İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Marvel
  3. Marvel’ın 25. Filmi Eternals Hakkında Bilgilenin

Marvel’ın 25. Filmi Eternals Hakkında Bilgilenin

Marvel'ın 25. Filmi Eternals Hakkında Bilgilenin - Sinema Hanedanı

Marvel‘ın 4. Faz için duyurduğu Eternals filmi, günümüzden binlerce yıl öncesini anlatacak. “Eternals da ne?” diyenler için, biraz Eternals’tan bahsedelim.

Eternals Kimdir? | Liste

Eternallar, Titan gezegeninde yaşayan bir ırktır. 10 yıldır başımıza bela olan Thanos da bir Eternaldı. Fakat Eternallar Thanos’un aksine insanlara çok benzerler.

Eternals filminde büyük ihtimalle göreceğimiz diğer ırk ise Deviantlar. Deviantları, Eternals halkı içinde yaşayan mutantlar olarak düşünebiliriz. Aslında Thanos da bir Devianttı ve yüzden normal Eternallar gibi insana benzemiyordu. Bir Deviant olduğu için kendi halkı tarafından dışlanmış ve yıllar sonra kendi gezegenini katletmişti.

Marvel'ın 25. Filmi Eternals Hakkında Bilgilenin - Sinema Hanedanı

Filmde Deviantları düşman olarak göreceğimizi düşünüyorum çünkü çizgi romanlarda da bu iki ırk ezelden beri gelen bir savaşın içerisindeler di. Tam olarak sebebini bilmiyoruz fakat filmde buna değineceklerini düşünüyorum.

Eternal ırkını Celestiallar yaratmıştır. Celestiallar evrende yaşayan ilk varlıklardır ve tanrısal güçlere sahiplerdir. Celestial adını duymamış olabilirsiniz fakat Guardians of the Galaxy Vol 1 ve Guardians of the Galaxy Vol 2 filmlerinde 2 tane Celestial gördük. Aynı şekilde Guardians of the Galaxy 3 filminde de Celestialları göreceğimizi düşünüyorum.

Marvel'ın 25. Filmi Eternals Hakkında Bilgilenin - Sinema Hanedanı

Irklar hakkında bilgi sahibi olduğumuza göre biraz da karakterleri tanıyalım:


Ikaris: Vücudunda kozmik enerji barındırır. Ayrıca hastalıklara, yaşlanmaya ve aşırı sıcaklıklara karşı bağışıktır. Ikaris‘i Richard Madden canlandıracak.


Sersi: Sersi karakterinin güçlerini Lokiye benzetebiliriz. Loki gibi bir büyücü ve şekil değiştirme yeteneğine sahiptir. Bu sayede tarihte ve mitolojide birçok karakter olarak görünür. Sersi’yi Gemma Chan canlandıracak.


Chronos: Chronos normal bir insanın hatta normal bir Eternal‘ın bile sahip olabileceğinden çok daha fazla bir algılama ve zeka seviyesine sahip. Chronos‘un Thanos‘un eldivenli halinden daha güçlü olduğu iddia edilmektedir. Telekinezi yeteneğine sahiptir. Şu anda canlandıran isim bulunmamaktadır.


Gilgamesh: “Forgotten One” olarak da bilinir. İnsanüstü performans, refleksler, rejenatif iyileşme, yaşlanmaya karşı bağışıklık güçlerine sahiptir. Gilgamesh/Forgotten One‘ı Ma Dong-seok canlandıracak.


Thena: Zuras‘ın kızı olarak dünyaya gelmiştir. Thena kozmik enerjiyi manipüle etme yeteneğine sahiptir. Thena‘yı Angelina Jolie canlandıracak.


Makkari: Bilinen güçleri süper insan hızı, hızlı iyileşme faktörü, kozmik enerji, manipülasyon ve ölümsüzlüktür. Makkari’yi Lauren Ridloff canlandıracak.


Phastos: İnsanüstü performans, kozmik enerjiyi kullanma, uçma, ışınlanma ve ölümsüzlük güçlerine sahiptir. Phastos‘u Brian Tyree Henry canlandıracak.


Ajak: Neredeyse ölümsüzlük, insanüstü dayanıklılık, moleküler manipülasyon, uçma, kozmik enerji kullanımı güçlerine sahiptir. Ajak‘ı Salma Hayek canlandıracak.


Kingo: Ölümsüzlük, süper güç, uçma, enerji projeksiyonu ve moleküler manipülasyon güçlerine sahiptir. Kingo‘yu Kumail Nanjiani canlandıracak.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 6 ay önce

    Güzel bir yazı olmuş elinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir