1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Ahsoka Tano, Obi-Wan Kenobi Dizisinde Olacak mı?

Ahsoka Tano, Obi-Wan Kenobi Dizisinde Olacak mı?

Ahsoka Tano, Obi-Wan Kenobi Dizisinde Olacak mı? - Sinema Hanedanı

Disney ve Lucasfilm‘in söz verdiği Obi-Wan Kenobi serisinin iki adım ileri – bir adım geri gelişim stratejisine rağmen, yeni bilgiler ve söylentiler devam ediyor. Intel‘in bu son biti kesinlikle “vahşi söylenti” klasöründe dosyalanmalı dır, ancak kesinlikle tamamen dikkate alınmaması gerekiyor yani sonuçta bir söylenti.

Mouse House, uzun zamandır devam eden Obi-Wan Kenobi projesinin Disney+‘da yayınlanacak sınırlı bir seriye dönüştüğünü duyurduğundan beri, hayranlar bunun ne getireceğini merak ediyor. Önceki sızıntıları başına, dizinin Yıldız Savaşları zaman çizelgesinde Revenge of the Sith (Sith’in İntikamı) ile A New Hope (Yeni Bir Umut) arasında gerçekleşeceğini zaten biliyoruz. Bu dönem daha önceki amiral gemisi film serisi dışında yardımcı medyada da, en önemlisi popüler animasyon spin-off gösterisi Star Wars: Rebels olmak üzere, önceki Klon Savaşları animasyon serileri, birkaç fan favori karakterlerin dönüşünü gerçekleştirmiştir. Hayranlar şimdi, çakışma göz önüne alındığında, bu karakterlerden bazılarının Obi-Wan Kenobi dizisinin Disney+ serisi aracılığıyla görmek için bir umut olup olmadığını merak ediyor.

The Illuminerdi‘nin doğrulanmamış raporlarına göre, animasyon serisinden en az bir merkezi figür Obi-Wan Kenobi projesinde görünebilir ve bu The Mandalorian sezon 2’de ortaya çıkmış olan biri. Bu söylentinin doğru olduğunu kanıtlarsa, o zaman hayranlar Jedi Ahsoka Tano olarak Rosario Dawson‘ın en az iki ayrı görünüşünü dört gözle bekleyebilir.

Ahsoka Tano hem The Mandalorian hem de Obi-Wan şovu için en mantıklı seçim

Ahsoka Tano, Obi-Wan Kenobi Dizisinde Olacak mı? - Sinema Hanedanı

Karakterin popülaritesi göz önüne alındığında, franchise ile canlı aksiyon geleceği hakkında söylentiler dönüyor. Ahsoka‘nın Klon Savaşları dizisinde Anakin Skywalker‘ın genç padawanı olarak ilk görünüşü seyircilerle büyük bir hit oldu. Hatta senaristler onu yetişkin formunda geri getirmeye bile karar verdiler. Ahsoka‘nın The Mandalorian sezon 2’deki görünümü, izleyicilere Jedi kariyerinde henüz keşfedilmemiş bir döneme açılan bir pencere sunacak.

Sith ve Hope arasındaki görüşme sırasında Obi-Wan, Tatooine üzerinde ölen efendisi Qui-Gon Jinn (Phantom Menace’da Liam Neeson tarafından canlandırıldı) ve bebeğin Luke Skywalker‘ı üzerinde en az bir gözünü tutmak için meditasyon yapıyor. Şu anda Rebels bize Ahsoka‘nın isyanda önemli bir lider olduğunu gösterdi, bu yüzden eski ustası Darth Vader‘ı nasıl indireceğine dair biraz tavsiye için Obi-Wan‘ı arayabileceği mantıklı olurdu.

Ahsoka Tano, hiçbir filmde yer almamış en önemli Star Wars karakterlerinden biridir.

Ahsoka Tano, Obi-Wan Kenobi Dizisinde Olacak mı? - Sinema Hanedanı

Ahsoka‘nın Star Wars evreni için önemini, henüz serinin canlı aksiyon yinelemelerinde yer almamış olması ışığında değerlendirmek ilginç. Dawson‘ın The Mandalorian sezon 2’deki rolünü üstleninceye kadar ki teoriye göre Ahsoka Tano sadece animasyonlu bir şekilde vardı.

Karakter, Klon Savaşları‘nın pilot bölümünde Anakin Skywalker ile birlikte etiketlenen ve sonunda resmi padawan çırağı haline gelen Shili gezegeninden bir Togruta. En güçlü kanonik Jedilerden birine dönüşür ve karanlık tarafa döndükten sonra İmparatorluğu eski ustasına karşı yönlendirir. Sith‘in karanlık efendisi Darth Vader dahil olmak üzere tüm franchise efsaneleriyle unutulmaz yüzleri vardı. Son yıllarda, karakter formatlar arasında çoğaldı ve Dawson gibi bir Hollywood ağırlığının dökülmesi, şirketin Ahsoka için büyük planları olduğunu gösteriyor.

Obi-Wan projesi Ocak 2020’de bekletildi, böylece ekip yeniden yazma işlemlerini tamamlayabildi, bu nedenle belirli arsa noktaları veya çıkış tarihi ile ilgili herhangi bir spekülasyon muhtemelen erken. Yine de, Disney+ da yer alacak ikinci bir canlı aksiyon’da Ahsoka‘nın görünüşü olasılığını bahsetmek için yeterince de cezbedici.

Peki sizler Ahsoka‘nın artık animasyonlar haricinde Star Wars evreninde önemli bir yere sahip olmasını ister misiniz? Yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın…

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Dizinin ilk bir kaç bölümünü Obi Wan’ın ilk Padawan’lık sürecine ayırsalar ve Qoi Gon’u bol bol görmeyi çok isterim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir