İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. Wonder Film İncelemesi

Wonder Film İncelemesi

Wonder

Evlerimizde tıkılı kaldığımız özellikle şu günlerde hepimiz filmler, diziler izliyoruz. Bugün sizler için bu izlediğiniz filmlerin arasına eklemeniz gerektiğini düşündüğümüz Wonder filminin incelemesini yapacağız. Filmi izleyip izlemediğinizi ve film hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlere ulaştırmayı unutmayın lütfen. Keyifli Okumalar…

Wonder Film İncelemesi - Sinema Hanedanı

Yüzde Deformasyon Problemleri…

Auggie Pullman yüzünde çok büyük deformasyon olan bir çocuktur. Treacher Collins sendromu adı verilen bir hastalıktan dolayı yüzü doğumundan berri deforme olmuş durumda. Yaşıtlarından biraz daha farklı olan karakterimiz toplumun dışlanmasına maruz kalan bir 5. sınıf öğrencisidir. Evinde eğitim aldığı süre zarfında hiçbir şekilde dış dünya ile iletişime geçemeyen Auggie, okula giderken yaşayacağı zorluğun farkındadır fakat ailesi için bu zorluğu göze alıyor diyebiliriz. Auggie dış dünya ile tanışmaya başladığında hem kendisini hem de ailesini zorlu günler bekliyor fakat ileri ki zamanlarda duyarlı insanların yardımıyla hikayemiz çok farklı bir noktaya ulaşıyor.

Wonder Film İncelemesi - Sinema Hanedanı

WONDER HİKAYESİ TEK TARAFLI DEĞİL!

Açıkçası bu filmde beni en çok etkileyen şey hikayenin işleniş tarzıydı. Auggie hayatı boyunca dışlanmış ve dışlanmaya devam edilen bir çocuktur. Dış görünüşünden dolayı başlarda hiçbir arkadaşı olmayan karakterimiz, daha sonrasında Jack Will ile arkadaşlık kuruyor. Fakat Jack başlarda bu arkadaşlığı kendi isteği ile sürdürmüyordu. Bursa ihtiyacı olan ve müdürün isteği üzerine Auggie ile “zorla” arkadaşlık kuran Jack daha sonrasında yaptığı hatanın farkına vararak güzel bir arkadaşlığa adımını atıyor. Ablası Olivia, Auggie’nin yaşadığı zorlukların her ne kadar farkında olsa da ailesi tarafından dışlandığını hissediyor. Aslında her ne kadar kendini önemsemeyen birisi olsa da ailesinin Auggie olan yoğun ilgisi canını biraz sıkıyor ve bunları anlatabileceği bir arkadaş arıyor. Başlarda sanki bir kardeşmiş gibi gözüken ama sonrasında aralarına bir kopukluk giren Miranda, Olivia ile arasına bir mesafe koyuyor. Ki bunun nedeninin de daha sonrasında onun da ailesinde bir takım problemler olduğundan kaynaklandığını öğreniyoruz.

Hikayeye bizlere olayları sadece Auggie‘nin gözünden değil, arkadaşı Jack Will, ablası Olivia ve arkadaşı Miranda‘nın tarafından da anlatıyor. Belki de bu yüzden film bu sayede biraz daha duygusal, biraz daha etkileyici ve güzeldir.

Wonder Film İncelemesi - Sinema Hanedanı

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Geek aleminde hatırı sayılır bir geçmişi var. Birçok yerde içerik ürettiği ve çalıştığı için geek emeklisi, yazarlığa gönül vermiş bir Krypton'lu.

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. Çok güzel çok detaylı bir film incelemesi olmuş elinize sağlık

  2. 6 ay önce

    Güzel bir filmdi

  3. 5 ay önce

    Bu yazıyı okuduktan sonra filmi merak ettim. En yakın zamanda izleyeceğim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir