminin oyuncu kadrosuna Tom Holland’ı Spider Man rolüyle eklemiş sonrasında ise kaldırmıştı.

Venom 2'den haber var - Sinema Hanedanı

Disney ve Sony, geçtiğimiz aylarda anlaşmazlık yaşamış ve Spider Man MCU’dan ayrıldı haberleri çıkmıştı. Bilmeyenler için MCU, Disney’in kurduğu Marvel evreni fakat Marvel, Disney tarafından satın alınmadan önce para karşılığı karakter haklarını diğer stüdyolara satmıştı. Bunlara örnek olarak X Men ve Deadpool, Fox stüdyolarına satılmıştı ve izlediğimiz X Men ve Deadpool filmleri, Fox’un evreninde geçiyordu. Disney’in, Fox’u satın almasıyla yakın zamanda X Men ve Deadpool’u MCU’da göreceğiz. Aynı şekilde Hulk ve She Hulk da Universal Stüdyolarına satılmıştı.

Farklı oyuncularla çekilen Hulk filmleri de Universal’ın evrenindeydi fakat kendi evrenini kuran Marvel, Universal’a para ödeyerek son Hulk filmini kendi evreninin bir parçası yaptı. Sony’e ait Spider Man için de bu şekilde bir anlaşma imzalandı. Marvel şu an Hulk ve Spider Man karakterlerini ödünç alarak kullanıyor. Bu yüzden Tom Holland’ın Spider Man’i sayesinde Venom ve yeni çıkacak Morbius filmi MCU’da geçecek fakat Sony tarafından çekileceği için diğer karakterlerin adı geçmeyecek. Umarım anlamışsınızdır. Venom 2 filminde Avengers sözünü duymayacak ya da görmeyeceğiz.

Let there be Carnage ismi bize bol aksiyon ve vahşet dolu bir film gibi geliyor. Umuyoruz ki Sony bize muhteşem ve tam bir Carnage filmi izletir. Eğer Venom filmleri çok sevilirse ilerde bir Venomverse filmi bile izleyebiliriz. Ama bu Sony’nin bütçeyi ikiye katlaması anlamına geliyor. Kim bilir, belki bir gün…

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 6 ay önce

    Venom 2 filminden pek bir beklentim yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir