İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. İnceleme
 3. Voldemort Origins Of The Heir İncelemesi | Voldemort’un Hikayesi

Voldemort Origins Of The Heir İncelemesi | Voldemort’un Hikayesi

Voldemort Origins Of The Heir İncelemesi - Sinema Hanedanı

Düşük bütçeli bir Harry Potter filmi çekmek ister ve konusunda da Voldemort‘u hedef alırsanız ortaya hiç şüphesiz Voldemort Origins Of The Heir gibi bir yapım çıkar. IMDb‘de 5000 den fazla incelemeyle 5,7 gibi bir puanı sahip olan bu fan filmini sizler için izledik ve şimdi de filmi iyisi – kötüsüyle eleştiriyoruz. Keyifli okumalar…

Voldemort Origins Of The Heir Nedir?

Voldemort Origins Of The Heir İncelemesi - Sinema Hanedanı

Pek bilinmeyen kadrosuyla 2018 yılında vizyona giren bu garip fan filmi Tom Riddle‘ın Voldemort‘a dönüşüm hikayesini ele alıyor. Bu yapım ile filmleri sayesinde daha da popülerleşen Harry Potter evreninin en büyük düşmanı olan Voldemort‘un gençliğine iniyor ve dostları ile olan arkadaşlık ilişkilerini de bir nebze olsa görebiliyoruz.

Açık konuşmak gerekir ise filmlerdeki efektler her ne kadar bir fan filmine göre iyi olsa da “bütçenin 15.000£ olduğunu da hesaba katalım” filmin başında yer alan cisimlenme sahneleri berbat dı. Öyle ki o sahnedeki efektlerin The Flash filmi ile birebir aynı olduğunu kanıtlayabilirim. Ek olarak da filmdeki karakterler asalarını tamamen random “karışık” sallıyorlardı fakat Harry Potter evreninde yapılan büyüler asaların hareketlerine duyarlıdır. Bu olaylar dışında filmi beğendim diyebiliriz. Gayet loş ve hoş bir film idi.

Dünyanın En Güçlü Büyücüsü Kimdir?

Voldemort Origins Of The Heir İncelemesi - Sinema Hanedanı

Gözleri turuncu olan büyücümüz “Kitaplarda ve Filmlerde böyle bir olay yok bu arada” Voldemort sanırsak filmde bahsedilene göre Dünya’nın en güçlü büyücüsü. Grisha McLaggen, Lazarus Smith ve Wiglaf Sigurdsson karakterlerinin anlattıklarına göre de Lazerus yani Ravenclaw‘ın varisi, Hogwarts‘da yer alan en güçlü büyücü ve Tom bu büyücüyü çok basit bir şekilde yenebiliyor.

Albus Dumbledore hakkında filmde pek fazla bir şey söylenmese de kendisinin Tom Riddle‘dan korktuğunu işitiyoruz. Bu ne kadar doğrudur bilemem ama özellikle filmin sonunda bahsi geçen olaylara dayanarak sanırsak Voldemort gerçekten de dünyanın en güçlü büyücüsü.

Voldemort Ele Geçirilmiş Olabilir mi?

Voldemort Origins Of The Heir İncelemesi - Sinema Hanedanı

Filmde şöyle bir diyalog vardı; “Onu artık tanıyamaz oldum, sanki şeytani bir ruh tarafından ele geçirilmiş gibiydi” Bu repliği duyduğumda filmi durdurup bir 10 dakika düşündüm. Gerçekten de böyle bir şey olabilir mi? Her ne kadar orjinal Harry Potter evreninden bağımsız bir yapımı izliyor olsak da bu konu beni baya düşündürdü.

Açıkçası neden olmasın? Harry Potter‘ın zaten yıllardır bu kadar popüler bir yapım olmasının en büyük payı seri bitmiş olsa akıllarda hala büyük sorular bırakması değil mi? Belki gerçekten de Voldemort şeytanı bir varlık tarafından ele geçirilmiştir. Bunu Rowling‘den başka kim bilebilir ki?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (4)

 1. Harry Potter’ın senaryosunu tepetaklak değiştirmek istiyorum. Bu filmi izlemedim ama puanına bakarsak çok bir şey beklememek gerekiyor.

  • Umut Can Yürekli
   12 ay önce

   Normal bir filme göre değerlendirecek olursak gayet kötü fakat bu filmin bir “FAN FİLMİ” olduğunu da hesaba katarsak hoş ve izlenebilir bir film.

 2. 7 ay önce

  Voldemort un şeytan olduğunu düşünüyorduk içine şeytan girme fikri ilginç

 3. 6 ay önce

  Elinize sağlık güzel bir yazı olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir