1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Thanos, MCU’ya Geri Dönebilir!

Thanos, MCU’ya Geri Dönebilir!

Thanos, MCU'ya Geri Dönebilir! - Sinema Hanedanı

Marvel Studios, bu yaz son aşama olarak 2020’nin sonlarında 4. aşamayı piyasaya sürmeye hazırlanırken son dokunuşlarını bir araya getiriyor. Tüm bunlar, on yıl boyunca dünya çapında hayranlardan ve eleştirmenlerden övgü getiren Infinity Saga‘yı (Sonsuzluk Efsanesi) inşa ettikten sonra geliyor.

Aşama 1’in sonundan başlayarak ve önümüzdeki yedi yıl boyunca devam eden Marvel Studios, Marvel Comics tarihinin en büyük kötü adamlarından biri olan “Mad Titan” Thanos‘un ayrıntılı olarak hikayesini anlatmakta. Hikayesi, Avengers: Endgame‘de ölümü ile tanışmadan önce filmin ana karakterlerinden birisi olarak öne çıktığı Avengers: Infinity War olayları sırasında zirveye ulaştı. Dünya şu anda bunun Thanos‘un hikayesinin sonu olduğuna ikna olsa da, yeni bir söylenti muhtemel sonun tam tersini işaret etti.

MCU Cosmic‘ten Jeremy Conrad‘dan gelen yeni bir söylentiye göre Marvel Studios‘un Thanos‘un hikayesini anlatmak için yapılamayabileceğini belirtti. Söylentiye göre, stüdyoda karakterin dönüşünü planladığı kesin bir bilgi ya da belirli bir hikaye yok ancak şu anda olabiliritesi çok yüksek bir teori var.

Thanos, MCU'ya Geri Dönebilir! - Sinema Hanedanı

Peki Thanos Nasıl Geri Dönecek?

2012’nin Avengers‘ın mid-credits sahnesindeki ilk tanıtımından sonra Thanos, Dünya’nın En Güçlü Kahramanları’nın önünde duran en önemli figürlerden biri oldu. 2014’ün Galaksinin Koruyucuları‘nda birkaç dakika ekranlarda görürken ve 2015’in Avengers: Age of Ultron‘da post credits sahnesi olarak boş olan Infinity Gauntlet’i (Sonsuzluk Eldiveni) alırken görmüş olduk. Daha sonra da yönetmen Joe ve Anthoy Russo’nun 2018 ve 2019 Avengers efsaneleriyle görmüş olduk.

Bu, Thanos‘un MCU‘ya geri döneceğine dair ilk söylentiler değil çünkü diğer söylentiler 2021’in Eternals adlı filmde olası bir görünüm üzerine. Bu, büyük olasılıkla Mad Titan’ın daha genç bir versiyonuna, önceki MCU görünümlerinden herhangi birinden tamamen oluşturulmuş büyük bir kötü versiyonu olacaktır.

Eternals Kimdir? | Liste

Thanos, Marvel Sinematik Evreni‘nin olaylarını, parmaklarını yakaladığında ve altı Sonsuzluk Taşının tümü ile evrendeki tüm yaşamın yarısını sildiğinde en önemli etkilerden birini yaptı. Bu olayın tüm küresel nüfus tarafından hatırlanacağı gerçeğinin yanı sıra, Marvel‘in sinema tarihinin en popüler kötü adamlarından birinin hikayesini daha da derinleştirmek istediği açık görünüyor. Josh Brolin tarafından bir kez daha tekrarlanıp tekrarlanmayacağı hala bir gizem, ancak hayranlar dev kel mor uzaylıyı yine tüm ihtişamıyla ekranda gördüğünde heyecan verici bir an yaşayabilir.

Peki sizce Thanos geri dönmeli mi?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap