Green Lantern Dizisi Geliyor

Çizgi Roman Yazarı Geoff Johns’ten HBO Max için Green Lantern (Yeşil Fener) dizisi geliyor. Geoff Johns‘un Green Lantern Corps filmiyle ilgilendiğini biliyoruz, ancak yapım şirketinin web sitesinde yeni bir liste, HBO Max‘in Green Lantern filmi yerine dizisini izleyeceğimizi doğruladı. Hafta sonu boyunca Geoff Johns‘un yapım şirketi Mad Ghost Productions‘ın resmi web sitesinde yer alan yeni bir liste, yakın zamanda Green Lantern‘leri izleyeceğimizi doğruladı. Fakat Green Lantern’ler bize bir filmde değil dizide tanıtılacak. Şu anda başlıksız dizi HBO Max‘e geliyor ve gecikmiş Green Lantern Corps filmine (Johns‘un da bağlı olduğu) bağlı olduğu söylentileri de var.

Web sitesinde çok kısa bir açıklama da vardı, ancak bariz olanın ötesinde kesinlikle hiçbir şey göstermiyor: “Green Lantern evrenine giren ilk canlı aksiyon dizisi.Başından beri Greg Berlanti ve Berlanti Productions‘ın Green Lantern üzerinde çalışacağını bilsek de WarnerMedia geçen Ekim ayında diziyi duyurduğunda, Ghost Productions‘tan bahsedilmedi. Açıkçası, o zamandan beri sadece yapımcı olarak eklendi. Web sitesinde hala aynı özetle birlikte Green Lantern Corps listeleniyor “Filmde Hal Jordan ve John Stewart yer alacak …” ama bir süredir bu konuda bir şey yok.

Green Lantern Dizisi Geliyor - Sinema Hanedanı

2009 yılında Green Lantern: First Flight (Yeşil Fener: İlk Işık) adında bir animasyon filmi çıkmıştı. Film Rotten Tomatoes’ten %50 almış. Bu büyük bir başarı sayılmasa bile daha kötü Green Lantern filmleri de var. 2011 yılında Ryan Reynolds’ın oynadığı bir Green Lantern filmi çekilmişti fakat film beğenilmemişti. Hatta sonradan Fox tarafından çekilen X Men filmlerinde Deadpool’u oynayan pardon Deadpool olan Ryan Reynolds, Deadpool 2 filminin jenerik sonrası sahnelerinde farklı zamanlara gitmişti. Yaptığı hataları düzelttiğini söyleyen Deadpool, Green Lantern film senaryosunu yırtıp çöpe atmış ve filmin hiç yapılmamış olmasını sağlamıştı.

Green Lantern TV dizisine gelince, Mad Ghost Productions‘ın bu gösterimi, açıkça çizgi romanlardan kaldırılan bazı Alex Ross resimleriyle birlikte geliyor. Ancak, görünürde hiçbir yüz olmadan, bunun dizi hakkında bir ipucu olup olmadığını merak etmekten başka bir şey yapamıyoruz.

Ece Sude Sözen

16 yaşında 8 yıllık yazar, 6 yıllık şair ve çok yeni bir senarist. Hayatını film, dizi izleyerek geçirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu