İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Johnny Depp Grindelwald Rolünü Neden Bıraktı?

Johnny Depp Grindelwald Rolünü Neden Bıraktı?

Johnny Depp Grindelwald Rolünü Neden Bıraktı - Sinema Hanedanı

Harry Potter filmlerinde izlediğimiz ve kitaplarında okuduğumuz o büyülü dünyada hepimiz yaşamak isteriz. Kitapların ve filmlerin bitiminden yıllar sonra Fantastik Canavarlar serisiyle birlikte o dünyaya geri döndük. Büyürken izlediğimiz Harry Potter serisi daha karanlık tonuyla yetişkinlikte bile kimseyi yalnız bırakmadı.

İlk olarak 2016 yılında Fantastic Beasts and Where to Find Them filmi çıktı. Harry Potter kadar olmasa da Newt Scamender‘ı ve filmi sevdik. Başlangıç filmi olduğunu ve daha iyi olacağını düşündük. Bununla birlikte büyü dünyasıyla ilgili yeni şeyler de öğrendik. Birbirinden farklı fantastik canavar ve yetişkin bir büyücüyü izlemek güzeldi.

Johnny Depp Grindelwald Rolünü Neden Bıraktı - Sinema Hanedanı

Fakat Fantastic Beasts 2: Crimes of Grindelwald filmiyle hayal kırıklığına uğradık. Eski filmin devamını tamamlamayan olaylar, kopuk sahneler ve yavaş akan film açıkçası izlerken beni sıkmıştı. Grindelwald ve Dumbledore arasında ilişki de filmin çıktığı dönem sosyal medyada büyük olay oldu. Filmde Grindelwald olarak Johnny Depp ve Dumbledore olarak Jude Law‘ı izlememize rağmen bizi etkilemek için yeterli olmadı. Ayrıca filmde mantık hataları da oldukça fazlaydı.

3 filmden 5 filme çıkartılan serinin diğer filmleriyle hikayeyi toplayacağından umutluydum. Fakat 6 Kasım’da Johnny Depp yaptığı İnstagram paylaşımında Warner Bros‘un isteği üzerine Grindelwald rolünü bıraktığını ve Fantastic Beast 3 filminde yer almayacağını açıkladı.

Johnny Depp ve eski eşi Amber Heard arasındaki dava yakın zamanda sonuçlandı ve mahkeme, Johnny Depp‘in aleyhine karar verdi. Mahkemenin bu kararı üzerine Warner Bros, Johnny Depp‘ten rolünü bırakmasını istedi. Çekimleri başlaması beklenen Fantastic Beast 3 filmindeyse Grindelwald rolü için yeni bir oyuncu seçilecek.

Johnny Depp Grindelwald Rolünü Neden Bıraktı - Sinema Hanedanı

Johnny Depp‘in iyi bir Grindelwald olduğunu düşündüğüm için açıkçası onu görememek beni üzecek. Bununla birlikte yerine Johnny Depp‘in yerine kimin geçeceği hakkında henüz bir haber de yok. Zaten bağlanması gereken mantık hatalarıyla dolu bir serinin 3. filmi olduğundan üzerinde büyük bir yük varken, bu ayrılıkla birlikte beklentilerimizi biraz düşürmemiz gerektiğini düşünüyorum.

J.K. Rowling konu hakkında herhangi bir şey açıklamadı. Çekimler başlayacağı için senaryo değişikliği ya da oyuncu seçimi için çok vakitleri de yok, yakın zamanda açıklama olmasa bile söylentiler duymaya başlayacağımızı düşünüyorum.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 6 ay önce

    Keşke bırakmasaydı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir