İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Come Play Filmi Ertelendi

Come Play Filmi Ertelendi

Come Play Filmi Ertelendi - Sinema Hanedanı

Come Play filminin çıkış tarihi 24 Temmuz’dan 3 ay sonraya yani 30 Ekim’e ertelendi. Come Play filmi de içinde Halloween Kills (Cadılar Bayramı Cinayetleri), The Quiet Place 2 (Sessiz bir yer 2) ve Conjuring 3 ile birlikte ertelenen korku filmleri arasında yerini aldı.

Amblin Partners, Alex Heineman, Andrew Rona’nın yapımcılığını yaptığı ve “Larry” kısa filmini yazan ve yöneten Jacob Chase’in yönettiği Come Play filmi, Focus Features tarafından “korkunun yeni bir vizyonu” olarak tanımlanıyor. Focus Features, Come Play filminin yayınlanması beklenen 24 Temmuz yerine Cadılar Bayramından önceki gece yani 30 Ekim’de vizyona gireceğini açıkladı.

Film Marriage Story’den tanıyabileceğiniz Azhy Robertson tarafından canlandırılan Oliver karakterine odaklanacak. Oliver dünyayla bağlantısını kesmiş, arkadaşlıklarını tablet ve telefondan bulan genç ve yalnız bir çocuk. Oliver diğer taraftaki Dünya’ya gelmeye çalışan garip bir yaratıkla bağlantı kurduğunda yanında taşıdığı bütün cihazların kontrolünü kaybedecek. Ve ailesi de (Community’den Gillian Jacobs ve The Newsroom’dan John Gallagher Jr.) Oliver’ı “ekranın ardındaki canavara” karşı korumak zorunda kalacak.

Come Play Filmi Ertelendi - Sinema Hanedanı

Bu yılın başlarında The Turning filmiyle korku filmleri camiasında adından bahsettiren Amblin Partners, 1917 gibi gerilim türünde de filmler çekti ve Jurassic park üçlemesinin devamı olarak Jurassic World filmi için yeterli olan bütçeyi ve başarıyı kazandı. Come Play filmiyle bizi korkutup korkutamayacaklarını bilemiyoruz fakat Cadılar Bayramı zamanı çoğu insan sinema koltuklarında yerini alacak.

Konusu ilgi çekici görünüyor aynı şekilde oyuncu kadrosu da iyi. Filmden yayınlanan fotoğraflara baktım ve açıkçası fazla yapaylık gördüm, bu beni endişelendirdi. Endişeli olduğum diğer nokta filmin Oliver ve korku unsuru yerine ailesine daha çok odaklanması. Ailesinin Oliver’ı kovalamasını ya da ondan kaçmasını izlemenin beni korkutacağını düşünmüyorum. Onun yerine Oliver’ın o yaratıkla beraber olduğu zamanları izlemeyi tercih ederim. Korku filmlerinin bana göre en büyük hatası bize korku unsuru yerine korkan insanlar göstermeleri. Oliver’ın ailesinin korkması ve çığlık atması beni korkutmuyor. Kısaca korkuyu gösterme korkut.

Güzel gerilim ve korku filmleri bulmak son zamanlarda oldukça zorlaştı. İzlediğim 2 korku gerilim tarzındaki Gretel ve Hansel filminin incelemesi için buraya, Dangerous Lies filmi incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Bence yapmanın en zor olduğu türler Komedi ve Korku bu filmde gelmeye çalışan yaratıkla bir insan iş birliği yapıp Oliver’ı sanal ortamdan kendilerine çekip ailesi de Oliver’ı ararken bu yaratıkla karşılaşsalar daha güzel olurdu yine de bekleyip görmek en iyisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir