1. Ana Sayfa
  2. Film
  3. Üç Kardeş Hikayesi | Büyük Harry Potter Teorisi

Üç Kardeş Hikayesi | Büyük Harry Potter Teorisi

Üç Kardeş Hikayesi - Sinema Hanedanı
1

Üç Kardeş Hikayesi, Ozan Beedle’ın Hikayeleri kitabında yer alırken, Harry Potter ve Ölüm Yadigarları filminde Hermione bize bu hikayeyi anlatmıştı.

Üç Kardeş Hikayesi

Üç Kardeş Hikayesi - Sinema Hanedanı

Vaktiyle karanlık, ıssız, dolambaçlı bir yolda seyahat eden üç erkek kardeş varmış. Kardeşler, yürüyerek geçilemeyecek kadar derin, yüzülemeyecek kadar da tehlikeli bir nehre gelmiş. Ancak bu kardeşler büyücüymüş. Onun için sadece asalarını sallamışlar ve bir köprü yapmışlar. Köprünün yarısında, yollarını biri kesmiş. Bu kişi Ölümün ta kendisiymiş ve

Ölüm, onlarla konuşmuş. Buradan geçen seyyahlar genellikle nehirde boğulurmuş ve Ölüm, üç kurbanı elinden alındığı için kızgınmış. Ama aynı zamanda kurnazmış da. Üç kardeşi sihirleri için tebrik ediyormuş gibi yapmış ve ondan kurtulacak kadar akıllı oldukları için her birinin bir ödül kazandığını söylemiş.

Böylece güçlü kuvvetli bir adam olan en büyük kardeş, var olan bütün asalardan daha güçlü bir asa istemiş: Sahibi için her düelloyu kazanacak bir asa; Ölüm’ü yenmiş olan bir büyücüye layık bir asa! Ölüm de nehri geçip kıyıdaki bir mürver ağacının yanına giderek bir asa yapmış ve en büyük kardeşe vermiş

Sonra kibirli bir adam olan ikinci kardeş Ölüm’ü daha da aşağılamaya karar vermiş ve başkalarını Ölüm’den geri çağırma gücü istemiş. Ölüm de nehrin kıyısından bir taş almış, ikinci kardeşe vermiş ve ona taşın ölüleri geri getirecek güce sahip olacağını söylemiş. Ve sonra Ölüm, üçüncü ve en küçük kardeşe ne istediğini sormuş.

Büyük Star Wars Testi: Evrene Ne Kadar Hakimsin?

En küçük kardeş hepsinin içinde en alçak gönüllüsü ve aynı zamanda en bilgesiymiş. Ölüm’e de güvenmiyormuş. Bunun için oradan Ölüm tarafından izlenmeden uzaklaşmasını sağlayacak bir şey istemiş ve Ölüm, istemeye istemeye, ona kendi Görünmezlik Pelerini’ni vermiş. Sonra Ölüm kenara çekilip üç erkek kardeşin yollarına devam etmelerine izin vermiş ve 3 kardeş yollarına devam etmişler.

İlgili Yazı: Harry Potter Teorileri

Üç Kardeş Hikayesi - Sinema Hanedanı

Yaşadıkları harika maceradan konuşmuşlar ve Ölüm’ün armağanlarına hayran kalmışlar. Zamanla kardeşler ayrılmış, her biri kendi yoluna gitmiş. İlk kardeş, bir hafta ya da biraz daha uzun bir süre seyahat etmiş ve uzaklardaki bir köye ulaşınca, bir büyücü bulup onunla kavga etmiş. Silahı Mürver Asa olduğu için elbette düelloda başarısızlığa uğrayamazmış.

Düşmanını yerde ölü bırakan en büyük kardeş, bir hana gitmiş ve orada bizzat Ölüm’ün kendisinden kaptığı bu güçlü asayı, asanın kendisini nasıl yenilmez hale getirdiğini yüksek sesle anlatarak övünmüş. Daha o gece başka bir büyücü, körkütük sarhoş halde yatağında yatan büyük kardeşin yanına sinsice yaklaşmış. Hırsız asayı almış ve büyük kardeşin gırtlağını kesmiş. Böylece Ölüm, ilk kardeşe sahip olmuş.

Bu arada ikinci kardeş, tek başına yaşadığı evine gitmiş. Burada, diriltme taşını çıkarmış ve elinde üç kez çevirmiş. Bir zamanlar evlenmeyi umduğu ancak vakitsiz ölmüş kızın silueti bir anda önünde belirince hayret ve memnuniyet içinde kalmış. Ancak kız sessiz, soğuk ve aralarında bir tül varmış gibi ondan ayrıymış.

Avengers 5'in Gelişi Resmi Olarak Duyuruldu!

Fani dünyaya dönmüş olsa da gerçek anlamıyla oraya ait değilmiş ve ıstırap çekiyormuş. Sonunda, hasretten çıldıran ikinci kardeş, kıza kavuşabilmek için kendini öldürmüş. Böylece Ölüm, ikinci kardeşe sahip olmuş.

Üç Kardeş Hikayesi - Sinema Hanedanı

Ama Ölüm, yıllarca üçüncü kardeşi arasa da onu asla bulamamış. En küçük kardeş yaşlandıktan sonra nihayet Görünmezlik Pelerini‘ni çıkarmış ve oğluna vermiş. Ölüm’ü eski bir dost olarak selamlamış, memnuniyetle Ölüm’e gitmiş ve bu hayattan ayrılmışlar. Ozan Beedle’ın Hikayeleri kitabında hikaye bu şekilde sonlanır. Hikayedeki semboller, Ölüm Yadigarları sembolünü oluşturuyor. Üçgen görünmezlik pelerini, yuvarlak diriltme taşı ve çizgi ise mürver asayı sembolize ediyor.

Büyük Harry Potter Teorisi

Üç Kardeş Hikayesi - Sinema Hanedanı

Bu hikayeyle alakalı en yaygın teori, bu üç kardeşin Voldemort, Snape ve Harry’i temsil ettiği yönünde. Teoriye göre Voldemort, en güçlü asaya sahip olmak isteyen, hırslı büyük kardeş; Snape, sevdiği kadının ölümünü atlatamamış ve ona kavuşmayı bekleyen ortanca kardeş; Harry ise Ölüm’den görünmezlik pelerini sayesinde kaçan, Ölüm’ü eski bir dost gibi kucaklayan bilge küçük kardeş.

Rowling’in en sevdiği teorilerden birinin bu olmasının sebebi ise Dumblerdore’un buradaki Ölüm olması. Çünkü Dumbledore, Harry’e görünmezlik pelerinini veren kişi. Ayrıca Voldemort, mürver asayı Dumbledore’un mezarından yani onun elinden alıyor. Düşününce mantıklı geliyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2002 yılında Ankara'da doğdu. Üniversitede İletişim Tasarım ve Yönetimi okumak için hazırlık yapıyor. Yazarlık, Sinema, Müzik ve Kitap; hayatının yöneticileri.

Yorum Yap