İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. How To Sell Drugs Online (Fast) İnceleme

How To Sell Drugs Online (Fast) İnceleme

How To Sell Drugs Online (Fast) İnceleme - Sinema Hanedanı

Hepinize merhaba, bugün sizlere incelemek ve aynı zamanda önermek istediğim bir dizi hakkında yazacağım. Dizimiz başlıkta da gördüğünüz gibi How To Sell Drugs Online (Fast). Genelde dizilerin ve filmlerin uzun isimli olmalarını çok sevmem ama dizinin ismi gerçekten içeriği hakkında bilgi veriyor ve işin esprisi olmuş oluyor. Neyse uzatmadan sevdiğim ve sevmediğim yönlerinden başlayayım.

Bu arada yazımda iki sezon hakkında komple konuşacağım ve bu yazı aynı zamanda bir öneri olduğu için spoiler vermeyeceğim.

How To Sell Drugs Online (Fast) İnceleme - Sinema Hanedanı

Dizi konu olarak standart inek bir karakterin sürekli eziklenen hayatından bol aksiyonlu ve dünyanın en büyük uyuşturucu satıcısı olma yolunu ele alıyor.

Diziyi izlemeden önce çok vıcık vıcık olacağını ve bunun bir süre sonra sıkacağını düşündüm ama yanıldığım ilk şey bu oldu. Diziyi izlerken hep bir değişiklik vardı. Dizinin alman yapımı olması mı desem yoksa karakterlerin bazen dördüncü duvarı kırıp bizimle konuşması mı desem yoksa da bir sürü güzel göndermeleri olması mı desem say say bitmez. Bu dizi tuhaf geliyordu ama bu iyi bir tuhaflıktı.

Dizinin müziklerini ise ben size anlatamam. Gerçekten harika müzik seçimleri ve sahneyle uyumu beni her bölümde çalan şarkıları araştırıp spotify listeme eklemek zorunda bırakıyordu. Dizi gerçekten çok akıcı ve çok renkli. Mizah anlayışı da yine klişe denmeyecek kadar özgün.

How To Sell Drugs Online (Fast) İnceleme - Sinema Hanedanı

Gelelim benim eksik gördüğüm yanlarına. Aslında tam olarak bir şeyleri eksik gördüğümü söyleyemem ama bu inek öğrenci klişesini her yerde görmek artık izleyiciyi sıktı diye düşünüyorum. Onun dışında karakterlerin yapmasının gerektiğini düşündüğünüz hiçbir şeyi yapmaması ve izleyiciye hiç tahmin hakkı bırakmaması gerçekten beni sinir etti diyebilirim. Şahsen ben izleyici olarak tahmin ettiğim bazı şeylerin gerçekleştiğini görmek isteyen biriyim. Tabii ki her şey tahmin edilebilir olacak demiyorum. Öyle olsa kim izler öyle diziyi.

Benim dizi hakkındaki düşüncelerim böyleydi. Genel olarak beğendiğimi ve yeni sezonunu dört gözle beklediğimi söylemeliyim. Aramızda diziyi izlememiş olanlara dizi gerçekten öneririm. Zaten iki sezonu toplam 12 bölümden oluşuyor. Diziyi izlemiş olanlar ise yorumlarda fikirlerini belirtebilirler, tartışabiliriz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap