İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Liste
  3. Aurora Kimdir? | Disney Prenseslerinin En Güzeli

Aurora Kimdir? | Disney Prenseslerinin En Güzeli

Aurora Kimdir? | Disney Prenseslerinin En Güzeli - Sinema Hanedanı

Uyuyan Güzel masalını herkes bilse de oradaki prensesin adını herkes bilmez. Oysa ki Aurora en güzel prenses olarak kayıtlara geçmiştir.

Hikayesi

Prensesin büyük çoğunluğunda uyuduğu masalımızı anlatalım. Bir krallıkta bir kral ve kraliçe yaşarmış. Hep bir çocukları olmasını istiyorlarmış. Kraliçe çocukları olup olmayacağını öğrenmek için bir falcıya gitmiş ve falcı ona tam 1 yıl sonra bir çocuğu olacağını söylemiş.

Aradan tam 1 yıl geçmiş ve falcının dediği gibi bir kız çocukları olmuş. Kral ve Kraliçe kızlarının doğumu için büyük bir ziyafet vermişler ve ülkenin her yerinden insanları davet etmişler. Prensesin doğumu için 12 peri ona çeşitli hediyeler vermişler. Mutluluk, güzellik, akıl, erdem, zenginlik, iyilik derken 12. peri Merryweather hediyesini vermek üzereyken davete çağrılmayan 13. peri Malefiz davete gelmiş ve prensesi 18 yaşına geldiğinde eline bir kıymık batarak öleceği şekilde onu lanetlemiş. 12. peri laneti gerçek aşk öpücüğüyle uyandırılacak bir uykuya çevirmiş.

Aurora Kimdir? | Disney Prenseslerinin En Güzeli - Sinema Hanedanı

Aradan yıllar geçmiş. Aurora’nın 18. yaş günü yaklaşırken Kral ve Kraliçe onu korumaya çalışıyorlarmış. 18. yaş günü sabahı Aurora erkenden kalkarak bahçeye yürümeye çıkmış. Bahçede yaşlı bir kadın görmüş ve kadının örgü ördüğünü görünce yanına gitmiş. Yaşlı kadın ona gülerek örgü örmeyi denemek isteyip istemediğini sormuş. İğneyi eline alan Aurora yanlışlıkla iğneyi eline batırmış. Yaşlı kadın aslında 13. peri Malefiz‘miş. ve laneti böylece gerçekleşmiş. Aurora ile birlikte tüm ülke uykuya dalmış.

Aradan 100 yıl geçmiş ve Uyuyan Güzel’in hikayesi nesillerce anlatılmış. Bu efsaneyi duyan Prens Philip Uyuyan Güzel’in ülkesine gelmiş. Herkesin uyuduğunu görünce saraya girmiş. Etrafı gezerken Aurora’nın uyuduğu odaya gelmiş. Prensesi ilk görüşte aşık olmuş ve alnına küçük bir buse kondurmuş. Yanına oturup prensesin elini tutmuş. Bir süre bekledikten sonra Aurora gözlerini açmış ve Prensi görmüş. Prensesin uyanmasıyla lanet bozulmuş ve tüm ülke uykusundan uyanmış. Prensesin yanına gelen Kral ve Kraliçe Prenses uyandığı çok sevinmişler. Prens Prensese hemen evlenme teklifi etmiş ve Prenses de kabul etmiş. Ve sonsuza kadar mutlu yaşamışlar.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap