İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Dizi
 3. Carnival Row 1. Sezon İnceleme

Carnival Row 1. Sezon İnceleme

Carnival Row 1. Sezon İnceleme - Sinema Hanedanı

Carnival Row aslında ismini bile sonradan duyduğum ve Orlando Bloom ile Cara Delevingne‘ın oynadığını öğrenir öğrenmez fragmanına dahi başladığım şahane bir dizi. IMDb puanı 7.9 olan bu dizimizi incelemek için yazdığım bu yazı bol bol keyifli okumanızı sağlayacak ögeler ve enine oyuna spoiler içermektedir. Haberiniz olsun sonra neden uyarmadı demeyin. Keyifli Okumalar…

Diziye girişimizi bir grup peri’nin pact saldırısından kaçtığını görerek yapıyoruz. Aslında bu periler Cara Delevingne‘ın canlandırdığı Vignette karakterinin ayarladığı bir gemi ile Burgue‘e gitmeye çalışıyorlar fakat bir şekilde gemi parçalanıyor ve Vignette hariç herkes ölüyor. İlerleyen dakikalarda da Philo (Orlanda Bloom) karakterine bir bakış atıyoruz ve kendisinin bir peri dostu olduğunu görüyoruz.

Carnival Row 1. Sezon İnceleme - Sinema Hanedanı

Bu dostluğu ben Philo‘nun periler ile ailevi bir bağı olduğunu düşünerek izlemiştim. Hatta Vignette ile kardeş olduklarına bile inandığım oldu fakat, kardeş teorim tutmasa da Philo‘nun annesi’nin peri olduğunu dizinin sonlarına doğru öğrendik.

Vignette, Burgue‘e geldiğinde bir diğer peri arkadaşı aracılığıyla Philo‘un ölmediğini öğreniyor (biz de aşık olduğu kişinin Philo olduğunu öğreniyoruz) ve bir anlık sinir ile onu öldürme kararı ile odasını basıyor. Tabi ki de öldüremiyor fakat çok güzel laf soktuğunu hepimiz gördük diyebilirim sanırım.

Carnival Row 1. Sezon İnceleme - Sinema Hanedanı

Vignette ve Philo ilişkisine ne oldu da bu hale düştüler gözüyle bakarken; çat 3. bölüm geliyor ve aralarındaki bu gerginliğin Philo‘nun Vignette‘yi benim yüzümden zarar görmesin düşüncesiyle kandırıp, Philo öldü haberini almasını sağladığını öğreniyoruz. (Biraz daha devam etseydi dizinin türk dizisi konseptine bağlanacağını düşünebilirdim)

Finalde de Vignette nasıl oluyorsa bu 7 yıllık acıyı unutmuş gibi davranıyor ve Philo ile tekrar bir ilişki kurma çabalarına giriyor. Tabi şehirden kaçmaya her na kadar çabalasalar da anlamadığım bir şekilde tekrar geri getiriliyorlar.

Carnival Row 1. Sezon İnceleme - Sinema Hanedanı

Darkasher‘ı kimin yönettiğine dair bir sürü kafamda fikir vardı (gerçekten de yolda boş yürüyen insanları bile sorguladım) fakat başkan’ın bile olduğunu düşünürken hiç ama hiç tahmin edemediğim, ihtimal dahi vermediğim tek kişinin (Piety) yönettiğini gördük ve herkesin benim gibi şok olduğuna eminim.

Dizi hakkında daha neler anlatabilirim bilmiyorum. Görsel efektleri (kanatlar hariç), konusu, (özellikle) oyunculukları, mekanlar, müzikler oldukça hoşuma giden bir dizi izledim. 2. Sezonun çekimlerinin tamamlandığı haberini de siz okuyuculara vermek isterim. Sizlerin Carnival Row hakkındaki düşüncelerini de yorumlara bekliyorum.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (3)

 1. Güzel inceleme olmuş elinize sağlık

 2. Sonundaa🤩2019 da Sinema Hanedanı ilk kurulduğundan beri istiyordum.

  • Umut Can Yürekli
   1 sene önce

   Hatırlıyorum o olayı, bir türlü izleme fırsatım olamamıştı. Geçen hafta aklıma geldi bi baktım kimler var diye kadroya bakar bakmaz başladım :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir