İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Evren
  3. Sonsuzluk Eldiveni Hakkında Her Şey

Sonsuzluk Eldiveni Hakkında Her Şey

Sonsuzluk Taşları kadar Sonsuzluk Eldiveni de Thanos'un planının büyük bir parçasıydı. Sonsuzluk Taşları hakkında bilgi sahibi olsak da bu eldiven hakkında daha az bilgimiz var.

Sonsuzluk Eldiveni Hakkında Her Şey

Yıllarca beklediğimiz Thanos, Sonsuzluk Taşlarını topladı Sonsuzluk Eldiveni sayesinde ve parmağını şıklattı. Her ne kadar Sonsuzluk Taşları bizim için çok önemli olsa da onları kullanabilmek için büyük bir güç ve bir eşya gerekiyor: Sonsuzluk Eldiveni. Sol elinde bu eldiveni görünce hepimiz çok heyecanlandık. Eğer Sonsuzluk Taşları hakkında daha çok bilgi istiyorsanız Sonsuzluk Taşları hakkındaki yazımıza bakabilirsiniz; bu yazıda biraz da Sonsuzluk Eldiveninin güçlerinden ve nasıl ortaya çıktığından bahsedeceğiz.

17 Soruluk DEV MARVEL TESTİ

Sonsuzluk Taşları Nasıl Oluştu?

Sonsuzluk Eldiveni Hakkında Her Şey - Sinema Hanedanı

Marvel Sinematik Evreni içerisinde aslında sonsuzluk taşlarının nereden geldiğinden pek bahsedilmeyip, sadece üstünden geçilmiştir. Fakat çizgi romanlarda bu iş sinemada anlatıldığı gibi değil. Marvel‘ın çizgi roman evreninde, evrenin kendisinden bile yaşlı olan Nemesis adlı bir karakter bulunuyor. Marvel Karakterleri Güç Sıralaması yazımızı okuyanların da bildiği gibi, bu kadın karakter bir cinse sahip olan evrenin en güçlü “kadın” ilahi varlığıdır. Nemesis bir gün intihar eder ve Infinity Gems yani Sonsuzluk Taşları ortaya çıkar.

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması

Sonsuzluk Eldiveni’nin Tüm Gücü Taşlardan Geliyor

Sonsuzluk Eldiveni Hakkında Her Şey - Sinema Hanedanı

Aslında Sonsuzluk Eldiveni kendi gücüne sahip olmak yerine taşlardan gelen gücü bir araya toplayarak bunu kullanmamızı ve enerjiyi bir yere çekmemizi sağlıyor. Her taşın gücü farklı, eldiven sayesinde hangi taşın gücünü kullanmak istiyorsa eldivende o taşın daha parlak olduğunu görüyoruz. Eldiven dışında da Loki‘nin asası Scepter gibi başka eşyalarla da taşların gücünü kullanmak mümkün.

Eldiveni İlk Kullanan Kişi Thanos Değil

Sonsuzluk Eldiveni Hakkında Her Şey - Sinema Hanedanı

Thanos evrendeki sorunun nüfusun fazla kaynağın az olması olduğunu düşünüyordu ve önce kendi ordusunu toplayarak bu amaç uğruna başka gezegenlerde katliamlar yapmaya başladı. Yine de bunun yeterli olmayacağını anlayınca, farklı nesnelere olan ilgisiyle birlikte Sonsuzluk Taşlarını öğrendi. Peki taşları kullanabilmek için bir eldiveninin olması gerektiğini nereden biliyordu?

Bu soruya çok net bir cevap verilmese de bazı ipuçlarımız var. Thanos çizgi romanlarda da çok zeki bir karakter olarak gösteriliyordu ve hem tarihe, hem farklı nesnelere, kehanetlere, kozmik güçlere hakim birisiydi. MCU‘da da Thanos‘un bazı sözlerinden aynı çizgi romanlardaki gibi olduğunu anlıyoruz. Eskiden de bunu denemiş ya da böyle bir şeyin var olduğunu kaydetmiş birinden bunu öğrenmiş olması hiç şaşırtıcı olmazdı.

Thor Ragnarok filminde de Hela, Odin‘in hazinesinde gösterilen Sonsuzluk Eldiveninin sahte olduğunu bize göstermişti. Odin ve çok yüksek ihtimal Odin‘in babası da bu taşlardan, güçlerinden ve eldivenden haberdarlar. Odin‘in babasından öğrenerek Hela ile birlikte taşları aradığını da biliyoruz ama tam bir kanıt yok.

Sonsuzluk Taşları Hakkında Her Şey

Marvel Sinematik Evreninde Sonsuzluk Eldiveni Nerede Yapıldı?

Sonsuzluk Eldiveni Hakkında Her Şey - Sinema Hanedanı

Son olarak da Avengers Infinity War filminde Thanos‘un cücelerin yanına giderek onları öldürdüğünü son olarak kalan Eitri‘ye (Peter Dinklage tarafından canlandırıldı) de iki tane eldiven yaptırdığını öğrendik. Büyük ihtimal zekasıyla birlikte fiziksel gücünü de kullanan biri olduğu için eldiveni sol eline taktı. Eitri‘nin de ellerini kullanılmaz hale getirdi. Avengers Endgame filmi çıkmadan önce yapılan teorilerden biri de Eitri‘nin yanında kalan diğer eldivenin kullanılacağı hakkındaydı fakat düşündüğümüz gibi olmadı.

Thanos Kimdir?

Ayrıca unutmamak lazım ki MCU’da boş ve taşsız olsa da bir Sonsuzluk eldiveni daha var. :D 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

17 yaşında bir yazar, şair, senarist ve hayalperest. Kısacık hayatını film, dizi izleyerek geçirdi.

Yorum Yap